Červená Karkulka (2011)

Špatné v mnoha ohledech. Efekty jak z roku nebreč, příběh nic extra, kostýmy mi rozhodně středověkou vesnici neevokovaly, ženské byly nějak moc upravené a vypadaly spíš jak sex bomby. A nejvíc mi asi vyrazilo dech jméno Leo DiCaprio jako producent. Príběh Karkulky má tak dobrý potenciál a šlo by z něj vykřesat daleko víc, ale možná by se měl brát trochu s nadhledem a ne jako šílené drama! Navíc, než se příběh rozjede aspoń do mírně zajímavého, tak máte půlku filmu za sebou a zjistíte, že ani moc nemáte chuť dokoukat tu druhou. Škoda!

Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Nejlepší seriálový návrat, který ještě všem fanouškům musel zlepšit chuť po ne moc vtipném Back to Earth. Vrátilo se všechno, co jsem postrádal. Umělý smích, humor, kterým oplýval původní Trpaslík... Pokud bude v tomto duchu pokračovat dalších 5 dílů, tak určitě nebudu jediný, kdo bude lačnit po nové sérii. Jen první díl jsem dnes viděl už třikrát! To jsme my, hoši z Trpaslíka a má závislost na mém navždy nejoblíbenějším seriálu všech dob je zpět! ♥ 9.11.2012 - Ano, poslední díl série skončil a hodnocení zůstává! Trpaslík se opravdu vrátil ve vší parádě a se vším všudy. A stejně jako jsem po Back to Earth prahnul po nové sérii, tak po ní prahnu i teď a to ještě mnohem mnohem víc, protože vím, že když už se nám starý dobrý Trpaslík vrátil, byla by škoda o něj přijít. Těžko říct něco víc, než že se zaplnila jedna obrovská díra... Myslím, že je to bílá díra... :D

Útěk z MS-1 (2012)

Film, který popírá fyzikální zákony, například nesmyslný pád z vesmíru až na zem, a který by měl vypustit z kategorie Akční a Thriller... Akční na tom je možná tak jedna minuta, thriller, dle mého od slova thrill - vzrušující, či chvění, to už není vůbec. Nechvěl jsem se, nebyl jsem napjatý, nestrhla mě akce. Sci-fi to bylo jen díky zasazení věznice do vesmíru. Takže tento film může být vůbec rád, že nějakou kategorii má...

Norman a duchové (2012)

Další krásná stop-motion pecka, které nechybí vtip. Jen mě trochu zamrzelo, že se příběh nevyvinul lehce jiným směrem a poslední třetina nám servírovala samé moralismy. Těšil jsem se na víc mrtvol a na velké horrorové pojetí. I tak tu bylo pár momentů, kdy jsem se lekl, zbytek to byl už jen smích. Možná nemá Norman takovou poetičnost jako Mrtvá nevěsta a možná ani takovou gradaci jako Koralína. Je trochu víc pro děti, ale to vůbec nevadí, protože to není vysloveně nějaký infantilní dětinský humor. Proto se vedle těchto veleděl může s klidem zařadit.

Bůh masakru (2011)

Luxusní, naprosto luxusní divadelní hra na filmovém plátně. Český dabing je tu bezkonkurenční, povedl se a přijde mi lepší, než originální znění. Herecké výkony super, akorát nám ti herci už nějak stárnou...

REC 3: Počátek (2012)

2 hvězdičky především za scénu s nevěstou a motorovou pilou v tunelu! :D Velmi epické!

Katy Perry: Skutečná tvář (2012)

Z hlediska dokumentu to není nijak zvláštní, vlastně to má snad už typické prvky, které má každý dokument o nějaké hvězde. Růst slávy, vztah, rozpad vztahu, dopad rozpadu vztahu na vystoupení... Ale, vzhledem k tomu, že Katy Perry je mi vážně sympatická, například narozdíl od krajně nesympatické a dle mého názoru už i dost neupřímné Lady Gaga, jejíž hudbu mám sice rád, ale od Katy se liší právě tím, že Katy snad nemůže být někomu nesympatická. Je střelená, kreativní a nedovádí to do takových zbytečných a nechutných extrémů jako Gaga. A proto jsem jí po celou dobu dokumentu fandil a fandím jí pořád. Protože v mnoha lidech rozsvítila jejich ohňostroje a dodala jim inspiraci a úsměv na tváři. A ano, já věřím v tvou šílenost, protože to je důvod, proč jsi tak speciální! A ano, Katy umí zpívat naživo!

Hunger Games (2012)

Drásačka na nervy roku! Ještě v životě se mi nestalo (a to ani u hororů), že by mi srdce tak divoce bušilo. Pokud jsem měl tep 150, vůbec bych se nedivil, ale tohle byla vážně síla. A to od začátku do konce, nervy drásající odporná reality show. Mělo to grády, mělo to všechno... Navíc jsem znalý původní knižní předlohy, kterou jsem si teda přečetl až po tom, co jsem viděl film. Knížka je samozřejmě lepší, ale to tak bývá vždy. Hunger games, vzhledem k tomu, že má skvělou předlohu, má opravdu na čem stavět a mě osobně hodně zasáhl. Určitě jsou i lépe zpracované knihy, ale Hunger games nestaví na přehnaných efektech a přeplácaném vizuálu. Naopak, provedení je spíše komorní, což prospívá samotné atmosféře.

Temný rytíř povstal (2012)

Plejáda úžasných herců ve strhujícím megafilmu roku. Sorry, ale myslím, že tuhle šlupku nepřekoná ani Hobit. Musím říct, že Anne i Marion se představily v rolích, kde měly možnost ukázat také trochu jinou tvář svého nežného bytí. Napětí, zvraty, temnota, naděje... Jen je škoda, že Gotham nevypadal jako odporné město, plné kriminálních živlů jako v Batman begins - zmizela ta šeredná nadzemka a místo ní tu máme už nefalšovaný New York, kterému se ovšem Gotham také přezdívá. A sorry mistře Hardy-Bane, ale Ledgerův Joker byl odpornější a víc slizský a celkově padouchovitě lepší. Ale i tak, Batmanovo povstání bylo heroické a mělo grády! Zazvonil zvonec, je batmana díky otevřenému závěru opravdu konec?

Jump street 21 (2012)

Původní seriál jsem neviděl, každopádně jsem tenhle film chtěl vidět už jen kvůli tomu, že v seriálu se proslavil Depp (který tu má mimochodem asi svou "nejtěžší roli" :D). A vážně jsem se skvěle bavil. Myslel jsem spíš, že to bude akční film, plný honiček atd. Ale to naštěstí vůbec nebyl. Naopak na mne dopadla příjemná sprška vtipů, které byly i na americký poměry vážně vtipný! :D Ch. Tatum, kterýho jinak nijak zvlášť nemusim, mě taky bavil a nijak nevadil. Sečteno a podtrženo, očekávám stejně vtipné pokračování!