Hugo a jeho velký objev (2011)

Další zklamání... Na tenhle film jsem chtěl tak moc jít do kina, protože podle ukázek a úžasného vizuálu mě to neskutečně uchvátilo. Navíc jsem kdesi četl, že by to mělo být jako počítačová adventura Syberia, která má opravdu úžasný příběh, plný automatonů, scenérií atd. No a tím u mne narostlo velké očekávání, která rázem spadlo, protože celý film je opravdu jen obyčejným vyznáním pocty prvním filmům, které tohle všechno odstartovaly. A to mě poněkud zklamalo. Vizuál je nádherný, ústřední dvojice přirozená, ale smysl filmu mě minul. Hugo si určitě svoje příznivce najde, ale já už vím, že někdy je lepší nemít očekávání, protože po něm přichází jen hořké zklamání!

Tintinova dobrodružství (2011)

Pardon, ale tenhle film neví, čím chce vlastně být. Dialogy jsou jak pro děti z mateřské školy, vzápetí však nastoupí strhující dospělácka akce plná přestřelek, honiček a chlastu. Srovnávat tohle s fenomenálním kresleným Tintinem se nedá v žádném případě. Na kresleném Tintinovi jsem vyrostl a nedám na něj dopustit. Animace krásná, ale v dnešní době už podle mě není ničím zvláštní, protože takových animáků už je spousta. A to, že tohle režíroval Spielberg mě děsí ještě víc. Od takového režiséra bych čekal teda větší kreativitu!

Tři mušketýři (2011)

Mušketýry vážně nemám rád a nikdy jsem je rád neměl, protože je dávali v televizi pořád a pokaždý jinou verzi, takže jsem byl možná trochu skeptický, co se týče tohoto moderního remaku. Ale mě se tyhle mušketýři hodně líbili. A líbilo se mi právě to, že naprosto zruinovalo klasický fádní a omšelý příběh, který snad už musí každého nudit! Úžasný vizuál, "pirátokaribská" dobrodružná výprava a ještě lepší herecké obsazení. Musím říct, že Milla Jovovich v roli mylady byla víc než sympatická a velice se mi v téhle roli líbila. No a konec zřejmě otevřený dalším pokračováním. Pokud by se z toho vyklubalo něco zajímavého, proč ně. V takovéhle verzi by mi to nevadilo ani trochu, ale prosím už žádné další rutinní zpracování!

Žena v černém (2012)

Poprvé jsem byl v kině na horroru a absolutně nelituju, že jsem zašel právě na The Woman in Black. Na televizi a bez surround zvuku by mě to možná tolik nenadchlo, ale na obrovském plátně a s tak úžasným zvukem, to bylo přímo báječné. Je to typická duchařina, která sází hlavně na zvuk a obraz, než na komplikovanou zápletku. Nejlepší na tom bylo, že v celém sále jsme byli jen čtyři, takže ten děsivý pocit, že se vedle Vás někdo objeví a chňapne po Vás byl tímto faktem silně umocněn. Daniel už je vyzrálý herec, ale stejně navždy zůstane Potterem. Nicméně vypadal strašně mladě, což bylo možná to jediné, co mi trochu vadilo. Ale celkový dojem super duchařiny to nekazilo.

V peřině (2011)

Ačkoliv je tento film naplněn skvělými herci, stojí za velké, ale opravdu velké h... Ústřední melodie je i na děti moc infantilní, děj je víc než pitomý, a ten patos, co se odehrává v průběhu... Jediným plusem je snad zpěv Lucky Bílé. A co mi nedá spát, upřímně nechápu, jak se Roden mohl propůjčit něčemu takovému. Hollywoodský herec ze sebe dělá Einsteina v jedné z největších kravin, co jsem kdy měl možnost spatřit. A poslední, ačkoliv tohle už tu někdo zmiňoval - Mádl v písničce, kdy zpívá o žene vypadá jako buzík nejvyššího kalibru. Úmysl? V peřině mi ještě nikdy nebylo tak nepohodlně!

Micimutr (2011)

Já musím říct, že mě Micimutr velmi mile překvapil. Je to typově výrazná pohádka, která potěší i pobaví. A ruku na srdce, kdo potřebuje od pohádek, aby byly složité a nepředvídatelné? Krása pohádek je přeci v tom, že všichni víme, že dobře skončí. A digitální efekty taky nebyly tak hrozný a nijak zvlášť mi nevadily. A velké plus za Libušku a Vojtu Dyka!

Memento (2000)

Hnedka na začátku jsem si myslel, tak o čem můžou ještě povídat, aby to bylo zajímavé, když pointa byla vyzrazena už na začátku. Omyl, konec mě překvapil a velice mi připomněl Shutter Island, který je svým vyústěním dost podobný. I přesto, že se příběh odehrával retrospektivně, bylo v průběhu mnoho zvratů a na konci jsem už viděl složené puzzle a mohl si užít pohled na kompletní obrázek!

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Musím uznat, že mě tenhle díl poměrně překvapil. První půlka byla teda šíleně roztahaná a nudná, nic se nedělo a já čekal, kdy se to konečně rozjede. Druhá půlka už mě konečně upotala a Stmívání se z (dle mého názoru) podprůměrné upírské romance vyhouplo na průměrnou upírskou romanci. Nicméně se mi líbila scenérie tropického ostrova a ten dům! :D Myslel jsem, že se kvalita filmu ještě zhorší, ale vážně jít v hodnocení pod dvě - tři hvězdičky by byl nesmysl a zaujatost vůči celému Stmívání. A vzhledem k tomu, že já nemám ke Stmívání zas takovou averzi, nepůjdu se svým hodnocením níž.

Melancholie (2011)

Atmosféra byla podle mého daleko lehčí a snesitelnější, než u Antikrista. Dokonce se nedostavily ani žádné pocity úzkosti. Druhou půlku filmu jsem skoro prozíval, avšak poslední záběr měl fakt grády. Ale to nezachrání pocit, který jsem měl, že Trier se zas pokouší o těžké psychologické drama, o kterém si budou všichni po odchodu z kina povídat.

Hoodwinked Too! Hood vs. Evil (2011)

Stejně jako u prvního dílu, pro grafické stránce příšerné, po obsahové docela vtipné. Na co však tvůrci vsadili, to se příliš nepovedlo. Chtěli vytáhnout osvědčená esa, jako byl zpívající kozel. Bohužel ten mi v tomhle díle spíš vadil. Jinak tu je spousta skvělých nápadů, Jeníček s Mařenkou byli opravdu zákeřní padouši. Avšak nic překvapujícího tu není. V prvním díle jste se zasmáli, když jste se dozvěděli, co je babička zač, když jste viděli slavnou scénu "A babičko, proč máš tak velké..." zparodovanou atd. Druhý díl už na to jen nastavuje, a proto se tomu už zřejmě nezasmějete tolik, jako u jedničky, což je škoda.

Časové pásmo bylo změněno