Rivalové (2013)

Že 5 najlepší film na csfd? Asi ma klame zrak. Nikdy som nebol fanúšik moto športu, takže je jasné, že ma to až tak nenadchlo. O Laudovy som čo to počul, ale len okrajovo. Napriek tomu naozaj zaujímavý a výborne natočený príbeh. Posledný závod bol veľmi dramaticky a pútavý, no zdalo sa mi to zbytočne naťahované. Herecky perfektné a Zimmer tomu trefne dodáva šťavu aj vážnosť. Áno je to vynikajúci film a fanúšikovia musia byť nadšený. Podla tunajšieho hodnotenia ich je až, až.

Ninja (2009)

Slušný návrat k 90 kam. Príbeh jednoduchý, nalinkovaný podľa šablóny, ale nie zlý. Akcia hlavne v podaní Adkinsa (je neskutočný) nebúšená k tomu ninjovské vychytávky a slušný spád. Škoda že toto neprišlo tak pred 10 rokmi. Dávam slabšie tri, ale to som na podobných filmoch vyrastal, inak by to taká paľba nebola, aj keď, možno práve naopak.

Lásky čas (2013)

Áno je to presladené, ale Richard Curtis vie dostať do filmu niečo extra. A teraz nehovorím o sympatickom obsadení. Z Rachel vyžaruje nesmierna dobrota a krása. Film, s ktorého si dúfam každý odnesie kúsok tej pozitívnej a optimistickej nádeje, aj keď v živote to takto nechodí a to nenarážam na cestovanie v čase. Práve preto som vďačný za takéto pohladenie a ochotne si beriem iba to dobré. No dosť bolo sentimentu. Ja momentálne prežívam najkrajšie obdobie v živote, asi preto ma to tak vzalo :). Navyše je to úsmevné a veľmi prijemné. Už teraz sa teším na ďalšie opojenie ktoré nám Curtis, dúfam prichystá.

Nadaný žák (1998)

Zaujímavý námet, ale výsledok mierne sklamal. Nezobralo ma to tak ako som čakal. McKellen však nepríjemne vynikajúci a niektoré scény dosť mrazivé.

Přežít Vánoce (2004)

V správny čas to malo celkom spokojný efekt. Vo filmoch tohoto druhu nečakám nič výnimočné, ani nejaké zázračné výkony ,aj kde ide o vianočný kúsok. Milé obsadenie pochvaľujem. Kopa klišé, nevtipný humor, ale atmosférou zahreje.

Nedotknutelní (2011)

Film ma naozaj uchvátil! Je to prijemná, veľmi vtipná pohodovka s podarenou dvojicou a úžasným príbehom. Na druhý „kuk“ som sa veľmi tešil. A nič. Po druhom zahliadnutí moje nadšenie opadlo. Zrazu je to síce nadpriemerný, ale ničím výnimočný snímok a ja sa pripájam na druhú stranu. 85%

Mrazík (1964)

25857 hodnotení? Myslel som, že toto videl každý kto má telku. Inak pecka film:)

2 zbraně (2013)

Bavil som nehorázne dobre. A o to tu hlavne išlo. Šťavnatá kriminálka s obsadením presne podľa môjho gusta ( všetci sadli ako riť na...). Zápletka originálna a pútavá, vtipy, hlášky a gagy vysoko zábavné a k tomu zaporaci jak remeň, od malých, až po toho najmocnejšieho. Odlahčenosť, prestrelky, naháňačky, kúl týpci a kopa srandy. Zaver - čerešnička na torte. Pohodovka ktorá sa na nič nehrá a v tom je jej sila. 5* prestreľujem lebo 69% je proste málo, 2 Guns si zaslúži oveľa viac.

Pokojný bojovník (2006)

Film s prostredia športu ktorý nie je obzvlášť populárny, ale v podstate o ten tu ani nejde. Príbeh o hľadaní samého seba má základy v skutočnom živote, takže je predvídateľný. Zbytočne veľa filozofických reči s ktorých si možno niekto niečo zoberie, ale skôr nie, je na škodu , lebo dosť nudia. V knižnej predlohe si váhu myšlienok uvedomí každý lepšie, tu je to celé akosi nedomyslené. Zaver už iba povinne klišé.

jOBS (2013)

Povrchná a ani nie príliš záživná biografia. O Jobsovy som nevedel ani hovno, teraz viem o kúsok viac a môže to tak ostať. S Kutcherom som celkom spokojní. Kopa motivačných rečí, amerického nafukovania a nútenej dramatickosti. Toto diváka ktorý ma ozajstný záujem o Jobsa, Apple, IPod, alebo čokoľvek podobné, nemôže uspokojiť. Slabé 3*.