Mikeel

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 28.6.2011  21:12
    12 opic (1995)

Sorry, ale tohle mě naprosto minulo. Samotný děj mě nijak nezaujal a jeho provedení taky ne... Takže pardon, mistře Gilliame!

• 28.7.2011  21:30
    127 hodin (2010)

Velice naturalistické a velice autentické. Na mě možná až příliš, protože jsem odvracel oči od obrazovky a chtělo se mi zvracet, hlavně při té jedné scéně, za kterou by se ani tvůrci série SAW nemuseli stydět! :D

• 28.5.2012  08:54
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Když jsem na tento sitcom zcela náhodou narazil, bylo to jako zjevení nebo jako blesk z čistého nebe. Nejsem nijak předpojatý k americké seriálové tvorbě, ale co si budeme nalhávat, mnohdy bývá dost primitivní - alespoň co se sitcomů týče. 2 Broke Girls však mají styl a drzost - jen občas bývá trapná ta nekončící stereotypizace etnických či sexuálních menšin, ale jedná se jen o drobnou vadu na kráse. První série nasadila laťku hodně vysoko a další mají co dělat, aby se jí vyrovnaly. Někdy se jim to daří méně, někdy více. I tak se však jedná o zcela nadprůměrnou zábavu, která by zdaleka nebyla tak dobrá, nebýt skvělého hereckého obsazení. (Český dabing tohodle sitcomu je zlo, spousta dvojsmyslných jazykových vtipů v něm navíc zanikne, takže sledovat jedině v angličtině.) 1. série - 100%, 2. série - 95%, 3. série - 85%, 4. série - 60%

• 24.8.2015  07:16

Nemám rád frašky a nechápu, proč je vůbec někdo vytváří. Proč dokázala být knížka normální (i když taky vcelku nudná), zatímco film se ráchá ve statických pětiminutových záběrech na ječící opice či výrazy lidské tváře? Je naprosto šílené, jak někteří filmaři dokážou z předlohy vyždímat nemožné a natáhnout stopáž takovým megalomanským způsobem. Obdivuju diváky, kteří poslední půl hodinu chápali, co se ve filmu děje. Kdybych Odyseu nečetl, tak jsem naprosto ztracen. Jediným plusem jsou triky a vizuální zpracování obecně. To zcela předběhlo svou dobu. Jedná se však o jediný aspekt, kvůli kterému se na Vesmírnou odyseu vyplatí alespoň jednou podívat.

• 16.7.2012  11:08

Původní seriál jsem neviděl, každopádně jsem tenhle film chtěl vidět už jen kvůli tomu, že v seriálu se proslavil Depp (který tu má mimochodem asi svou "nejtěžší roli" :D). A vážně jsem se skvěle bavil. Myslel jsem spíš, že to bude akční film, plný honiček atd. Ale to naštěstí vůbec nebyl. Naopak na mne dopadla příjemná sprška vtipů, které byly i na americký poměry vážně vtipný! :D Ch. Tatum, kterýho jinak nijak zvlášť nemusim, mě taky bavil a nijak nevadil. Sečteno a podtrženo, očekávám stejně vtipné pokračování!

• 2.11.2014  11:55

Pokračování Jump Street je jednička přes kopírák, stejně schématická, ale bohužel ani z daleka tak zábavná. Tentokrát jsem se cítil vážně trapně a zasmál jsem se asi jednou. Chyběl tomu větší švih.

• 28.11.2009  21:48
    3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (TV seriál) (2004)

Donutil je můj oblíbený herec. A i když jsou některé z těchto povídek slabší, na celkovém dojmu z toho cyklu to neubírá. Od té doby, co jsem viděl Sluhu dvou pánů se na tenhle cyklus musím dívat a sledovat, jestli svůj výkon někdy překoná!

