Bety88

Bety88


absolvent filmové vědy

12 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  Tenhle příběh o lásce, která doputovala k hlavním hrdinům skrz nepochopení a nedorozumění, pro mě asi nikdy nezevšední. Nejen ptoro, že je to podle mě nejlepší zpracování a příběh od Jane Austenové, ale i díky neodolatelnému Panu Darcymu, který je v podání tohoto britského krasavce prostě k sežrání.

 • poster

  Pokání (2007)

  Pro mě je to jeden z nejromantičtějších filmů vůbec. Sice je to trochu krutá romantika, když si vybavím srdceryvný závěr, ale rozhodně dobrá. Četla jsm i knižní předlohu a byla jsem překvapená, že se vůbec v ničem nelišila. I za to dávám velké plus. Keira jako vždy perfektní, hudba skvělá ,zvláště s podkresem psacího stroje, který doprovází celým příběhem. Prostě romantika jako trám.

 • poster

  Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

  Pro mě mírně neklasický příběh krásky a zvířete obohacený o dávku humoru. Postavu Hellboye zbožňuji, asi proto, že je takový nekonvenční, dalo by se říct, že mu nikdo nerozumí a připadá si sám. Je mi prostě sympatičtější, než nějaký ňouma v barevném kostýmu.

 • poster

  Stmívání (2008)

  Ať si říká kdo chce co chce, mě osobně upírská sága totálně uchvátila, takovou romantiku a erotické dusno jsem dlouho v žádném filmu neviděla. Nebudu se nikoho snažit přesvědčit, stmívání je prostě film pro ženský plus možná pro pár romantických jedinců mužského pohlaví, kterých asi nebude mnoho. Prostě kdo má rád tento žánr, určitě si film vychutná, kdo ne ať se mu raději vyhne.

 • poster

  Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

 • poster

  Austrálie (2008)

  K tomuhle filmu má pouze jedno slovo: Hugh je prostě Hugh. Jeden z nejtalentovanějších herců současnosti, který si může dovolit zahrát cokoliv. Má šmrnc, šťávu,charisma a navíc talent. Která žena, by s ním nechtěla zdolávat nástrahy australské buše a když si sundá košili.....

 • poster

  Moulin Rouge (2001)

  Moulin Rouge je film, který mě nakopl k tomu co teď studuji. V okamžik, kdy jsem film dokoukala, začal můj hlavní zájem o "svět hýbajících obrázků".proto jsem tomuhle filmu nesmírně vděčná. Nebýt jeho, asi bych se nepokoušela dostat na vejšku a hlavně nutil mě vydržet až do třetího pokusu, kdy se to konečně povedlo.

 • poster

  Jana Eyrová (2011)

  Ačkoli se jedná o jednu z nejlepších filmových verzí, tak ji ve všech směrech u mě předčí ta seriálová od BBC z roku 2006. Mia Wasikowska mi tam moc neseděla, nechci tím říct, že by hrála špatně, ale radši bych tam viděla Ellen Page, o které se mluvilo původně. Jinak Michael Fassbender byl jako Rochester úžasný, jeden z nejlepších. Dále mi vcelku vadil useknutý závěr, chápu, že někomu se to může zdát jako nepodstatná maličkost, ale já chci prostě vidět ten kýčovitý sladký závěr, kde si divačky mohou užít. Bohužel tady se tak nestalo, To je pro mě hlavním mínusem této jinak skvělé verze.

 • poster

  Poslední jednorožec (1982)

  Nikdy v životě jsem neviděla krásnější pohádku, u které bych byla tolik dojatá. Příběh poslední jednorožky mě zasáhl přímo u srdce. I když si myslím, že se nejedná o klasickou pohádku pro děti, už kvůli hořkosladkému závěru. Na filmu bych vyzvedla jak vynikající hudbu od skupiny America, dojemnější písničky si snad nedokážu ani představit, tak skvělou animaci. Podobu jednorožce, bych zařadila mezi nejkrásnější ve filmu. Můžu všem jen doporučit.

 • poster

  Alenka v říši divů (2010)

  Alenka pro mě byla první zkušeností s 3D a byla jsem opravdu nadšená. Předtím jsem si nedokázala představit jak to vypadá, tak teď už to aspoň vím. Je pravda, že Alenka není typický Burtonovský film. Jediné co přetrvalo je Johnny, Helena, ponuré barvičky a poťouchlé vtipy. Ale mě to nevadí, já jsem šla na Alenku, né na něčí styl. Procházku 3D říší jsem si jednoduše užila. P.S. Dabing nebyl zas tak strašný, ale našim českým hercům bylo dost často špatně rozumět.