• Krátkometrážní

Osvícení (1980)

Mazácky hrající Nicholson má absolutní dream job, není ale zvyklej bejt tolik sám jako já a navíc mu, což je pochopitelný, překážej lidi, a tak mu z toho trochu jebne. Až sem by bylo všechno v pohodě, ale Shelley Duvall je (záměrně?) strašná kreatura, která umí akorát ječet. Největší strach ve mě vyvolala přehnaná a hysterická hudba a zvuk posunu času, třeba Wednesday. Proč se lidi bojej malejch holčiček? Lekat jsme se jich/jí měli třeba i v LIfe on Mars.

Monogamy (2010)

Někdo se dívá převerácený naruby, ale o to zas až tolik nejde. Je to takovej citlivej vhled do života jednoho páru, kterýmu se ze společnýho soužití vytrácí určitá harmonie. Perfektně se mi to trefilo do nálady, i když jsem si to pustil původně kvůli něčemu úplně jinýmu, a já jsem tomu, což je při podobnejch scénách z partnérského života dost neobvyklý, výborně rozuměl. Pěknej filmovej zážitek a silný čtyři.

Elektra Luxx (2010)

Není to úplně tradičně pojatý, a tak mi trochu dělalo problémy se s tim srovnat. Když jsem se ale do toho dostal, tak to byl příjmnej oddechovej film se spoustou takovejch příjemnejch úsměvnejch okamžiků. Gugino je krásná, i když je s tou (asi) parukou taková až přehnaná. Olyphant je ve svym skoro-cameu sympťák. Bohužel ale přišly i momenty, kdy jsem se trochu nudil. Jak vždycky řve ta žena Gordon-Levitta, to bylo trochi vykradený z Big Bang Theory, ne?

Odstřelovač: Reloaded (2011)

Nic jsem o tom nevěděl, jen mě zaujal název, protože takovýdle věci já mam prostě rád. Je to mix krásnejch záběrů zvířat a africký krajiny jak z National Geographic s tím, co už jsme viděli stokrát někde jinde, trošku namíchaný s videoherním světem, ve kterym hlavy vybuchujou o sto šest, místy o sto sedm, kde pro logiku a reálnost není místo, což se mi na tom líbí ze všeho nejvíc. Nejvíc jsem si užil záběr na zlomený brejle. "What, they've got a town named after the chick from Star Trek?"

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Potter, kterej se dá k otužilcum, a Roštěnka choděj odnikud nikam, podle toho, co si Roštěnka přečte v knížce, a hledaj něco, co něvěděj, co je a jak to vypadá. Mezi tim daj pár hlášek jak z Dawsonova světa. Cestou potkaj nějaký lidi, z nichž dost umře. Kromě dvou lekaček s užovkou se neděje vůbec nic. Jak říkají Angličané - langweilig.

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Větší loser je tady scénarista, (Spoiler) hodinu a tři čtvrtě čekáš až se něco stane a vono se nestane nic. (Konec spoileru) A nakonec mi vlastně bylo jedno, jak to skončí.

Mission: Impossible III (2006)

Abramsovi se polidštění Hunta povedlo, otázkou zůstává, jestli to je dobře. Podle mého skromného názoru ne, já mám rád bezchybné hrdiny bez slabých stránek. Co se týče špiona uvnitř IMF, jenom trochu zkušenější divák brzo pozná, jak se věci mají. Slabší čtyři. (13/07/10)

Černý blesk (2009)

Sympaticky naivní ruskej film plnej záběrů Moskvy a ruskýho popu, kterej sice opisuje, kde se dá, ale mně to nevadí, protože jsem se bavil a to je rozhodující. (22/06/10)

Mládí v hajzlu (2009)

Příjemná vzpomínka na gymnasiální časy, kdy jsem to čet. (22/06/10)

Bitch Slap (2009)

Je nejspíš jasný, že tohle moje hodnocení nejde brát úplně vážně, ale tohle je prostě obrovsky zábavnej film. Kašlu na hrozný efekty a další blbosti, o který vůbec nejde. Olivo je jako psychopatka Camero skvělá, Voth jako hloupoučká Trixie k sežrání. Zajímavej moch bejt castng na tuhle záležitost, docela rád bych u toho byl. Taková prima rodinná zábavička 8) (15/04/10)