Sněhurka (2012)

Zrcadlo, zrcadlo pověz, která Sněhurka je nejlepší? Po odstrašujících trailerech, jsem se na tento film nechtěl kouknout. Nakonec jsem rozhodl, že se na tento film kouknu, jen proto, abych mohl později porovnávat s konkurenční Sněhurkou a lovcem. Tarsem Singh má svůj vlastní rukopis, který byl vidět ve Válce bohů, ale tady je důležitý, jako hlavní postavy. Právě tento rukopis mě nejvíc odrazoval, i když vím, že je to dělaný s tvůrčím záměrem. Nakonec jsem s ním neměl skoro žádný problém. Zrcadlo, zrcadlo je správně sebeironické, parodické a osobně nevím, jestli to sami tvůrci brali vážně, nebo ne. Julia Roberts je tady perfektní. Jako Zlá královna si užívá každou scénu a člověk by jí i to vítězství přál. Škoda je, že to tvůrci nevydrželi a začali vyprávět i Sněhurčinu linii, která je o poznání nudnější. Potěší cameo Seana Beana. Spousta věcí byla na mě, až moc ulítlá, a přesto jsem se hodně krát hlasitě smál na celé kolo. Pokud Vám to sedne, tak Vás čeká příjemná pohádková komedie s parádní Julii Roberts.

Coach Carter (2005)

Hodně milé překvapení.Osobně jsem se bál předvídatelného příběhu, který mě mohl zkazit zážitek z filmu.Bál jsem se úplně zbytečně, protože režisér drží film i sentiment pevně v rukou a nedovolí mu žádné odchylky.Samuel L. Jackson nám svoje charisma předvedl několikrát a tady mu to jde pěkně od ruky.Od první minuty co je ve filmu mu jeho coache věřím.Velmi pěkná podívaná od začátku do konce.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nekompromisní přesně tak, jak slibovaly trailery.Jedna velká akční scéna plná úžasné choreografie.Nedokážu pochopit, jak se tohle někomu podařilo natočit.Příběh je velmi strohý, postavy to samé, ale akce je neuvěřitelná.Přestřelky, souboje muž proti muži či mužům nemají konkurenci.Násilí předváděno s neuvěřitelnou přesností a genialitou.A proto mě mrzelo, že je hlavní hrdina, jako syn Chucka Norrise.Přežije všechno výbuchy, pády, údery.Akční fanoušci mají druhé Vánoce a to bez legrace.

Top Gun (1986)

Při sledování tohoto filmu mě napadá, že lepší propagandu si námořnictvo nemohlo přát. Měli tam Toma Cruise, který má obrovské charisma, nádherné záběry, pěkné akční scény a přátelství na život a na smrt. Nelze se ani divit, že spousta mladých kluků tohle chtěla zažít taky. Odpočinková podívaná.

Atentát (1964)

Atentát na mě působí, jako další český snímek o českých vojácích za druhé světové války a to Nebeští jezdci.Začátek mě moc nechytl, ale jakmile jsme se seznámili s hlavními hrdiny, tak to bylo úplně o něčem jiném.A konec v kostele je opravdu moc nádherně natočen.

Zápisník jedné lásky (2004)

