Dařbuján a Pandrhola (1959)

Nádherná česká pohádka se skvělým Jiřím Sovákem a Rudolfem Hrušínským.

Fotři jsou lotři (2010)

Po skvělém druhém dílu přišla studená sprcha s třetím, a snad závěrečným dílem fotří trilogie.Ze začátku to nevypadá vůbec špatně, když překousnete Jessicu Albu provádějící klystýr jednomu muži.Je smutné co tvůrci udělali s postavou Roberta de Nira, jelikož se chová jako hňup.Kdyby to bylo ospravedlněno senilitou, dalo by se to omluvit.Film mě začal být volný ve chvíli, kdy se Alba snaží sbalit Stillera, kdo viděl, ví o čem mluvím.To co fungovalo v minulých dílech, tady funguje tak na půl.Zbytečné pokračování, ale najdou se tam momenty, které pobaví.

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Skvělé pokračování první filmu.Ve všech ohledech lepší, než první díl a taky mnohem zábavnější.Hned v prvních minutách máte z Grega radost, vše na co šáhne se mu daří, dokud nepotká Jacka.Od této chvíle je Greg promiňte Gaylord ponižován až do konce filmu.Ponižování je tentokrát velmi decentní a poměrně chytré.Zas velmi dobrý de Niro se Stillerem doplnění o skvělého Dustina Hoffmana a Barbaru Streisand.Film nenudí v žádném bodě své stopáže.Korunu filmu nasadí příjemné cameo Owena Wilsona.Velmi dobrá komedie.

Fotr je lotr (2000)

Tento film jsem viděl několikrát.Naposledy před pár lety.A minulý týden mě napadlo, že se kouknu na celou trilogii.První díl mě i po letech bavil a možná ještě více než napoprvé.Ale, chyby se nezměnily a ani nezmizely.To co mi vadilo poprvé, mi vadilo i teď.Robert de Niro je moc dobrý a každou scénu prodává svým mimickým svalstvem a Ben Stiller je mu důstojný protihráč, i když z něj scénář dělá někdy naprostého vola.Hlavního hrdiny Vám bude hodně často líto, ale pak si uvědomíte, že si chvílemi za to může sám.Potěší účast Owena Wilsona.Zajímavý námět na komedii, který se podaří dotáhnout až ve druhém díle.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Tady jsem si opravdu nebyl jist s přesným počtem hvězd.Pro mě to bylo jasných 4 1/2.Pak jsem si začal říkat hlášky z filmy, které mé rozhodnutí naklonilo směrem nahoru.Perfektní česká komedie.

J. Edgar (2011)

Clint Eastwood je frajer.O tomto tvrzení vím už dlouho, ale Clint mě to svými filmy rád připomíná.Tento film mi hodně připomněl jeho starší film Výměnu.Tyto dva filmy jsou si podobný více, než je na první pohled vidět.J.Edgar je příběh muže, který miloval svoji zemi a tajemství.Hodně netypické vypravování snímku jen prohlubuje hloubku filmu.Přesto největší pozornost si pro sebe krade Leonardo DiCaprio, který podává skvělý výkon a díky tomu si k hlavnímu hrdinovi vytvoříte sympatie.Jeho výkonu dodává na věrohodnosti skvělá práce maskéru.Armie Hammer mě velmi překvapil a jeho slovní výměny s Hooverem jsou divácky vděčné.Naomi Watts a Judi Dench podávají takový nenucený výkon, hrají obyčejně aby podpořili vyznění celkového příběhu.Tento film není žádná přehlídka akčních scén nebo nějakého šíleného vyšetřování vraždy, je to skoro komorní příběh.U tohoto filmu je jedno, jaký máte vztah k FBI nebo co ní víte, protože tohle je příběh muže, který se snažil zachránit svou vlast.

Opilí láskou (2002)

Nemůžu jinak, než za plný počet hvězd.Kdysi jsem o tom to filmu četl v Premiere, kde byl poté vyhlášen první pětce nejlepších filmů za daný rok.Dlouho mi trvalo, než se mi ho podařilo sehnat.Ani nevím, jak správně film popsat.P.T. Anderson umí točit filmy ať už mají jakýkoliv příběh.Adam Sandler je tady geniální,Emily Watson je správně zajímavá a Philip Seymor Hoffman je boží.Magnolie mě sedlo o trochu lépe, ale i tak jsem z tohoto filmu hodně nadšený.Tohle člověk musí vidět aby to dokázal pochopit.

Volání o pomoc (2007)

Měl jsem v hlavě připravený komentář k tomu snímku, a když už se rozhodnu psát vidím, že jeden nejmenovaný uživatel přesně vystihuje to co jsem chtěl napsat.Tak, mě nezbývá než něco vymyslet za pochodu.Adam Sandler tady valí.Je to jednoduchá věta, která vystihuje celý snímek.Jen by bylo dobrý dodat, že netrhá bránice smíchem, ale spíše se stará o naše slzné kanálky.Přesto by to nezvládl, kdyby mu nekryl záda Don Cheadle.Jediná věc co mi na snímku vadila je to, že je zbytečně dlouhý, nebo pomalejší a netlačí moc na pilu.Volání o pomoc je zajímavý film a nejenom po hereckých výkonech.

Karamazovi (2008)

Už to bude nějaký ten pátek co jsem tento film viděl.A právě proto nedokážu pochopit proč zrovna dneska jsem si na něj vzpomněl a rozhodl jsem se napsat tento komentář.Karamazovi jsou zvláštní dílo.Myšleno v tom nejlepším možném vyznění slov.Hodně mě překvapilo celkové uchopení příběhu, které je rozděleno na dvě části a to realitu a představení.Jelikož jsem titulní knihu od Dostojevského nečetl, tak jsem byl unešen nácvikem na představení.O to bolestivější pro mě byla realita snímku, která mě spíše nudila.Výborné herecké výkony, skvělá atmosféra dělají z filmu něco víc.Velmi dobrá podívaná.

Velká vánoční jízda (2011)

Po průměrných trailerech jsem tento snímek jinak zvláště netoužil vidět.Pak přišla recenze, která byla velmi pozitivní a obrátila můj postoj k filmu.Dneska jsem se konečně dostal k tomu, abych si to pustil.To co přišlo, bylo neočekávané.Kdo by čekal nějaký pomalý rozjezd, tak by se šeredně spletl.To co předvádí elfové při rozdávání dárků je slast pro oči.Pak děj trochu zpomalí, aby nám představil postavy a zápletku.A potom přijde slibovaná Velká vánoční jízda.Gagy jsou hodně šílené, ale naštěstí jsou na hraně vtipnosti a trapnosti.Velmi příjemný animák, který potěší i starší diváky díky svojí hravostí.