jOBS (2013)

Povrchná a ani nie príliš záživná biografia. O Jobsovy som nevedel ani hovno, teraz viem o kúsok viac a môže to tak ostať. S Kutcherom som celkom spokojní. Kopa motivačných rečí, amerického nafukovania a nútenej dramatickosti. Toto diváka ktorý ma ozajstný záujem o Jobsa, Apple, IPod, alebo čokoľvek podobné, nemôže uspokojiť. Slabé 3*.

Koření života (2007)

Umelá umelina. Začiatok ma celkom chytil, ale postupne môj záujem opadol. Bavili ma scény z kuchyne a reštaurácie, ako rom-kom shit, dramatická časť sa celkom dala, no musela by mať väčší priestor. Vzťahy mi tiež príliš nefungovali. Úplne obyčajný, dokonca podpriemerný film ktorý, ale nevadí... a neobetujeme sa kvôli tým ženám?

Insidious 2 (2013)

Dostal som solídny horor s overeného (otrepaného), aj keď už nie, až tak strašidelného prostredia, ktorého druha polovica a ucelovanie príbehu bolo pre mňa akosi nasilu prekombinované. Zimomriavky niekoľkokrát dokonale pobehali moje telo, až na tie "hudobne" úlety. Wan opäť nesklamal a zas dokázal, že je majster novodobých hororov. Vyššie ako na tri nejdem aj kvôli podstatne slabšiemu finále ako v jednotke. Na druhej strane o dosť lepšie ako Conjuring. 3 a pol.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Majster Jackson točí už piaty krát z rovnakého súdka a je to poznať (napriek tomu neexistuje nikto kto by sa so stredozemou vysporiadal lepšie). Čakal som viac temnoty. V druhom hobitovi nie je nejaká masívna akcia, skôr zábavné súboje elfov sekajúcich hordy škretov, akoby boli iba do počtu, ktoré sú miestami tak smiešne, až sú vtipné. Za najlepšiu scénu rozhodne považujem súboj svetla a temnoty z ktorého vzíde to, na čo všetci čakajú a ja som mal aspoň na moment pocit uspokojenia. Za mňa by mohla byt oveľa väčšia časť z tejto línie, ale záver s drakom naštastie ukojil môj hlad. Táto obrovská porcia digitálu (miestami vyzerá ako z priemernej hry) ma napriek tomu že som dosť veľký fanúšik nechala trochu chladným. Dúfam, že finále bude bombasticé.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Zbytočná zlátanina s otrasnými trykmi (teda nájdu sa aj obstojné, občas), ktorú si perfektne užijú deti, tak do 10 rokov.

Millerovi na tripu (2013)

Výborne poskladaná "rodinka" nám prináša kopec fakt vtipných situácii na ich strastiplnej ceste. Sudeikis je skvelý a ostatní mu zdatne sekundujú. Niektoré gagy trochu divné ale napr. "opíchal mi ucho" ma fakt dostalo. Pri duchaplných záverečných kecoch som mal žalúdočne problémy, ale nejako som to rozdýchal. Tuto veselú komédia si užije naozaj každý.

Nebezpečná kořist (2011)

Zbytočne natahovaný úvod, aj keď drsný a potom celkom napínavá a dosť akčná jazda. Hlavný hrdina je ako pittbull, len tak sa nezastaví. Jediné, čo ma vytáčalo, bol fakt, že Francúzka polícia končí akciu akonáhle podozrivý zmizne zo záberu kamery, ale potom ho zase vypátra takže v pohode. Spokojný zaver to vytiahol na solídne tri.

Elysium (2013)

Priemerná jedno hubka ktorá mala na viac, ale nútený sociálny podtón, klišé a akási naivnosť mi dosť vadili, ako aj Damon v úlohe záchrancu, do ktorej sa vôbec nehodí. Technológie vs časové obdobie, tiež mohli lepšie premyslieť, ale naopak akcia celkom nápaditá. Dramatické mi to neprišlo ani trochu, keďže dávno vieme ako podobné filmy končia. Cele mi to prišlo ako umelo "užasný" pokus o niečo väčšie, na ktorý, ale veľmi rýchlo zabudnem. Ledva, ledva, tri.

Frajer Luke (1967)

Tento film ma svoje čaro, ale je dosť ťažkopádny a miestami nudí. Zopár nezabudnuteľných scén, výborný herci a prijemný feeling roba z neho to čim je.

Machři 2 (2013)

Moje hodnotenie je výsledok subjektívneho vs objektívneho pohľadu. Debilná spleť vtipných aj trápnych scénok, ktoré tvoria aký taký celok. Solídne fóry striedajú WTF momenty. Niektoré postavy dosť podarené, iné zas trápne jak sóda. S môjho pohľadu som sa ale miestami bavil prekvapujúco dobre a hodnotenie vyháňam až na tri. No pri pozeraní som to mal ako na hojdačke. Hold, asi mam pre filmy so Sandlerom slabosť a latku trochu nízko.