Bournův mýtus (2004)

Až vyrostu, chci být buď ovocem do Jogobelly, nebo Mattem Damonem, abych se dostal do tak dobrého filmu jako je Bournův mýtus!

Bůh masakru (2011)

Luxusní, naprosto luxusní divadelní hra na filmovém plátně. Český dabing je tu bezkonkurenční, povedl se a přijde mi lepší, než originální znění. Herecké výkony super, akorát nám ti herci už nějak stárnou...

Californication (2007) (seriál)

Viděl jsem pár dílů a nechápu, co je na tom tak mistrovského. Pokud je v dnešní době vtip pouze v tom, že za každým slovem, ne-li slabikou řeknu "piča", či jiný vulgarismus, nebo, že mám neustále sexuální narážky, tak nechci žít v této době. No prostě je to volovina!

Carrie (2013)

Neznám ani originál, ani předlohu. I když Carrie ničím zvláštním nepřekvapí a nejzajímavější scény jsou de facto už v traileru, i tak mě to bavilo. V kině je ten výsledný dojem vždycky trochu jiný a tvoří ho spousta aspektů. Celá ta atmosféra působí úplně jinak a dunivé basy, rozléhající se sálem tomu ještě přidávají. Finální krvavá jatka měla fakt koule. Nevím proč, ale vždycky když jsem v kině a je na plátně nějaká zajímavá "akční" scéna, tak se mi naprosto zblázní srdce a začne se dobejvat ven z hrudníku! A Julianne Moore je skvělá herečka a na role ujetých podivínek se hodí opravdu perfektně.

Cizinec (2010)

Plusy - nádherné Benátky, až neuvěřitelně sexy Angelina Jolie (kdyby tam chodila celý film jen tak a jen by se koukala do kamery, bylo by mi to jedno :D ), a Johnny Depp, který do tohoto filmu zapojil i trochu Pirátů z Karibiku, protože při honičce po střeše mi přišlo, že po ní neběží učitel matematiky, ale Jack Sparrow :D

Coco Chanel (2009)

Coco Chanel, vlastně mě tento film nijak nenadchnul, ale ani mě zas nijak extrémně nenudil. Herecky je to slušné, ale Audrey Tautou pro mě navždy bude tou roztomilou Amélii a ne Coco. Jediné, co mě opravdu štve je to, že Coco byla návrhářka, ale samotnou tvorbu vidíme až v úplném závěru, kdy okolo projde pár modelek. Tento film by přeci jen měl být o slavné Coco Chanel, jejíž jméno je dnes známo všude a je tou nejhůře dostupnou a pravděpodobně i nejdražší a nejluxusnější značkou na světě!

Čarovný les (2014)

Muzikál, který měl skončit asi o půl hodiny dřív, než zcela ztratil tempo a dech. Věřím tomu, že na divadelních prknech může Into the woods celkem solidně obstát, ale ve filmu vyleze, jak strašně prostý a hloupý je scénář. A to bohužel nezachrání ani současná herecká elita. Velkým problémem taky je, že úplně nevím, čím chtěl tento muzikál být - pokud klasickou rozvernou a úsměvnou pohádkou, byl místy docela drsný.

Černá labuť (2010)

Začalo to z ničeho, celý film je o ničem, ale přitom je tak strhující. Je to vygradováno k naprostému šílenství. Temná atmosféra, pohlcující efekty, herecký výkon Natalie Portman. Nemá cenu psát jakoukoliv kaši navíc. Je to silný zážitek, který se musí prožít!

Červená Karkulka (2011)

Špatné v mnoha ohledech. Efekty jak z roku nebreč, příběh nic extra, kostýmy mi rozhodně středověkou vesnici neevokovaly, ženské byly nějak moc upravené a vypadaly spíš jak sex bomby. A nejvíc mi asi vyrazilo dech jméno Leo DiCaprio jako producent. Príběh Karkulky má tak dobrý potenciál a šlo by z něj vykřesat daleko víc, ale možná by se měl brát trochu s nadhledem a ne jako šílené drama! Navíc, než se příběh rozjede aspoń do mírně zajímavého, tak máte půlku filmu za sebou a zjistíte, že ani moc nemáte chuť dokoukat tu druhou. Škoda!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Noo, Červený Trpaslík... Tento brilantní anglický sitcom je mi tak blízký, že mi docházejí i slova! Hltal jsem doslova jednu epizodu za druhou. Jakmile jsem dokoukal 52.díl, začal jsem se koukat zase od začátku. Ten humor je do jisté míry tak primitivní, ale vzhledem k dokonalým hereckým výkonům si ani nevšimnete těch slabších pasáží. Jako celek je to však neuvěřitelné. Trpaslík dělí populaci na dva tábory - na skalní fanoušky, a na ty, kteří jím opovrhují. Můj názor je, že komu se Trpaslík nelíbí, tak do něj zkrátka ještě nedorostl a nedokáže tento ojedinělý humor a skvělé hlášky ocenit. Nevím, co víc k tomu napsat. Maximálně tak - Super, Famózní, Pefektní! (P.S. Na tomhle sitcomu si lze vypěstovat velice těžkou závislost, které se nejde zbavit. Pomalu, ale jistě mě to zabíjí!)