Interstellar (2014)

Absolutně strhující a hypnotické. Myslím, že Nolan v současnosti opravdu nemá konkurenci, co se tvorby velkolepých blockbusterů týče. Pravda, děj je plný nevysvětlených, zkratkovitých a mnohdy i nelogických okamžiků, které vyšumí do prázdna - filozofování o životě filmu na hodnotě také nikterak nepřidává. A ani netuším, jak moc pravdivé a promyšlené je vědecké podloží filmu. Ale na druhou stranu nemá Interstellar hluchá místa (nebo jsou jen velmi, velmi drobná) a jak už je u Nolana zvykem, má naprosto promyšlenou a vymakanou vizuální stránku. Mě navíc vesmír vždy fascinoval a neskutečně děsil zároveň, což jen umocnilo můj zážitek z filmu. Navíc na první projekci divák asi ani nestihne pochytit všechny vjemy, které Interstellar nabízí, i když si myslím, že to není zas tak složitý film, jakým se dělá. Jen je zkrátka velmi efektní, poctivě udělaný a spojuje všechny dobré prvky z apokalyptických a vesmírných sci-fi.

Interview s upírem (1994)

Upírská klasika, možná je to až moc dlouhý, chvílema se některé scény moc natahují a jsou trochu nudné. Líbilo se mi to, ale jednou to úplně stačilo!

Jackie Brown (1997)

Jackie Brown by si zasloužila víc, než tři hvězdičky, ale za tu strašnou délku... Jinak jsem se slušně bavil. Bylo tu pár scén, kdy jsem se upřímně zasmál. Co jiného k tomuhle filmu říct? Prostě typický Tarantino a jeho šílené postupy.

Jack-Jack útočí (2005)

Úžasňákovi byli jednu dobu můj nejoblíbenější animák a do dneška patří mezi ty nejvíc oblíbené a v těhle necelých 5 minutých jsem se stihnul dobře zasmát. Možná by si tahle rodinka zasloužila pokračování!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Americké sitcomy jsou od těch britských výrazně odlišné. Mé dva velice oblíbené britské sitcomy (Black Books a Red Dwarf) jsou neskutečně humorné, a to do té míry, že jsem schopen mlátit smíchy do stolu. HIMYM je založen hlavně na romantických zápletkách, což neznamená, že by to nebylo vtipné. Velice příjemně se na to kouká, ale myslím, že Američani se maj od Britů hodně co učit, co se týká tvorby sitcomů! 16.8.2011 - dnes je to přesně 19 dní, co jsem viděl první díl tohoto sitcomu. A do těch 19 dní se mi podařilo nacpat všech 6 dosavadních sérií a teď chci sakra už další díly! Jak jsem napsal, velice příjemně se na to kouká. Za těch 6 sérií se sice stalo možná tak 2x, že jsem se dusil smíchy, ale co. Nemusí být všechny sitcomy stejné. To, že jsem za 19 dní viděl všech těch 6 sérií vypovídá o tom, že se mi HIMYM velice líbí, což je snad zřejmé! Co se mi na tom líbí je hlavně kontinuita a návraty k vtípkům, které zazněly v předchozích dílech, například návraty k teen hvězdičce Robin Sparkles. Tudíž nemůžete vynechat ani jeden díl, protože pak Vám zbytečně unikají podstatná a vtipná fakta. Navíc vynechat i jeden díl je nehorázný hřích! :D

Jak se krotí krokodýli (2006)

Já nevím, ale mě to přijde jako jedna z lepších českých, rodinných komedií. Ale vzhledem k tomu, že tu hraje moje oblíbená Eva Holubová, tak jsem možná trochu ovlivněn jejím skvělý výkonem. A vůbec si myslím, že ty herecké výkony jsou dobré. Je to příjemná komedie a vždy se na ní rád podívám, i když má trochu slabší dějovou linku.

Jak vycvičit draka (2010)

Nádhera, nádhera. Krásný příběh, chudáka dráčka mi bylo v některých chvílích vážně líto. Mělo to napětí, vyvolávalo to emoce radosti, smutku. Příběh je předvídatelný, ale proč by měli mít všechny filmy a zvláště pohádky překvapující konce? V dnešním světě je předvídatelné už skoro vše, ale když dáte dohromady pěknou animaci, příběh z prostředí, jaké animovaný film dosud nepoznal, emoce, vtip a pronikavé oči nočního běsu, tak na ostatních věcech, jako je předvídatelnost ani trochu nezáleží!

Já, legenda (2007)

Možná to je mým odporem celkově k žánru sci-fi, možná chabým příběhem, každopádně tohle bylo dost podprůměrné. Celý film se vlastně nic zásadního neděje, chvíli je doma, chvíli se po něm sápou lidé na způsob "zombie" a pořád dokola. Nemohu upřít herecký výkon Willa Smithe, ale jinak jsem se těžce nudil. Co se týče žánru, tak mne daleko víc zaujal film Já, Robot!

Já, padouch (2010)

Čtyři a půl hvězdičky za tu pestrou paletu humoru. Smál jsem se skoro nepřetržitě, dabing je perfektní, hudba je taky super... Palec nahoru!

Já, padouch 2 (2013)

Stejně jako má Doba ledová veverku, Já padouch má mimoně a v obou případech to táhnou především tyhle postavičky - jsou už sami o sobě zkrátka vtipné, většina gagů vzejde právě od nich, takže jsem moc rád, že někoho napadlo udělat jim samostatný film. Ale je fakt, že zatímco Doba ledová měla trochu klesavou tendenci, dvojka Já padouch je pořád skvělá, i když nemá tolik kompaktní příběh jako jednička. Tady se sází víc na směšnost jednotlivých situací, než na ucelenou dějovou linku, ale i přes epizodní zpracování je to pořád kvalitní animák a o několik úrovní výš ho povznáší ještě skvělej českej dabing. Obzvlášť pak Lábus, jehož hlas je prostě cool.