• Krátkometrážní

Vendeta (2011)

Kurva doprdele to nebylo vůbec tak špatný, jak jsem se bál. Kurva doprdele když se po beztvarém začátku se "čtrnáctiletými" dětskými neherci, dostali ke slovu Vetchý a Chmela, tak to mělo solidní úroveň. Kurva doprdele ve stejný moment se výrazně zlepšila i atmosféra a začal jsem se bavit. Kurva doprdele bylo to celé takové správně šedivě ponuré. Kurva doprdele abych to shrnul, to byl jeden z lepších českých filmů z těch všech, které jsem na podzim viděl. Kurva do prdele bych tomu i odpustil, že když bychom odejmuli všechno přejíždění, tak by děje mnoho nezbylo. Snad jen to neustálé "Kurva. Do prdele." tahalo za uši, ačkoli sám mluvím úplně stejně.

Lip Service (2010) (seriál)

Po prvních pár minutách jsem měl pocit, že Rutu Gedmintas, která je nádherná, miluju. Pak mi ale trvalo skoro rok překonat nechuť a očekávanou nudu a dokoukat všech šest dílů první řady. Je to celé takové klišoidní a šablonovité, a tak jsem se příliš nebavil. Zajímalo by mě, kolik na tohle kouká kluků. Ve 2. řadě ukázaly tvůrkyně konečně trochu snahy o to, aby se konečně taky něco stalo, ačkoli se jim to hlavně tou formou příliš nevydařilo a to zejména s mojí oblíbenou Frankie. Podobně jako první řadu jsem to nějak dokoukal, ale bez většího zaujetí, i přesto jsem ovšem na konci řady měl pocit, že mě zajímá, co by se stalo dál.

Rumový deník (2011)

Nuda. Moc rád bych tohle "nic", které jsem prý v Modré posluchárně viděl jako českou premiéru, zhodnotil věcněji, ale jaksi se mi nedostává nečeho, o čem by se dalo mluvit. Ano, v Portoriku asi je/bylo krásně, kór když se díváš na Amber Heard přes dno skleničky, žel bohu toho film o mnoho více, co by stálo za zmínku nebo dokonce zapamatování, nenabízí.

Rubicon (2010) (seriál)

Když jsem si zvyknul na pomalejší (= hoooodně pomalé) tempo první čtvrtiny, dostal jsem inteligentní seriál bez velkých gest a cliffhangerů, který skvěle graduje desátým a jedenáctým dílem. Arliss Howard (Kale Ingram) a Michael Cristofer (Truxton Spangler) jsou výborní. Povinnost pro ty, kteří mají rádi konspirační teorie. "Pro koho vlastně pracujeme?"

Hranaři (2011)

"-Promiň." "-Ne, Milane, ty promiň." Nechtěně humorná koláž drsných výrazů, product placementu (Metro, Semtex, Radio Impuls, Peugeot, ...), luxusních obleků, katalogu kamerových systémů a osob sedících před nejrůznějšími obrazovkami. Smál jsem se nahlas, až se lidi otáčeli. Jediný zajímavý herec je Langmajer, který opravdu baví, nicméně ukrutně přehrává, čímž posouvá celý snímek ještě více do roviny parodie. Třískův otitulkovaný monolog v duchu "vyšší hry" pobaví. "Mladá fronta je to nejhorší, co nás mohlo potkat."

Le Mans (1971)

Krásný film. Kdo si zamiloval nenapodoitelnou atmosféru motorsportu, si narámně užije i sledování kroužících speciálů. Atmosféra před startem je vykreslená perfektně, ty tiché momenty před odmávnutím startu mě naprosto pohltily. Ze stránky emocí všechno pracuje stoprocentně, totálně nefunkční je ale to, co snad měl být příběh. Romantická linka narušuje celkový dojem a navíc je značně nedotažená. Působí totiž jako kdyby se nad ní někdo z autorů zamýšlel tak pět minut před tím, než mu přinesli jedenáctý pivo. Celkový zážitek zůstává silný, ale nemůže za toho McQueen ani jiný z "živých" herců.

Rock života (2011)

"Ty vole, já na vás seru, já nejsem žádnej filosof." Olda Říha je stejný v dokumentu jako na pódiu, kde ho znají fanoušci Katapultu, pro které bude film srdcovkou. Těžší to budou mít ti, kteří nevědí, že hlupák váhá. Ale myslim, že stojí za to se podívat na příběh rockera, kterému "vymřela kapela". Jo, a Gogola, jehož Olda skvěle hlásí, není český Martin Scorsese, se kterým má společné jen to, že oba natočili film o rockové legendě. PS: V řadě přede mnou seděli Bursík a Jacques, myslim, že už mám určitou představu, kdo by se mohl skrývat za nicky Drsan a LaSandra.

Green Lantern (2011)

Kdyby mi bylo devět, tak by mě to třeba bavilo, ačkoli spíš asi ne...