Šakalí léta (1993)

Šakalí léta zlákaly mou pozornost hlavně díky slavným písničkám, o kterých jsem dříve ani nevěděl, že jsou z tohoto filmu. Když se tam ale netancuje, nezpívá nebo netříská do kytary, je to nuda. Podobně na mě působily i některé pozdější Hřebejkovy filmy. Pozoruhodné výkony Josefa Abrháma a zejména Martina Dejdara nestačí k tomu, aby film byl správně gradující podívanou.

Šimon a Matouš (1975)

Velice pěkná komedie. Scény (většinou rvačky), ale i dialogy (např. hlášky "Kontrola provedena. Funguje. Končím." Šéf: "Já jsem s váma taky skončil" :)) ) jsou opravdu zábavné!

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

S jedničkou téměr vyrovnané, podle mě se druhý díl odchýlil malinko dolů... Nicméně opět jde o úžasnou komedii plnou rvaček a hlášek. Dobrá zápletka, ale vadí mi, že šéf a jeho banda zde nejsou jedinými protivníky hlavních hrdinů, a tudíž je neprovázejí od začátku do konce. Ta závěrečná scéna na lodi mi už tak vtipná nepřipadala...

Škola základ života (1938)

Pěkný film, který Cesta do hlubin študákovy duše předběhla už v názvu!

Štěňata (1957)

Pěkný film, jehož děj je od současnosti hodně vzdálen, takže spíš než o příběhu se pokusím přiblížit dojmy z jeho zhlédnutí (podíval jsem se na něj proto, že se na něm podílel Miloš Forman). Začátek působí tak nějak obyčejně, nic moc v něm neupoutá, ale druhá polovina filmu je značně poutavější a místy i napínavá (mám na mysli tu část filmu, kdy ženich schovává svou ženu v bytě svých rodičů). Tam postavy diváka vtáhnou do děje. Komediální prvky jsem ve Štěňatech nepostřeh´. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* - tu čtvrtou hvězdičku dávám za to, že film není vhodný pro zaplácnutí nudného odpoledne, ale opravdu má co říct.

Taking Off (1971)

Nemůžu si pomoct, ale já v tomto filmu nenarazil na nic převratného. Jde o drama, které opravdu je v něčem podobné režisérovým českým filmům...

Takže ahoj (1970)

Respektuji důležitost filmů Nové vlny, ale zatím žádný z nich se mi nelíbil tolik, abych mu dal plné hodnocení. Takže ahoj z Nové vlny nijak nevyčnívá, je to zajímavý a výmluvný film, jenže (opět) na můj vkus příliš umělecky odvyprávěný.

Tanec s vlky (1990)

Režie, kamera, střih, výprava - to prostě nemá chybu... U té kamery bych zmínil tu scénu s lovením bizonů, ta je fakt mistrná! To, jak Kevin Costner zvládl pozici režiséra a hlavního hrdiny zároveň, obdivuji na filmu nejvíc. Tanec s vlky je rozvleklý film, ale drží se v podstatě celý ve stejném tempu, což je vzhledem k jeho délce veliké plus. Shrnul bych to takto: "Co se vleče, neuteče (nižšímu hodnocení bohužel)."

Taxi (1998)

Nenáročná oddychovka od A do Z. Vtipné hlášky, se zápletkou a příběhem je to horší.

Taxikář (1976)

Také nechápu, co je na tomto filmu kultovního. Příběh je vyprávěn pomalu, druhá polovina je zdlouhavá, nevýrazná a zbytečně protahovaná. Na druhou stranu De Nirova postava je vcelku přesvědčivá, nenapadá mě nic, co bych jí mohl vytknout. Myslím však, že ty náročné přípravy hlavních herců ve Scorseseho filmech jsou přehnané.