• 17.6.2014  23:25

Bitva u Thermopyl se mi ani trochu nelíbila a nedokoukal jsem jí - a to hlavně kvůli tomu vizuálu, kterej mi prostě přišel moc. Vzestup říše jsem dokoukal, a pravděpodobně jen z několika málo důvodů. Prvním byla psychopatická Eva Green. Ta ženská má prostě šťávu a role šílený coury jí neskutečně sedí. Druhým důvodem je další ženská, která se však paradoxně na plátně objevuje minimálně - Lena Headey. A u ní je to podobný jako u Evy Green, i když Lena je psychopatická trochu jinak. Třetím důvodem je poměrně svižný děj, ačkoliv je to dost silná vymejvačka všech smyslů. Čtvrtým důvodem je sex v kajutě Evy Green, protože jsem se konečně dozvěděl, jak si to rozdávali v Antice! :D

• 31.5.2011  18:07

500 dní se Summer je skvěle natočený film. Líbí se mi ty střihy, ty skoky, ty změny nálad, které obsahují, líbí se mi poselství, nic netrvá věčně. To všechno je hrozně super, ale neskutečně jsem se nudil!

• 4.4.2010  08:57

Dobré taneční výkony, hezká tvářička Seleny Gomez, to jsou asi jedny z mála lákadel tohoto dost průměrného filmu. Jinak to není moc vtipné, ani to nemá pořádný tvar.

• 13.6.2010  09:44

Vtipná, celkem povedená komedie na aktuální téma rasismu. Vtipné hudební výstupy.

• 25.6.2011  22:07

Nejsem bůh ví jaký fanoušek akčních filmů, ale na pořádnou akci nic nemá, zvlášť když se dobře natočí a dobře naservíruje. Místy jsem se mírně nudil, ale jak přišla nějaká výrazná akční scéna, hned jsem pookřál. Scénář je pěkně napsaný, Mattovi role pěkně sedla. Pro nějakou roli se prostě herec narodí.

• 3.5.2011  19:52
    Agora (2009)

Nebudu mluvit ani moc o tom, jak je film natočený, protože je natočen dobře. Agora jasně dokazuje, jací lidé vždy byli a jací budou, dokazuje jen to, že křesťanská církev je největší organizovanou a nejodpornější sektou na světě a jen verbovala hloupé lidi do svých řad a na našem světě je tomu bohužel tak, že hloupost je to, co vždy zabije moudrost. Církev totiž vždycky chtěla všechnu moudrost jen pro sebe, což se jí díky Bohu nikdy nepodaří! A lid je jen hloupé stádo, co věří všemu, co je ve zprávách, bez vlastního názoru. Je mi z toho neuvěřitelně špatně, když vidím, jak největší myslitelé vyhasnou a ti největší diktátoři planou dál!

• 5.1.2013  23:13

Půjdu proti proudu, ale mě osobně se tenhle díl líbil víc, než všechny tři předešlý! :D Jelikož Tobeyho Magora moc v lásce nemám, tak jsem si Garfieldova "pavoučka" zamiloval téměř hned. Vizuálně se mi to líbilo a ač nebyl příběh z nejoriginálnějších, uteklo mi to dost rychle.

