Za přední linií (1997)

Nechal jsem se nalákat na levné DVD tématem první světové války a hrubě nelituji!! Film si vystačí bez moderních filmových efektů a pozvolným tempem přibývá nervních tiků a uvolňovaných tísnivých válečných vzpomínek. Herci anglicky přirození! Prostě nervní, drásající i katarzní filmová bomba! P.S. Co udělá takový anglánský knírek s jedním karibským guvernérem, to je fakt mazec! :)

Starsky & Hutch (2004)

Původní plán byl dodívat do konce. Ale člověk plánuje... Nedám odpad, protože jsem to vypnul z nudy. Ne ze znechucení jako King Konga od Péti Jacksona...

Blade Runner (1982)

Well, well, well. Vidět to za komančů - po čemž jsem jako čtenář sci - fi toužil - zřejmě mám i kérku loga filmu. Atmosféra fajn. Triky nadčasové. Žel prvně jsem shlédl až v roce 2010 a ačkoliv se mi tam líbil Harrison víc, než Indy o dva dny dříve, tak nemám rád nepořádek! Na stole, ani ve filmových vizích budoucnosti! Je to ten styl Terry Gilliama a toho francouze z Galymatyáše, nevím jak se režisér jmenuje, ale prostě takhle si sci - fi nepředstavuji... Každopádně désť a zelené filtry!?! Hm! Kde jen...?!? Jo v Matrixu to bylo!! Kluci Wachovští, koukali jste na Blade Runnera? ;-)

Leto s Katkou (1975) (seriál)

Myslel jsem si, že se to odehrává ve vedlejší vesnici na kopci! Fakt to tam tak úplně vypadalo!! A mě bylo málo let, chodil jsem do školky, tak co!?! :)

Notting Hill (1999)

Možná za to mohou Vánoce, možná Dobyvatelé ztracené archy, kteří mě svým scénářem po letech šokovali den před Nothing Hillem, ale tohle se mi docela líbilo. Spike byl jeden z nejbrutálnějších spolubydlících filmového plátna!! Možná, že v originále, kde by byly slyšet i jiné zvuky, než šustění papírů v dabingovém studiu, dosáhl by u mě film i na romantické čtyři hvězdičky! Ale no jóóó! Na té tiskovce jsem byl úplně naměkko! :)

Spadla z nebe (1978) (seriál)

To jste mohli jen zažít v té době jako děti!!! Kouzla a sci - fi! :)

Tři od moře (1979)

Dětství v normalizaci a jeho slunné stránky! ;-)

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

No, s ohledem na to, že představitel hlavního hrdiny pochází z malého městečka, kde jsem vyrůstal a byl tím pádem pro nás hvězdou a film srdeční záležitostí - nemohu dát méně, než čtyři hvězdičky!! I když odfláknuté momenty a název filmu možná naznačují o stupínek níže... :) Na druhou stranu takoví chvostoskoci!! :)

Kúzelné mestečko (1982) (seriál)

Tak koukám, že to moc lidí nepamatuje nebo se k tomu bojí přiznat. Každopádně u takhle hodnocených filmů mívám podezření o jeho pravosti... :) Nuž, tenhle seriál šel daleko! Městečko, které funguje o prázdninách a kde máte barvu kšiltovky podle zásluh a podle ní dostáváte v "obchodech", co potřebujete. Takový komunistický ráj pro děti. Nu, ale i tady, jako ve světě dospělých, se najdou tací, kteří se k zásluhám, či jejich odznaku chtějí dostat podfukem. Prostě ráj s lidmi na zemi jen tak nezafunguje... Myslím, že se mi to jako dítěti celkem líbilo. Každopádně jsem tam chtěl být a čepici červenou ;-) mít! :) Tohle už asi jen tak nezopakují, co? :)