Bila_pani

Bila_pani


0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 16.6.2011  14:22
  Sama doma (TV pořad) (1998)
  odpad!

  Takové hovadiny, co se tam řeší, to jsem ještě neviděla... ale chápu, že cílová skupina je trošku jinde - těhotné matky nebo matky s dítětem, jejichž život se zcvrkl na tyhle slabomyslné pořady, starost o "mimíska a manžu" a internetové diskuze o konzistenci stolice potomka... Ok, no. Ale já když jsem sama doma, tak tenhle pořad je fakt to nejposlednější, na co bych se v televizi podívala.

  • 13.6.2011  18:00
  Sama uprostřed noci (TV film) (1989)
  **

  Wtf, ten konec? Vůbec jsem se nebála. Tohle byla hodně nepovedená snaha o český thriller. Češi takový žánr dělat prostě neumí. Divní herci (až na Rodena, ale ani ten tady nějak zvlášť neexceluje) a ta režie! nejvíc mě dostávaly scény ze školního srazu, kdy např. matka se vykecávala ze svého životního příběhu a všichni ostatní spořádaně naslouchali, nikdo ani nehlesl. Asi respekt. Jak přirozené. Ha, ale to se otočí - o pár minut později matku milí spolužáci odmítnou pustit domů za strachy zmírající dcerkou a začnou si házet s její kabelkou jak malí parchanti. A ještě k tomu ta hudba... 2* je ještě dobrý, asi půjdu níž.

  • 13.6.2011  17:54
  The Doors (1991)
  *****

  Naprosto strhující snímek. Val Kilmer podal neskutečný výkon, chvílema jsem si říkala, je to vůbec on nebo už mluví skrz herce skutečný Jim Morrison ze záhrobí? Dramatizuju, ale před jeho výkonem nemůžu jinak než smeknout. Líbí se mi, že film Morrisona taky nezachycuje s respektem jako rockovou legendu, kterou je škoda pošpinit jejími vlastními hříchy, ale vykresluje ho přesně tak, jak byl - divný, šílený, exhibicionismem oplývající feťák zmixovaný s geniálním a charismatickým básníkem a muzikantem s vzezřením řeckého boha. Dionýsos. Líbilo se mi jet na vlnách psychedelična atmosféry 60. let. Jasných 5*.

  • 13.6.2011  17:39
  Alma (TV film) (2010)
  ***

  Příjemný film s dobrým tématem a roztomilým psem (psy?) v hlavní roli. Tereza Nvotová se mi v roli Marie líbila moc...

  • 5.6.2011  13:22
  Prominenti (TV pořad) (2010)
  odpad!

  Ale fuj...

  • 29.5.2011  12:46
  Zázraky přírody (TV pořad) (2009)
  ***

  Koncepce pořadu není tak špatná, člověka, co se aspoň trochu zajímá o zvířata, potěší a ještě se dozví zajímavé věci. Úroveň pořadu ale VÝRAZNĚ snižuje Maroš Kramár, který je v roli moderátora fakt na facku. V. Kořen je sympaťák a taky trochu blázen, ale rozhodně mě jeho pokusy a nápady baví. ...a taky hodně záleží na hostech, které zrovna pozvou. Někdy se sejde dobrá skupina, ale když tam sedí Mádl,který prohlásí, že zvířata nesnáší stejně jako ony jeho, tak je to potom spíš fraška...

  • 29.5.2011  12:43
  Taxík (TV pořad) (2008)
  ****

  Dobrý námět, sympatický Aleš Háma a ještě se k tomu člověk něco dozví, nebo naopak uchlácholí svoje ego, že ví něco, co ostatní ne... Jenom mi vrtá hlavou, jak se Aleš dokáže soustředit na dopravu, na otázky a na cestu - přece jenom už s Taxíkem projezdil dost měst a v každém se musí vyznat, to tam má nějakou navigaci nebo tak dobrý orientační smysl?...

  • 22.5.2011  11:08

  Příjemný, vtipný a výstižný snímek vykreslující absurditu módního průmyslu se skvělou Meryl Streepovou v roli Mirandy alias Anny Wintourové... Pozadu nezůstává ani Anne Hathaway anebo Emily Blunt v roli první a posléze druhé asistentky. "Držím novou dietu. Nic nejím a když je mi na omdlení, vezmu si kousek sýra."

