Jak je důležité míti Filipa (2002)

Pán Rejža je obdivovatel Wildeův, že? Docela zdařilá a lehká situační komedie. :-), s takhle zápalným materiálem mohl udělat díru /alespon maličkou/ do světa...Colline, Colline, ty vrtošivý Angláne - počátek 19. století ti sekne! :D

Dorian Gray (2009)

Liší se to od knihy? Dá se říct dost. Je to ku dobru věci? Dá se říct dost. Je to strašidelné? Dá se říct dost (hlavně ke konci). Věříte hlavní postavě její doriangreyovství? Dá se říct dost. Jak moc mají lidé odlišný názor na věc? Dá se říct dost – stačí se jen podívat na různorodé hodnocení tohohle naprosto zdařilého filmu o duševním temnu, sebelásce a jednom obraze, který polyká zhýřilou ošklivost a stáří malovaného. Kdežto on jenom zkvétá….dokud se nevrátí somrák: svědomí. Bravissimo! Ben Barnes je lepší Dorian Gray než princ Caspian. Jak s tím komentářem dál? Dá se říct DOST :-D

VALL-I (2008)

Láska kvete v každém věku - i v tom daleko budoucím, kdy se hodní a roztomilí roboti snaží navrátit lidstvo zemi. A velká, ohavná robotí páka, které půjčila svůj hlas samotná Rippleyová, se může třeba pos**t. Opravdu dokonalý do puntíku a krásný animovaný film. Wall-e je hold charakter a Éva je čupr holčina. Doufám, že takovýto osud na nás spoza rohu dalšího století nehledí. *make love not war :-)*

Twilight sága: Zatmění (2010)

Řekla bych mírně lepší než jednička - dívat se na slečnu, která probrečí celý podzim i zimu, mě teda moc nebaví. Ale Jacob je opravdu kus - a jako vlk vypadá luxusně. Záběr, kde se odráží Bella v jeho očích si ty ** zaslouží. Nebýt mé sestry, milovnice této sagy, ani bych o to brkem nezavadila. Proti Robertovi spřádám pikle již od HP 4. Nějak mi nesedí. Dle mého: tahle serie ukázala světu upíry v tom špatném světle. :( Stoker se otáčí v hrobě.

Stmívání (2008)

Není to můj šálek kávy ani sklenka rudé krve, přesto si to moje dvě hvězdy zaslouží. Alespoň za tu temnější-vizuální stránku filmu a hudbu.Není to film pro všechny, Mayerová předlohu taky pro všechny nepsala :-). Dovolte mi "otázku": 64. nejoblíbenější film na csfd? (tohle jsem opravdu nečekala, že i csfd postihla nemoc, kterou předchází upíří zub a vlčí chlup).

Instinkt (1999)

Film se mi líbí a Hopkins byl podle mě výtečný. Je to herec, který umí vyjádřit přesně emoce, které jeho postava cítí. Zajímavý příběh, který mohl delší dobu zachycovat pobyt Powellův u goril. Užasná ukázka snu - , jak se člověk může k přírodě navrátit.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Carpe diem!!! Takového učitele literatury (jako Keating) bych unesla a držela ve škole v zajetí, dokud bych nevyčerpala veškeré jeho "znalosti", které umí tak zajímavým způsobem předat. Robert Sean Leonard (kámoš Hausův) je výtečný a tu jeho citlivou osobnost mu věřím. Konečná scénka filmu, kdy se chlapci vzepřou a vylezou na lavice a s rukou na srdci řkou: O můj, kapitane - kapitane - mě dohnala k pláči. A to u filmů moc nepláču.

Jak přicházejí sny (1998)

Zajímavý pohled na život po smrti (i před smtí). Dojemný a impozatně barevný snímek. Věřím, že Robin Williams byl stvořen pro typ rolí - jako tato a Cuba Gooding Jr. si za tuhle roli může na košili vyšít hvězdičku. Vedle Robina ani jednou nezakopl.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

Nevěřila jsem tomuhle filmu a už od začátku jsem ho odmítala...pak jsem ho jednou viděla v televizi a zahryzl se mi pod nehet. Opravdu se mi to líbilo! Děti z toho v kinech museli šílet. :-) "A leckterá hlava večer nezůstala stoprocentně nezamotaná a leckterá fantasie nepodnikala před spaním výlet do pohádek."

Melodie mého srdce (2007)

Bojím se to říct veřejně, abych nebyla označena za pe****la, ale Freddie Highmore je opravdu krásný (a velice nadaný) klučina! Dojemná - moderní pohádka s lehkou nadstazkou a podkreslená troškou fantasie. I slzička ukápla. Doporučuji na takový ten příjemný a klidný večer s rodinou.