• Krátkometrážní

Absolvent (1967)

Napriek tomu, že je to už hodne starý film v pohode prekoná väčšinu dnešných romantických komédií – drám, svojou inteligenciou a jednoduchým, prirodzeným humorom.

Adam Chaplin (2011)

ADAM CHAPLIN je perfektná temná démonická postava - dlhovlasý, do kože odetý, svalnatý, nekompromisný pomstiteľ s nadľudskou silou, ktorý svojích protivníkov holými rukami rozoberá na kúsky, poprípade ich rozkopáva na nepoznanie nohami. Keby tento námet dostal poriadny rozpočet a režiséra, mohol by to byť ultimátny gorefest. Takto sa jedná „len“ o ďalší poloamatérsky splatter, kde vzhľadom na rozpočet fungujú bezchybne triky a akčné gore scény (začiatok a koniec filmu), ale zamrzí stredná časť, ktorá je veľmi vlažná. Keby to bol od začiatku do konca nonstop krvavý nášup a zostrihalo by sa to na 60 minút dám určite o hviezdičku viac.

Adaptace (2002)

Prečo sa ten koniec musel tak pokaziť? Kto je na vine? 3/4 filmu je na plný počet a posledná 1/4 to všetko čo sa mi páčilo zničí :(

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dokážu roboti ľúbiť? A ako by to asi vyzeralo keby to vedeli? Steven nám to predviedol v ďalšom jeho nezabudnuteľnom príbehu s krásnym vizuálom.

Ajťáci (2006) (seriál)

Stačí že si na to spomeniem alebo niekde uvidím názov a hneď sa začnem smiať.

Alenka v říši divů (2010)

Burtonova pestrofarebná fantasy rozprávka ma veľmi „vizuálne“ pobavila. Krása na to pozerať (videné na Blu-ray). Ďalším výrazným prvkom, ktorý ma zaujal bol Johnny Depp - on toho klobúčnika nehral, on ním bol! – Bravo Johnny! Dejovo je to klasická rozprávka (žiadne bizarnosti ako v Burtonových predchádzajúcich filmoch - aj keď aj tie mám rád..), ale je sa neustále na čo pozerať – jeden krásny záber strieda druhý a na Miu je tiež pekný pohľad, takže u mňa Alica zabodovala vysoko (Najskôr som dal 4* ,ale ako tu vidím tie nízke hodnotenia zvyšujem na 5*)

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

Nadšenie! Sériu AVP by mali natáčať ľudia ktorí sú kreatívny ako Alex Popov! Každý začínal od nuly a myslím si, že ak by sa dostalo Alexovi väčšieho rozpočtu dokázal by zaujímavé veci. Na to že je to "Fan Movie" je výsledok neuveriteľný.

Amer (2009)

< Pohrávanie si s obrazmi, zvukmi a atmosférou > AMER ukazuje možnosti strihu, využitia farieb, detailných záberov, prácu zo zvukmi a mnoho ďalších vychytávok. To, že je v tomto filme minimum dialógov vôbec nevadí, pretože je slasť pozerať sa na to.

Americké psycho (2000)

Nenechajte sa nalákať na super výkon Christiana Balea, lebo to nie je ani jeho (preňho) najlepšie napísaná a ani zahraná postava. Prečo? Pretože alkohol kožu vysušuje a unavuje, a teraz ma ospravedlňte, musím ísť vrátiť nejaké videokazety.

Americký zločin (2007)

Už ste videli akčák v ktorom by auto malo povedzme do niečoho naraziť, ale tesne pred nárazom by prišiel strih a scéna skončila? Nie? Tak keď si pozriete AN AMERICAN CRIME tak uvidíte krutý a sadistický film ktorý nie je krutý a sadistický. Ako je to možné? No pretože v tom najlepšom sa každá brutálna scéna skončí. Nevravím že bez detailného zobrazenia násilia sa dobrý film nezaobíde, no tu ide práve o to. O násilie. Násilie k nevinnému mladému dievčaťu. Tak prečo to nezobraziť? Šikovný filmár by scény mučenia presne načasoval, natočil ich vierohodne, ale pritom tak, aby to nepôsobilo na diváka dojmom, že tu ide len o ne. Lenže toto netočil šikovný filmár. A americký rating „R“ (mladistvým do 17 rokov prístup iba v sprievode dospelej osoby) je na smiech. Ešteže Ellen Page je taká dobrá herečka a dokáže zachrániť aj slabší film.