  • 22.5.2011  10:55
  Daria (TV seriál) (1997)
  *****

  "Je tohle mozzarella?" "Je to váš oblíbený druh sýra?" "Jo." "Pak je to mozzarella!" Seriál Sick, sad world by mohl někdo natočit i v reálu. A Dariu by mohli zase dávat (třeba na MTV - ale to je asi trochu sci-fi...). Protože tak skvělý a výjimečný seriál dnešní generaci chybí a když vyrůstají na Disney Channelu a těch sra*kách, co produkuje, fakt nevím, kam náš svět povede... Já jsem ráda, že jsem vyrůstala s touhle obrýlenou sarkastickou intelektuálkou :), jejíž hlášky nezapomenu ani po letech.

  • 18.5.2011  15:47

  Líbilo se mi to, ale odmítám se z toho posrat.

  • 18.5.2011  15:39
  T.M.A. (2009)
  *

  Uniklo mi, proč jsou v názvu ty tečky. Správně se to teda má číst "tý em ej?" Si pamatuju, jak jsme si s kámoškou v kině dělaly srandu, že je to zkratka Tomáš, Martin a Adam. Ale to sem nepatří. Juraj Herz se prý snažil navázat na psychologický horor v duchu Spalovače mrtvol; tak to mu teda nevyšlo. Možná má tu smůlu, že každý od něj čekal něco PODOBNĚ mrazivého jako Spalovače, a tímhle se očekávání nenaplnilo. Já jsem se od toho oprostila a STEJNĚ jsem byla zklamaná. 1* dávám za zajímavý námět a Krobotovou, kterou mám ráda.

  • 18.5.2011  15:32

  Z tak mrazivého témata (které o to víc podporuje to, že jde o ryze pravdivý příběh) se dalo rozhodně vytřískat víc... + za celkem nečekaný a (Hynkovi) zasloužený konec.

  • 18.5.2011  15:30
  Normal (2009)
  ****

  Napínavý, dobře natočený thriller - ano, kupodivu, český film neklame názvem, ale já se opravdu bála (místy). Může za to rozhodně Kňažko, který hraje tak, že mi mráz olezl celá záda. I když se brání srovnávání s Hopkinsem aka Hannibalem, je to srovnání na místě a já jsem z něho ten kus geniálního zločince Lectera cítila. I mladý právník v podání Gajdoše mě překvapil, nejen že se na něj hezky dívá, ale jeho postava se i zajímavě vyvinula. Obsazení Havlové jsem se trochu bála, ale seděla mi tam skvěle... líbilo se mi to. :)

  • 18.5.2011  15:20
  Sladký život Zacka a Codyho (TV seriál) (2005)
  ***

  Není to nic extra, ale Disney Channel nabízí MNOHEM horší počiny. Někdy jsou tam docela dobré hlášky, kluci jsou roztomilí, London příšerná, ale zase mě baví pan Moseby... jde to.

  • 17.5.2011  12:59
  Dr. House (TV seriál) (2004)
  *****

  Hugh Laurie se pro tuhle roli zjevně narodil. Nedokážu si představit, že by egocentrického, cynického, misantropického feťáka a na druhou stranu sympaticky nekonvenčního doktora ztvárnil někdo jiný lépe. Že dokáže vzbudit v divácích tak skrznaskrz záporná postava tak kladné emoce, je na pováženou. Ale samozřejmě za to můžou perfektní hlášky, kterými je každý díl prošpikován (a nevycházejí jenom z úst House). Září i herci jakožto ostatní členové týmu, i když TY se chovají trochu stereotypně (Chase je patolízal, Cameronová House miluje, takže stojí za ním, Foreman jde PROTI němu a takhle je to skoro vždycky, ale když už nechali scénáristé postavy vyklouznout ze zaběhnutých kolejí, nenarazili; zatím). I když díly se zdají být pořád o tom samém, stejně nenudí a navíc jsou tady díly jako Housova hlava a Wilsonovo srdce (4x15, 4x16)... Myslím ale, že 9. řada seriálu by se už točit neměla. House jako takřka beznadějná postava je podle mě určená ke špatnému konci a nerada bych se dočkala v posledním díle třeba House po třiceti letech jakožto dobrotivého dědečka v houpacím křesle a s vnoučaty na klíně... každopádně, House M.D. je podle mě rozhodně to nejlepší ze současných lékařských seriálů. AVE!