• 20.7.2014  10:11

Začínalo to jako opravdový horror, postupně z toho vylezlo spíš mysteriózní drama, ale... American Horror Story má skvěle zvládnutou atmosféru, a i když se prakticky žádných lekaček nedočkáme, napětí a kvalitní děj to dostatečně vynahrazují. I když je základní kámen první série už stokrát omletá písnička - strašidelný dům - přeci jen se z toho podařilo vyždímat něco navíc, něco neokoukaného. Myslím si však, že by to zdaleka nefungovalo tak dobře, nebýt brilantních hereckých výkonů. Jessica Lange je fakt prvotřídní ježibaba, to se jí musí nechat! :D Ale k pěti hvězdičkám mi chybí nějaká finální katarze, té se mi bohužel nedostalo. 2. série Asylum je mnohonásobně lepší než první řada. Má lepší atmosféru a taky mnohem lepší příběh. Navíc ty herecké výkony... Jedna báseň, Jessica Lange není jen ježibaba, ona je i sakra dobrá herečka! Jen poslední tři díly trochu ztratily dech, když už to schytaly všichni padouši, což je škoda. Nicméně, druhá série je za jasných pět hvězd. 3. série o čarodějnicích je zábavná, plná sarkasmu, ale dojde na stejný problém jako u předchozích dvou. Je to hrozně dramaturgicky nevyvážené, tedy v závěru - nějaké poslední tři díly. Ztratilo to tah, jakmile jsou všechny záhady rozpletené a všechny rádoby záporné postavy vymřou, de facto už se jen čeká, jak to celé vlastně skončí. Možná by nebylo na škodu jednu sezónu zkrouhnout právě o nějaké dva finální díly, protože je škoda, že celou dobu to někam graduje, pak přijde exploze, po které by měla přijít finální tečka jenže ta tečka se vleče další dva díly a zbytečně se to natahuje. Alespoň, že tenhle seriál táhnou brilantní herci, Coven tedy především herečky, protože bez těch aktérů by to ani zdaleka nebyla taková zábava. Doufám, že v příštím životě bude Jessica Lange moje babička :D 4. série se mi po Asylum líbila úplně nejvíc. Pravda, s horrorem to nemělo společného už vůbec nic a byla to i trochu telenovela. Dle ohlasů očividně Freak Show nebyla tak divácky úspěšná, ale já osobně musím vyzdvihnout, že jako první série AHS udržela napětí až do konce a ta pravá tečka nastala až ve finálním díle. Herecké výkony už bez komentáře, ti herci jsou prostě skvělí. Jen to možná tvůrci už lehce přehánějí s těmi SAW momenty - krev, vnitřnosti apod. Nicméně já po Freak Show zvedám hodnocení na pět hvězd a už teď se těším na další řadu.

• 25.11.2016  16:03

Strmý vzestup a o to strmější pád - Roanoke ve zkratce. Když série začala, prožil jsem nadšení, které jsem u sledování AHS necítil od konce Asylum. Jenže druhá půlka série celý koncept tak neskutečně zprznila, že z toho vyšla jen roztahaná břečka, ve které stále někdo utíká, je pronásledován a nakonec zabit. Nemůžu upřít napětí, které šestá série měla a které si držela i ve slabších dílech. Jenže to je trochu málo. Ale stále z toho vychází Roanoke lépe než předešlý Hotel. Tak snad to vyjde příště.

• 19.8.2009  09:19

Když dokonalá forma potká dokonalý obsah a Audrey Tautou, zrodí se Amélie z Montrmartru - film s nejroztomilejší protagonistkou, který srší pozitivní energii a dokáže pohladit po duši. Jedná se o film s tolika krásnými obrazy, jejichž atmosféra je ještě znásobena podmanivou francouzskou hudbou brilantního Yanna Tiersena.

• 9.8.2009  22:28

Líbilo se mi to daleko víc, než Šifra mistra Leonarda. Má to tah, s každým dalším mrtvým to nabírá víc a víc na obrátkách, jde to stále kupředu, je to stále tajemnější a tajemnější, protože do poslední chvíle nevíte, kdo za tím vším stojí a pak Vás to překvapí. A jestli ani tohle nezaujme, tak skvělá prohlídka po Římě určitě ano! + Zimmerova hudba.

• 24.2.2013  00:36

Žádný zázrak se nekoná! Člověk by si řekl, že zasazení do divadelních kulis bude mít aspoň nějaké logické vysvětlení, proč to tak je, ve skutečnosti to nepřidává filmu na zajímavosti, ale neskutečné utahané nudě, kterou jsem dvě hodiny prozíval. V tomhle podání vyzněl příběh značně nezajímavě, což je docela síla, vzhledem k tomu, že Anna Karenina je jedním z nejslavnějších příběhů o nešťastné lásce! Možná, kdyby se to pojalo víc klasicky, trochu zkrátilo... Tohle mi zkrátka moc nesedlo!

