Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (9)

Cesta do fantazie (2001)

Cesta do fantazie: Tento film ukazuje Miyazakiho neuvěřitelnou fantazii a tvořivost. Podle mě nejlepšího tvůrce anime vůbec. Miyazaki dokáže spojit nespojitelné. Je to jako kdyby jste chtěli smíchat vodu a olej, to přeci nejde voda se od oleje vždy oddělí, tak jak to pozorujeme u většiny anime, které dospělým nic neříkají a jsou to prakticky vždy jen bezduché pohádky pro ty nejmenší diváky. Miyazakiho filmy, ale dokážou rozpoutat pořádnou dávku fantazie a emocí i u dospělé populace a to je podle mě obdivuhodné. Cesta do fantazie má úžasný scénář, děj. Animace je krasná obvzlášt u Miyazakiho slavných propracovaných pozadí. Postavičky: Chihiro-rostomilá, pracovitá malá holčička. Yubaba-pozoruhodně zpracovaná čarodějnice. Haku-mladý čaroděj a další užasne postavy. Tento film spolu s Laputou- Zámkem v Oblacích pro mě ční nade všemi ostatními filmy nejen nad anime ale i nad hranými filmy ve kterých nejsou schopni prožívat emoce jako v anime.Nakonec snad jen,škoda že jde dát jen 5hvězdiček protože bych jich dal i dvakrát tolik.Takže 100% 5*****

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Laputa Zámek v Oblacích další "legenda" od Miyazakiho. Hned od samého začátku mě očarovala skvělá hudba-hudební doprovod která provází celý tento skvělý film. Animace úžasná, postavičky : Sheeta roztomilá mimořádně vydařená holčička spolu se všeumělem hochem Pacu. Nemohu zapomenout na tetičku "teroristku" se zlatým srdcem. Tento srdcervoucí zážitek mohl vzniknout jen spojením režie Miyazakiho, talentu kreslířů studia Ghibli a hudby od Hisaishiho. Jen z jedné věci jsem vždy smutný a to když film končí a já si říkám, že něco takoveho se rodí jednou za sto let.Krása 5*****

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Nejde tomu ani věřit Hayao Miyazaki má jednoduše nadlický talent na animované filmy. Ostatním animákům prostě chybí duše. A to je to nejdůležitější co Miyazakiho filmům nikdy nechybí. I když je to jen pohádka, tak upoutá a nepustí dokut film neskončí pro velké i malé prostě pro všechny. Kiki je rostomilá a ten kocour nemá chybu. Muzika opět paráda.

Vzpomínky na lásku (2004)

Ukázka, že neštěstí a tragédie se nevyhne ani hezkým a bohatým lidem a může je zasáhnout obrovskou silou. A v takových případech se už nedá ani říct " život jde dál " , ale " jen život končí ". Emotivnost celého snímku je působivá. Výkony hlavních představitelů taktéž. Skutečná láska hory přenáší. A přenese se i přes alzheimerovu chorobu v případě Woo-sung Junga (Cheol-su). Nechci si ani představit, že by potkalo něco podobného mě, ztráta pravé lásky takovým způsobem, neunesl bych to. Film protkaný srdečnou hudbou umocňující emotivní zážitek, nutící za polovinou filmu a především na konci plakat. Nenuceně smutné a tragické sousto naplněné bolestí a pomalou ztrátou duše. Dívat se jí do očí a ona vás nepoznává, trhá srdce na kusy. Ukázka průzračně čisté obětavosti a šlechetnosti starat se o Ye-jin Son (Su-jin) i když je duševně po smrti a nehynoucí láska trvající do doby dokud nás smrt nerozdělí... John H. Leeho teprve druhý celovečerní film a hned velká pecka. Jeden z nejlepších filmů.

Můj soused Totoro (1988)

Naprosto jednoduchý příběh zobrazující Miyakakiho nezkrotnou fantazii. Úžasný Totoro a jeho grimasy. Z Mei se stává Meikrab : ) a další zábavné scény. Asi si koupím Totora v životní velikosti domů a budu ho používat jako trampolínu.

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Velice krásný a smutný příběh. Přirozená a Yeon-hee Lee a nakonec dobrák Bin Hyeon. Jeden z nejkrásnějších romantických filmů co jsem kdy viděl.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Bomba jako hrom. Příběh nenaplněné skutečné lásky. Neuvěřitelné, že to dělal Shinkai sám.Úžasná hudba. Skvělé pojetí a rozdělení filmu. Úžasné šeptavé vyprávění. Skvělý příběh stejně, jak byl jednoduchý, tak byl i krásný.

Reklama

Reklama