LEGO® příběh (2014)

Geniální! Osobitá animace v kombinaci se skvělou akcí a vtipnými, ujetými gagy. Animovaná guilty pleasure roku.

Letadla (2013)

Auta jak přes kopírák, akorát s křídlama a ve vzduchu. Animace je krásná, roztomilá, ale nic nového, objevného a originální nelze očekávat.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Knižní Narnii miluju a jen upozornění pro zabedněné fandy Pána prstenů. Lewis měl svých sedm dílů Narnie napsaných daleko dříve, než Tolkien Pána prstenů, takže Narnie je pro mne matkou fantasy žánru. Film se vydařil, líbil se mi. Je jedno, že třeba nemá takovou atmosféru jako Pán prstenů. Pro boha, vždyť je to pohádka pro děti, ale to byste to museli číst, abyste pochopili, že to tak Lewis psal. Dokud to nebudete číst, nedoceníte film.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Od Prince Kaspiana rozhodně posun k lepšímu. Vizuálně se mi provedení moc líbilo, jen mě trochu zarazil děj. Nemyslím si, že by knižní předloha byla tak špatná, aby muselo dojít k úpravám. Zasadit do děje prapodivnou, zlou zelenou mlhu mi přijde scestné. Pravda, původní předloha není tak hrozně akční. Je to spíš taková pěkná pohádka o objevování nezmapovaných moří, což chápu, že je pro film nuda. Ale mohlo se to určitě zvládnout i jinak, než mlhou! :D Scénář by v jistých částech potřeboval trochu překopat. 3D je v tomto ohledu zcela zbytečným aspektem. Ale musím zase vyzdvihnout, že scéna s mořským, oprava, s odporným mořským zubatým a nechutně slizským hadem byla docela dobrá. Byl jsem přilepen na plátno, nedýchal jsem, nehýbal jsem se. To byly vážně nervy. (A po sté a doufám naposledy říkám, že Narnie není vykrádačkou Pána prstenů! Lewis a Tolkien byli dlouholetí přátelé a rozhodně od sebe nic nekopírovali. A Lewis měl svých 7 dílů Narnie dopsaných dřív, než Tolkien Pána Prstenů. Takže žádná vykrádačka! Jdetě už se bodnout, Vy zas*aní páni prstenů :)

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Jsem milovník Narnie, první díl byl opravdu povedený, ale toto? Neříkám, že to bylo úplně špatné a vím, že nikdy nemůžu srovnávat knihu s filmem, ale zkrátka jsem čekal něco víc. Objevení se v Narnii, ric pic, najednou závěrečná bitva a titulky. Doufám, že plavba Jitřního poutníka mě potěší. Dvě hvězdičky dávám, protože je to Narnie, kterou miluji a za snahu! (A znovu musím upozornit, Lewis měl Narnii napsanou dřív, než Tolkien Pána prstenů, takže to není vykrádačka Pána prstenů, alespoň ne knihy!)

Líbáš jako Bůh (2009)

No, co dodat, tohle je prostě typická česká komedie. A ty nikdy nebudou extrémně inteligentní. Ale příjemně si u nich můžete oddechnout. Hodí se k nějakému večernímu posezení s přáteli u vína, či jiného alkoholu, dle chuti. A herecké výkony jsou dobré. Myslím, že čeští herci nejsou vůbec špatní, ba naopak. Eva Holubová je prostě nepřekonatelná.

Lola běží o život (1998)

Tak tohle je pro mne (prozatímní) naprostý vítěz filmového střihu a kamery. Nejenže je celý film plný napětí, že jsem sotva mohl dýchat, ale je i skutečně kvalitně natočen. Je to sice další film na téma "Akce - reakce", ale je asi nejakčněji natočen. Je to skutečné psycho, a to i díky hudbě, která film podkresluje. A Franka Potente zahrála dívku s červenými vlasy brilantně!

Madagaskar 3 (2012)

Třetí pokračování animáku, jehož první díl musel milovat snad každý kvůli zpívajícím lemurům, mě překvapil velmi mile. Byl jsem zvědav, a proto jsem byl hned na premiéře. Bavil jsem se vážně skvěle. Trojka Madagascaru je nadupaná vtipem, který je sice dosti infantilní, ale ohledně (dovolím si říct) kultovních animáků jsem shovívavější a nepožaduju "suchý anglický humor", který potěší i toho nejzatvrzelejšího pesimistu. Trojka hýří barvami, akcí a nápadem. Od vcelku průměrné dvojky je to velký krok vpřed. Zvláštní, že ty trojky vždycky zvednou reputaci předchozího dílu, stejně jako Doba ledová 3 zlepšila reputaci nepovedené dvojce. Těžko říct, zda-li z vidiny zisku vznikne i čtvrtý díl. Pokud by byl ve stejném tempu, asi by mi to nevadilo, ale pokud toto byl definitivní konec týhle fajn zvířecí čtyřky, tak byl více než důstojný!

Mafiánovi (2013)

Černá komedie, kde se prakticky za celou dobu nic pořádnýho nestane. Celou dobu pozorujem jen americkou rodinu ve francouzském prostředí, akce přijde až v posledních 10 minutách a pak film skončí. Nuda to neni, naopak, bavil jsem se dobře, ale když se na to podívám mírně kritickým okem, tak tomu zkrátka chybí spád. Jako seriálová epizoda ze života mafiána v programu ochrany svědků ale víc než uspokojivé.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Na české poměry překvapivě dobrodružný film, který se snaží přiblížit těm zahraničním, jako jsou... Lovci Pokladů? No, moc se mu to ale nepovedlo! Až tu vznikne film, který se bude jak scénářem, tak výpravou, moct vyrovnat zahraničním dobrodružným filmům, tak bouchnu flašku šampáňa a půjdu na to do kina!