• 12.1.2015  14:40
    Annabelle (2014)

Já mám nesmírné štěstí na to, že se u duchařských hororů bojím téměř vždy. Takže mě Annabelle až tak hrozná nepřišla. Jasně, místy se tu vedou tupé dialogy, navíc je tenhle film vrcholnou přehlídkou všech duchařských klišé - blikajíci telka, míhající se stíny, sem tam nějaký démon a ďábelský smích... Prázdnou obsahovou stránku však povyšují zvukové efekty, tma a hudba - a to na mě prostě stále funguje.

• 8.12.2015  09:53
    Ant-Man (2015)

Vcelku průměrná Marvelovka, kterou z rutiny vytrhává především nadhled a humorná nadsázka - i když Strážci galaxie měli těch povedených zářezů mnohem víc. Film se mnohem víc soustředí spíš na osobní motivace postav a na celou vatu okolo Ant-manana než na akci, a tak nemá tak zdařilou gradaci, ale všechno zachraňuje finální bitva na dětském vláčku, která je rozhodně důvodem, proč se na film podívat. Byla totiž geniální.

• 13.9.2011  07:15
    Antikrist (2009)

Nádherná forma, začátek byl pro mne opravdu uměleckým dílem, ale obsah mě tak trochu minul. Tenhle film není jednoduchý, ale není ani zas tak složitý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Film totiž není těžký na pochopení, ale atmosférou, která je jen minimálně odlehčena. Opět mi tu vadilo příliš mnoho naturalismu, můj žaludek ani jiná část těla to prostě nesnese, takže jsem se zase schovával za polštář a odvracel zrak.

• 7.12.2013  22:58

Přímočařejší a v daleko větší míře vulgárnější a perverznější, než U Konce světa. Ačkoliv mám britskej humor radši než americkej, tak v tomhle případě mi z letošní dvojice apokalyptických bijáků, sedl víc tenhle. Asi by to nebylo tak ukrutně vtipný, kdyby herci nehráli sami sebe. Podobně jako sprostej a oplzlej Princ a pruďas, i tohle je taková guilty pleasure, kdy musíte nechat slušnost čekat za dveřma a zkrátka se bavit. A já se fakt skvěle bavil!

• 31.3.2010  16:55
    Avatar (2009)

Z prvu chci říct - není to lepší, než Titanic. Ale tyhle filmy nejde srovnát. Upřímně jsem se na Avatar ani nechtěl moc dívat, ale lepší film jsem za poslední dobu neviděl. Běžně se u filmů s dlouhou stopáží nudím, ale tady bych toho snesl ještě dvakrát tolik. Má to všechno, úplně všechno a daleko víc. Hlavně jsem rád, že tam byla i ta trocha romantiky. Kdybych to viděl v 3D tak y to bylo ještě lepší, ale i doma to stačilo na pět hvězdiček. Konečně nějaký film, co boří zažitá kliché a pouští se do něčeho nového. Wow, slova jsou slova a pocity jsou pocity a ty nejdou vyjádřit slovy! (A to nejsem vůbec příznivce sci-fi)

• 25.8.2015  10:41

Oproti prvním Avengers hodně slabý odvar. Scénář je patetický, nefunkční a odlehčení v podobě drobných vtipů tentokrát absolutně nefunguje. Akční scény v první půlce jsou prázdné a nudné. Na druhou stranu natočit kvalitní a poutavou akci je podle mě už dnes dost těžké, protože zavděčit se divákům, kteří podobných scén už viděli kvanta, to opravdu není lehký úkol. Ale zrovna od takového formátu jako je Marvelovka bych to nečekal. Problém druhých Avengers tkví také v tom, že hlavní postavy, včetně záporáka, vůbec nefungují. Každá si kope na svém písečku, ale společná dynamika jim zcela chybí. Za mě jsou to hodně slabé tři hvězdičky.

• 7.4.2010  15:39

Jedna z dalších pohádek, kterou jsem jako malý miloval. Vždyť je tak pozitivní, krásná, plná energie, lásky a pěkných písniček. Je to pohádka, která patří bezesporu k těm nejlepším, českým pohádkám vůbec.

