500 dní se Summer (2009)

V podstatě naučný film, ve kterém se dozvíte, že na světě jsou dva základní druhy lidí: muži a ženy. Vtipně napsané, hezky zahrané, natočené a vůbec! Hvězdička dolů za to, že někdy je podzim lepší, než léto! :)

Říkání o víle Amálce (1975) (seriál)

Už je vše v pořádku a já vlastním toto zásadní DVD!! Nápad obsadit jako vyprávěče Jiřího Hrzána je prostě geniální!!!

Mr. Johnson (2008)

Náhodných asi 7 a půl minuty sledování mě málem rozehnaly jako nepovolenou demonstraci! Dvě hvězdičky za ten komentář od Mr. Enšpígla!! Jinak by to měla Klára Issová zakopat někde pěkně hluboko na zahradě!

Indiánské léto (1995)

Nikdy jsem film nedokázal shlédmout celý. Ale chtěl bych půl hoďky o samotě s panem režisérem, tu vanu a spoustu jablíček!! Možná bych ho pak přesvědčil, aby to natočil trochu jinak...?!?

Řeknem si to příští léto (1977)

Mám na to zasuté jisté prebupertální vzpomínky, kterými se nenechám ovlivnit a po letošním (2011) shlédnutí musím kroutit hlavou nad spoustou podivností... Opravdu byl to zvláštní život v českých zemích druhé poloviny 20. století!! Některé věci byly ostřejší a jiné unikaly mezi prsty do surreálna a zde zjevná absence zpěvňujících aspektů volného trhu na mezilidské vztahy!!! :) I když za něco může i použitý filmový jazyk. Divadelní pohledy. Nedokončené věty. Nekompromisní "všeříkající" střihy! :)

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Někdy se stane, že jsem zrovna u klientů a oni mají puštěnou televizi a tam hraje tento zajímavý kousek! Mám pak problém se soustředit na práci a nutí mě to přemýšlet, nakolik je to, co se odehrává na obrazovce záměr a co už je kouzlo nechtěného! V tomto případě český dabing posouvá hranice mystična ještě dále! :)

Štěstí na dosah (2006)

Film je v podstatě na pět hvězdiček! Ale za ty nervy, které jsem při sledování prožil má jednu dolů!!! Obraz i zvuk v dokonalém souznění s narůstajícími emocemi! A tak trochu takoví Zloději kol o padesát let později! :)

Do naha! (1997)

Mám pocit, že po dvaceti letech od ukončení budování reálného socialismu je film českému oku blíže, než v roce 1997. Obdivoval jsem, jak zvládají svůj boj s celkem krutou realitou! Francis Begbie se nám trochu uklidnil... :)

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Byla to prostě dobrá volba pro dnešní filmové odpoledne. Mohl bych psát o režii, tricích, filtrech... ale ono to bylo o lidech! O lidech ve speciálním období, kdy politika legalizuje vraždy a násilí ve prospěch politiky!!! Prostě v podstatě dokonalý film, který mě dostal - do děje i do duše!

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Člověk se měl radovat, že v politice se k dobrému změnilo, ale v podvědomí se začalo rodit, že něco shnilého začíná ve filmařství českém...