Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krimi

Zajímavosti k filmům (98)

Dunkerk (2017)

Režisérův oblíbenec Michael Caine se ve filmu přece jen objeví, respektive zde zazní jeho hlas. Hned v úvodu ho slyšíme dávat pokyny Farrierovi (Tom Hardy) a ostatním letcům z RAF.

Skyfall (2012)

Na osobní žádost královny Alžběty II. se Daniel Craig objevil jako James Bond v propagačním videu na Olympijské hry 2012 v Londýně. Úvodní video má název „The Arrival“ a zahajovalo celý ceremoniál. Režii dostal na starost Danny Boyle.

Černá labuť (2010)

The Chemical Brothers nahráli speciálně pro film tři skladby: „Danka Jane“, „Electric Hands“ a „The Nina Frequency“. Všechny vychází z Čajkovského „Labutího jezera“.

Bobby Deerfield (1977)

Monopost, kterým Al Pacino ve filmu jezdí, je model Brabham Alfa Romeo BT-45. Původně patřil brazilskému jezdci jménem José Carlos Pace, jenž Pacina dubloval ve scénách z Grand Prix Jihoafrické republiky roku 1976.

Bobby Deerfield (1977)

Al Pacino neuměl před natáčením řídit.

Hulk (2003)

Podle animátorů z Industrial Light & Magic váží Hulk jednu a půl tuny a do úderu může vložit sílu o velikosti téměř dvě tuny na centimetr čtvereční. Jeho kůže je 10krát silnější než Kevlar. Přes hrudník má něco přes pět metrů, přes pas asi metry tři, přes nohu metr a kolem krku metry dva. Kdyby nosil boty, musely by být o velikosti 87. Může se pohybovat maximální rychlostí 135 km/h a překonat 5-6 kilometrů jediným skokem.

Hulk (2003)

Vrtulníky, které Hulka napadnou v poušti, jsou typu RAH-66 Comanche. Stíhací letouny, se kterými bojuje u mostu Golden Gate, jsou pak typu F/A-22 Raptor. V době vydání filmu nebyl ani jeden z letounů v aktivní službě Armády Spojených států. Program RAH-66 byl dokonce úplně zrušen (23. února 2004) s tím, že ani jedna z helikoptér nebyla nasazena do aktivní služby.

Šílenci z Manhattanu (2007) (TV seriál)

Tím, že jde o seriál z prostředí reklamy, nabízí se neuvěřitelný prostor pro tzv. product placement. Dohodu s tvůrci mají například značky jako je Heineken, Cadillac, Utz, Maidenform, Gillette, American Airlines nebo Clearasil.

Šílenci z Manhattanu (2007) (TV seriál)

Na konkurzu se John Slattery původně ucházel o roli Dona Drapera, až poté mu byla nabídnuta postava Rogera Sterlinga a Dona si zahrál John Hamm.

Domino (2005)

Slovo "fuck" a jeho různé obměny zazní ve filmu 123x.

Parchanti (2010)

Scénář je částečnou adaptací prvního "The Losers" komiksu "Ante Up", který vyšel u DC Vertigo.

Čtvrtý druh (2009)

Název Čtvrtý druh je odkazem na J. Allen Hyneka a jeho rozčlenění UFO.

Čtvrtý druh (2009)

Podle propagačních údajů Universalu je film založen na výsleších psycholožky Abigail Tylerové, ale o žádné Abigail Tylerové nejsou na Aljašce, kde k událostem došlo, nikde žádné záznamy. Ředitel Aljašského psychiatrického institutu Ron Adler ani prezident Aljašské psychologické asociace Denise Dillard o Abigail Tylerové v životě neslyšeli.

Ztraceni (2004) (TV seriál)

Většinu epizod scénáristé plánují zhruba dva týdny, jen díl The Constant (405) trval pět. Mohla za to matematika.

Hanebný pancharti (2009)

Nechybělo mnoho, aby Hanebný pancharti dostali podobu 12dílné televizní minisérie pro HBO, ale Luc Besson přesvědčil Tarantina, aby raději natočil film.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Scény na letadlové lodi se natáčely na USS John C. Stennis a scény na ponorce byly pořízeny na USS Topece. Někteří vojáci byli dokonce využiti jako komparzisté.

Reklama

Reklama

Reklama