• 20.12.2015  13:56
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Na české poměry je Až po uši nadprůměr, je krásně natočený, má skvělé obsazení, ale samotné příběhy asi nikoho na lopatky nepoloží. Jsou vcelku ordinérní a obsahově průměrné. Scénář, ač není tak pitomý, jak jsme u většiny českých skvostů zvyklí, občas šustí papírem a ne všechno vyznívá přirozeně. Na zábavnosti seriálu to ovšem nijak neubírá.

• 4.1.2013  00:31

Druhý film, který jsem od Andersona viděl a v mnoha ohledech mi připomínal Fantastic Mr. Fox. Barvy, filtry, kamera, hudba, jakoby se Lišák převedl na plátno s živýma hercema a upravil se příběh. Film je sympatický a zábavný, ale už to neni taková pecka jako Lišák. Ten nastavil laťku hodně vysoko, i tak ale Moonrise Kingdom splnil očekávání. Mělo to přesně takovou formu i obsah, jaký jsem si představoval!

• 10.9.2013  18:30
    Babovřesky (2013)

Tak jsem to konečně viděl! Fenomén letošního jara/léta, o kterym tolik všichni mluvili. Očekával jsem sračku. Očekával jsem velkou sračku. No a protože jsem očekával velkou sračku, asi jsem byl povznesen natolik, že mi to ve skutečnosti ani moc nevadilo. Opravdu, comeback Saxány bylo něco daleko, daleko horšího, než takhle stupidní letní komedie. Troškovi nebudu vyčítat, že používá laciný humor, moc dobře ví, proč to dělá. Vždyť kinosály byly zaplněné, takže Babovřesky asi něco reflektují. Joo, humor byl tak stupidní, že jsem se nad jehou trapností a stupiditou sám občas od srdce zasmál se slovy: "Bože, to je píp píp píp"... Ale nejhorší na celém filmu není ani tak pokleslá úroveň humoru, ale spíš nekonečně dlouhá stopáž a to, že se během těch 133 minut vlastně nic neděje. Děj je rozházený, hraje si na šíleně bláznivý a v konci se tahle propast rádoby zacelí. Ale nutno uznat, že ve filmu je i jedna opravdu velmi překvapující chvíle, kdy jsem tak koukal a říkal si, jestli to fakt Troška myslí vážně. A to, že Vám Troška vyrazí dech, ať už v tom dobrém, či zlém slova smyslu, můžeme považovat za docela dobrý úspěch. Sečteno, podtrženo, Babovřesky byly nehorázna kravina, ale těšil jsem se na větší kravinu, když jí tak hanebně vychvalovala půlka národa...

• 8.5.2011  11:33
    Berlín, Berlín (TV seriál) (2002)

Berlín, Berlín jsem poprvé sledoval, když běžel v televizi a bylo mi asi takových 13 let. Byl jsem přesně ve věku, na který je tento seriál zaměřen. Aspoň tehdy jsem si to myslel. Tehdy se mi na tom líbilo, že tam byla nevšední otevřenost mně ještě ne tolik známým tématům sexu, lásky atd. Takové německé Prcičky, jen o kapánek inteligentnější s daleko větší škálou emocí a humoru. A to je vlastně i důvod, proč jsem se k tomuto seriálu teď vrátil. Připomenout si, co se mi na tom vlastně líbilo. Teď po těch cca 5 letech to vnímám zas úplně jinak, hlavně se u toho šíleně bavím, protože Berlín, Berlín nemá žádný prvoplánový scénář, je vážně humorný, ale umí být i vážný a řeší závažná, láskyplná témata lidských životů (no a co, že se některá utápějí v patosu?)! V tomhle případě je mi úplně jedno, co si o tomhle seriálu myslí ostatní. Byl součástí mého dospívání a tím se automaticky stává součástí mého bytí, protože tvoří jednu z těch milionů částí, které rozvíjeli mou osobnost do podoby, která je známá dnes!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13