  • 17.5.2011  12:41
  Sonny ve velkém světě (TV seriál) (2009)
  odpad!

  Tak tohle je fakt humus. Nejhorší je ten tučný blonďák (Doug Brochu - není napsaný v seznamu herců, radši :D), toho jenom vidím a chce se mi zvracet.

  • 16.5.2011  14:17
  Hannah Montana (TV seriál) (2006)
  *

  Děs tohle. Tu jednu hvězdu dávám za pár, opravdu PÁR dobrých hlášek starého Cyruse ("Synu, nechci být plesnivým sýrem v tvé ledničce naděje..."). Ale Miley je opravdu HODNĚ iritující. A nelíbí se mi ani vzhledově. Ještě že to dává Disney Channel s českým dabingem, slyšela jsem Montánu mluvit v originále a teda potěš koště...

  • 16.5.2011  14:13
  Spirála nenávisti (TV film) (1999)
  *

  Už když jsem viděla, že na režisérskou stolici se posadil Kepka, věděla jsem, že to bude nuda k uzoufání. I tak jsem tomu dala šanci, ale měla jsem z toho přesmě takový dojem, jak jsem očekávala. Unylé, nudné, lehce předvídatelné, roztříštěné... nezachránila to ani Postlerová.

  • 16.5.2011  14:07

  Johohó... tak tohle mě bavilo. Budař na hrad!

  • 15.5.2011  12:05
  Constantine (2005)
  ****

  Asi se na ten film budu muset podívat ještě jednou. Některé scény mi přišly trochu přehnané, ale film má takovou dost atypickou (v dobrém slovasmyslu) atmosféru, líbil se mi výběr hudby a John Constantine je prostě řízek :), co má charisma a skvělé hlášky.

  • 15.5.2011  11:56
  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)
  *****

  Nedá se svítit... Poirota miluju se vším všudy, kapitán Hastings se svým "Dobrý bože" mu krásně sekunduje (ovšem ne ve vyšetřování zločinů) a baví mě taky inspektor Japp z respektovaného Scotland Yardu, který je vždycky ale úplně mimo... nenudila jsem se snad ani u jednoho dílu. A. Christie je prostě bohyně a David Suchet se pro tuhle roli zkrátka narodil :)

  • 15.5.2011  11:48
  4teens (TV seriál) (2011)
  **

  Strašně z toho cítím tu snahu za každou cenu se zalíbit teenagerům... je to logické, když je to seriál "for teens", ale moc to tvůrcům nevychází. Já jako cílová skupina jsem se nenašla ani v jedné postavě a dialogy mi přijdou dost strojené. Ale herci hrajou celkem obstojně... a líbí se mi titulní song od Charlie Straight. Uvidím, jestli s hodnocením nepůjdu ještě níž/výš po zhlédnutí 2. dílu.

  • 11.5.2011  14:28
  Karamazovi (2008)
  *****

  Rozhodně nejsem žádný odborník na Dostojevského, ale pár knih jsem už četla a zrovna Bratři Karamazovi patří k mým nejoblíbenějším. Proto jsem se jich na filmovém plátně docela bála, ovšem neprávem. Zelenka nezklamal. Herci předvádějí to nejlepší – ať už v rolích Dostojevského figur, ale i jako špičkující se herci působí autenticky. Nevím, koho vyzdvihnout dříve – démonického Ivana Trojana, který dává postavě zhýralého komedianta Fjodora Karamazova naprosto nový rozměr, nebo Davida Novotného alias Dimitrije, který je otrokem svých vášní? Nezaostávají ani ostatní – chladný Igor Chmela balancující mezi vírou a nevírou, Martin Myšička jakožto ztělesnění dobra a v neposlední řadě „pošuk“ Radek Holub a jeho epileptické záchvaty... pánům zdatně sekundují i dámy Krobotová a Badinková, jejichž výkony dávají vyniknout zásadním rozdílům mezi oběma postavami. I když zápletka s dělníkem, který přijde o dítě, se zezačátku zdá nepatřičná, u konce nevyznívá doztracena a jenom dokazuje, jak vypadá ztráta smyslu života v praxi. Když ještě přičtu perfektní zvolení interiéru (továrna se na první pohled zdá opravdu absurdní, ale bezvadně potrhuje pochmurnou atmosféru), vtipnou vsuvku s mončičákem a Kaczmarkovu hudbu, nemám co řešit – plný počet bodů.

