yarghoul

yarghoul

Česko

2 body

Moje zajímavosti

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.7.2011
  Vrchní, prchni! (1980)

  - Při natáčení scény v restauraci v Karlových Varech, kdy začne pronásledování Dalibora Vrány, nesouhlasilo vedení hotelu s uzavřením restaurace na tak dlouhou dobu a filmaři měli již odejít. Ladislav Smoljak i přes protesty nakonec ještě jednou celou scénu sehrál a je to jeden z nejdelších filmových záběrů bez střihu vůbec. Celá scéna z restaurace je dlouhá více než minutu a půl bez jediného střihu.

  • 10.7.2011
  Zkus mě rozesmát (2011)

  - Scéna, kdy Danny (Adam Sandler) vyjednává s Maggie (Bailee Madison) o sumě, za kterou bude předstírat, že jde o jeho dceru, je odkazem na podobnou scénu z filmu Pretty Woman (1990).

  • 10.3.2011
  Vrchní, prchni! (1980)

  - Kromě toho, že si ve filmu zahrálo hned několik členů Divadla Járy Cimrmana (pánové Svěrák, Smoljak, Kašpar, Hraběta, Vondruška, Vozáb, Weigel), má Dalibor Vrána za pokladnou v knihkupectví vystavenou gramofonovou desku Hospoda na mýtince.

  • 23.11.2010
  Kult hákového kříže (1998)

  - V závěrečné scéně, kdy Danny (Edward Furlong) po zásahu kulkou padá k zemi, se listy jeho eseje kolem něj snášejí na podlahu. V jednom z následujícíh záběrů je však možné vidět, že listy eseje Danny opět drží v ruce.