Watchmen - A God Walks into a Bar (2019) (epizoda)

Konverzace s Bohem v baru osvětluje mnohé. Promyšlená sebenaplňující se budoucnost může působit malinko lacině, ale po troše přemýšlení dává smysl. Irons je v tomhle dílu boží. Veidt je na tahu. Počkejte si na potitulkovou scénu.

Sedmý syn (2014)

Mdlé tempo a laciné zvraty. Nic moc triky. Za pozornost stojí jen hláškující Bridges a pekelně sexy Alicia Vikander.

Kupec benátský (2004)

Výtečná adaptace o zmlsaných šlechtických primadonách a férovém židovském lichváři, se kterým chtějí vyjebat zákonodárci. V dnešní době získává příběh zcela jiné kontury než bylo původně zamýšleno. Radford režíruje jistě a herecky jde o koncert, kterému vévodí Al Pacino. Tomu nejde nefandit.

Bez jištění na El Capitan (2018)

Vizuálně podmanivé lezení po skále. Skvěle zvládnuté je zaháčkování diváka, kdy sympatický protagonista dokáže působit jako prima chlapík, ale i nepochopitelný blázen. Beltramiho hudba dokonalá.

Once Upon A Deadpool (2018)

Hvězdička dolů za chybějící sprostá slova, hvězdička dolů za chybějící krev. Nové scény se Savagem jsou hodně povedené a vyměnit hlášky byl supr nápad, některé mi přišly lepší než v originálním střihu.

Rambo: Poslední krev (2019)

Mírně nadhodnotím, protože jde přesně o ten typ filmu, který pustíte dceři, když nechce poslouchat starýho tátu... Krutý epilog Ramba má dlouhou, nepřekvapivou expozici, klasické westernové schéma a stárnoucí legendu, která na to ještě pořád má. Přímočaré, úderné. Finále v Johnově tunelu překvapení je řádně krvavé a anihilace zlých mexikanů hřeje u srdce. Srdce... Hehehe.

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Gilliam konečně dokončil projekt, který jej kdysi malém zničil. Herecky vynikající i když Depp by mi tam seděl asi víc než Driver. Pryce jede svou klasiku a obě osudové ženy jsou krásné, jedna více než druhá. Ironické odkazy na předchozí natáčení, fantastické finále a hudba je nádherná. Přesto se nemohu zbavit pocitu, že první verze, kdyby ji tenkrát dokončili by byla lepší, na druhou stranu bychom přišli o onen depresivní a zdrcující dokument.

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

S takovou dostane mimi Yoda spin-off. Koncepčně to začíná připomínat Firefly. Létat sem a tam, řešit problémy ve westernovském stylu. Čtvrtá epizoda cituje ze Sedmi statečných, samozřejmě. Skvělá akce s AT-ST, cvičení bojovníků, vtipné mezihry s mimčem, fungují na jedničku. Pro Star Wars je hračička Favreau doslova požehnáním.

Full Contact (1992)

Hongkongská rubačka plná ujetých postav (ať už jde o otravnou nymfomanku Virgin nebo homosexuálního záporáka, který by hlavního hrdinu nejraději dostal do postele), která i přes průměrný příběh strhne. Ringo Lam skládá poctu americkým béčkům a koupě ji v krvi. Chow Yun-Fat si to neskutečně dává. Bluesová kytara podmanivě hřímá, kulky se odráží tak jak hrdina potřebuje. Přidejte hlášky a osudovou ženu a máte vystaráno. Dělat obchody je jako srát, musí to jít hladce.

Irčan (2019)

Neuvěřitelně komplexní průvodce životem člověka, který všechny přežil a s blížícím koncem bilancuje. Herecké špičky se sešly k dlouho odkládanému projektu I HEARD YOU PAINT HOUSES pod vedením toho nejpovolanějšího. Kraluje Pacino v roli odborového předáka Jimmyho Hoffy, ale Pesciho návrat je požehnáním pro celý snímek. Ty nuance, jemné náznaky, s chutí pronášené bonmoty... Tady budou padat Oskary. Digitální triky nejsou dokonalé a ubližují vlastně jen DeNirovu výkonu. Po chvíli si ale přestanete všímat. Ten příběh je tak dobrý. Rozhodně jeden z filmů roku. Dal jsem přednost nám před ním.