  • 8.5.2011  11:19
  Fany (1995)
  *****

  Nepatřím mezi fanoušky Bohdalové, ale nedokážu si představit, že by roli Fanynky hrál někdo jiný. Je jasné, že ji Hubač psal Jiřině na míru. Tenhle film je prostě doják, od začátku do konce, viděla jsem ho nesčetněkrát a nikdy mi nezůstane oko suché. Fany se chová bezelstně, jako dítě, které má svůj vlastní svět a okolní věci vůbec nechápe. Dostává mě ale její láska ke zvířatům a právě ta naivita a čirá dobrota, která pramení právě z té prostoduchosti - vůbec nevím, co obnáší život s takovým člověkem a zcela jistě to je hra o nervy, ale na mě působí Fany jako člověk, na kterého prostě nemůžete být zlí. A to, že se Bohdalové povedlo vzbudit ve mně tak sugestivní a intenzivní dojem, je na pováženou. Konec se dá celkem snadno předvídat, ale stejně to člověku láme srdce. Ale za Bohdalovou nezůstávají pozadu ani herečtí kolegové - Jirásková a Donutil, který byl vyloženě na pěst. Neopomenu zmínit ani hudbu Petra Hapky... film si podle mě rozhodně zaslouží vyšší hodnocení než 68%.

  • 6.5.2011  14:58
  Trampoty (TV pořad) (2011)
  odpad!

  Hnus. A tohle dávají v hlavním vysílacím čase. Velebnosti, jdu blejt.

  • 3.5.2011  15:24
  Kriminálka Anděl (TV seriál) (2008)
  ***

  Překvapivě dobrý seriál, fajn výběr herců i úvodní znělka. Mezi tím českým seriálovým škvárem, co se teď točí, a s přihlédnutím k tomu, že to točí Nova ( její poslední dobrý počin byly asi Soukromé pasti), je to jednička.

  • 2.5.2011  21:10
  16 a těhotná (TV pořad) (2009)
  **

  Tak aby se neřeklo - tenhle pořad nabízí odstrašující příklady a možná se díky němu narodí nezodpovědným teenagerkám o pár dětí míň...

  • 2.5.2011  21:08
  Myšlenky zločince (TV seriál) (2005)
  *****

  Nadprůměrný krimi seriál - ani 6. řada mě nenudí. Původně jsem dala 4*, ale + navíc dám ještě za postavu Spencera Reida, který je prostě neodolatelný :).

  • 2.5.2011  21:05
  Česko Slovenská SuperStar (TV pořad) (2011)
  odpad!

  Panebože, kdy už tyhle trapárny skončí, první řada - super, druhá řada, fajn, třetí, čtvrtá, desátá, šedesátá... a v tomhle ročníku je ještě ten egomaniak Vrbovský, jinak taky autor vysoce intelektuálního hytu "čo ti jebe"., v porotě...., no to už je fakt konec.

  • 2.5.2011  17:21

  Tenhle film mě okouzlil. I když jsem z první asi půlhodiny byla lehce zmatená, postupně se mě zmocňovalo nadšení. Příběh je až směšně jednoduchý, ale natočený precizně - kamera, jasné barvy, prostředí, kouzelná Audrey Tautou, chvílemi se směju nadšením, z některých scén se mi chce dojetím brečet; všechny postavy jsem si zamilovala, každou scénu mám ráda - většinou se držím nohama při zemi, ten snový svět, který se ve filmu opěvuje, mě tak dostal, že mám chuť začít dělat něco tak šíleného jako třeba sbírat smích nebo tak... :) Podívanou dokresluje božská hudba mága Yanna Tiersena (Comptine d'Un Autre Été se stala jednou z mých nejoblíbenějších skladeb vůbec) a... a konec. Nemám co dodat. To se musí vidět :).