Parádní romantický film. Tohle si myslím, i přestože je film prosetý kýčovitými scénami od začátku, a až do konce. Dané scény jsou naschvál kýčovité, a právě proto na mě nepůsobily svou kýčovitostí, ale také něčím jiným. Režisér Nick Cassavetes, ví co na diváky platí a nedělá mu problém nám to servírovat, tak často, jak je potřeba. Ústřední dvojice je moc dobře obsazená a je radost na ně koukat. Ryan Gosling je tady obrovský sympaťák, kterému věříte lásku na první pohled. Rachel McAdams to má těžší, protože scénář po ní chce, aby chvilku brečela, smála, dostala hysterický záchvat, ale ona to zvládá a nevypadá při tom trapně. Možná to bude znít kýčovitě, ale Zápisník jedné lásky je jeden z nejlepší romantický filmu, které vznikly v 21. stol.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Na tenhle film jsem se hodně moc těšil.Sledoval jsem každou ukázku a televizní spot a moje natěšenost stoupala.Pak přišli první recenze a tržby a mé nadšení začalo klesat.Přestože nadšení klesalo, stále jsem chtěl film vidět a bavit se při něm.John Carter není špatný film.Do špatného filmu má hodně daleko.Ale také není nic extra výjimečného co musí každý vidět.Problém filmu je nejen ve vyprávění příběhu, ale hlavně s prací s postavami.Ve filmu výrazně chybí typická postava vypravěče a průvodce hlavního hrdiny, který by jemu(nám)upřesnil co a jak.Začátek filmu je dost chaotický a nedává moc smysl.Po přistání na Marsu se film výrazně rozjede a začnou se projevovat peníze z rozpočtu.Dostáváme spoustu nádherných akčních scén i záběrů.Při sledování všeho co se ve filmu v druhé půli děje, člověk velmi snadno zapomene na křečovitý rozjezd.Někteří herci jsou nevyužitý a o spoustě pořád přemýšlím co tam dělali.John Carter díky všem drobným chybá skončil, jako propadák, ale to by nám však nemělo zabránit si ho naplno užít.Není to tak dobrý jako Star Wars sága, ale jsou tam okamžiky, které se jím klidně vyrovnají a navíc mají tam božího psa.

Nepřítel pod ochranou (2012)

Při sledování filmu jsem měl pocit, že už jsem něco takového viděl.Příběh je mile předvídatelný, což trochu zamrzí, ale zbytku filmu pak není moc co vytknout.Osobně jsem čekal větší propracovanost vztahu Reynolds-Washington.Tady mě to přímo mrzelo, že scénář nenabízí nic nového.Po řemeslné stránce toho moc filmu nejde vytknout.Možná až zbytečně zběsilý střih, který křičí, že chce vypadat jako nový Bourne.Akčních scén je dost a jsou velmi pěkně natočené a to ať jde o přestřelky, nebo souboje muž proti muži.Herecké obsazení je nádherné, ale jeho nevyužitost zas zamrzí.Problém je, že takovýchto snímků ročně vznikne spoustu, ale jen několik málo má tak dobré obsazení.Slušný akční thriller na jeden večer.

Nevinnost (2011)

Docela milé překvapení.Většina filmů, které jsem od Hřebejka viděl se mi líbila.Nevinnost jsem ze začátku vůbec netoužil vidět, ale jednoho rána jsem se probudil a řekl jsem si, že jí chci vidět.Něco málo jsem věděl o příběhu, ale nic konkrétního jsem si dál nezjišťoval, protože jsem chtěl být překvapen.A taky jsem byl.Hřebejk je dobrý vypravěč a tady je to vidět až na posledních 20 minut.Velmi pohodově nám rozkresluje postavy, aby s nimi pak otočil o sto osmdesát stupňů.Ano, některé zvraty nejsou úplně v souladu s vypravováním, ale i tak je ve filmu spousta momentů, kdy je nevědomost tak drásavá, že nás udrží se dívat a čekat na výsledek.Herci v hlavních rolí podávají parádní výkony a zvláště mladá herečka Anna Linhartová, která hodně překvapila a trochu i vystrašila..Některé věci mě ve filmu úplně neseděly, ale bavil jsem se po celou dobu.

Vendeta (2011)

Vendeta mi už od svých upoutávek přišla velmi sympatická.Hodně jsem doufal, že hutná atmosféra z upoutávek se podaří prodat ve filmu a taky, že to nebude přímočará podívaná.Vyšlo to tak napůl.Film má po celou délku stopáže výbornou atmosféru a zejména v úvodu na ní staví, takový způsobem, který se v českých filmech běžně nevidí.Po skončení filmu jsem měl pocit, že mi tam toho hodně chybělo.Taky to nejspíš byl účel, ale tohle se mě prostě nelíbilo.Čekal jsem vypravování ve stylu upoutávky, kdy přesně nebudeme vědět co se stalo nebo nějakou hlubší sondu do vyšetřování a psychologický rozpracované postavy.Člověk holt nemůže mít všechno.Kdyby byl film více plnější bylo by to mnohem lepší.