Smečka (2020)

Je to takové nenásilné a nekřečovité, ale celý ten příběh je zbytečně natlačený do 95 minut. Tohle bych si dovedl představit jako několikadílný seriál, ve kterém by se jednotlivé charaktery ještě více otevřely a divák by měl možnost prokouknout skrze prolezlou smečku. Film je sice taková česká variace na zkaženou mládež, ale díky za zakomponování do sportovního prostředí - navíc do mého oblíbeného klubu a města včetně pana Hostáka, mě film zaujal možná o něco více než by mělo být zdrávo. Zaujatost, bohužel. Nebo bohudík?

Smrtící ticho (2020)

Přesně typ filmu, u kterého krucifukejete už během úvodních scén. Ve finále se z toho však rozmotá nenucená akčně-psychologická hra, která není tak prvoplánová, jak se hned může zdát. Půvabná Annabelle je sice kost, ale pár facek by si prostě zasloužila. Příjemný a průměrný odpočinek.

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Tohle byla fakt příšerná zívačka. Bohužel, ani ty rádoby vtipné hlášky ve mně nic nezanechaly. Slabší béčko - lepší céčko. Nic co bych musel nějak extra rozebírat.

Tenet (2020)

Subjektivně nejslabší Nolan. Tenet zvýraznil jeho obvyklé nedostatky, takže i ti co ho mají rádi, zažijí pocity těch, kterým nikdy pořádně nesedl. A nebo možná ne, protože je to pořád ta ohromující podívaná, na jakou jsme od režiséra zvyklí. Scénář se neobtěžuje se sálodlouhým vysvětlováním a po krátké instruktáži hodí diváka do hluboké vody. Ti co jsou zběhlí v časových paradoxech, nebudou mít problém. Někomu může děj přidat i zbytečně jednoduchý a předvídatelný. Pro příčetnou část lidstva bude ovšem vyprávění nepřehledné, zmatené a plné nepochopitelných scén. Což mimo jiné znamená, že není příliš pohlcující. Postavy nejsou režisérovou silnou stránkou, takže co si herci neurvou sami, to nemají. Bohužel John David Washington má charisma snad až v záporu a z Elizabeth Debicki žádné emoce nečiší. S jeho otcem a kupříkladu s Emily Blunt by Tenet možná nepůsobil tak sterilně, ale odtažitý vizuál by asi zahlušil i je. Moc lepších filmů se do kina letos nadostane, takže Tenet za vidění určitě stojí. Přesto jsem čekal víc a měl jsem dostat víc. Silnější tři, slabší čtyři.

Tiché místo: Část II (2020)

Po svěží jedničce přichází docela zbytečná dvojka, na které jde bohužel extrémně vidět, že bylo jejím jediným cílem vydělat nějaký ten dolar navíc. Nic zásadního či kulervoucího se v ní nestane, děj se nikam neposune, a kromě pár napínavých momentů a perfektního Cilliana Murphyho, prostě a jednoduše nemá moc, co nabídnout. Pokud se vám však líbila jednička, je dost dobře možné, že se vám bude líbit i dvojka. Pořád se totiž jedná o poctivé řemeslo, které si zaslouží pozornost. Z hloubi duše nicméně doufám, že už se ke trojce Krasinski přesvědčit nenechá. Byla by totiž obrovská škoda, kdyby se z Tichého místa postupem času stala, podobně jako v případě Saw, jen další dojná kráva na peníze bez špetky smyslu a nápadu

Údolí mrtvých (2020)

Já hlupák jednou vykřikoval do nebes, že tu dlouho nebyl kvalitní zombie film. Teď mi svět seslal tuto hrůzu. Měl jsem se raději nechat sežrat, tohle nemělo jediný nápad ani vlastně chuť se tvářit parodie na zombie film. Nedej bože, jestli tohle někdo myslel vážně. Otravné a k uzoufání nudné.

Vyproštění (2020)

Parádní akčňák z netradičního prostředí, s jednoduchou zápletkou a vymazlenýma akčníma scénama. Thorovi role sedne parádně, vojenského drsňáka mu věříte a tu fyzičku tu může prodat. Akce je drsná, nekompromisní a spolu s kamerou dost kreativní. Fyzikálnost funguje skvěle. A když jsem slintal u Johna Wicka, musím zaručeně slintat taky. Díky za další nekompromisní mlátičku/střílečku.

Vyšinutý (2020)

Russell Crowe je fakt bourák. Někomu se hold poštěstí mít takový herecký talent a obrovské charisma (i když hraje vyšinutého), že i s nadváhou a pěstovaným nevzhledem dokáže utáhnout celý film. Nicméně musím pochválit i řemeslně zvládnutou režii, která je co do celku a scénáře lepším průměrem. Snímku pomáhá i kvalitní hudební doprovod. Přesto jde především o koncert hlavního hereckého protagonisty.

Anna (2019)

Ani ryba ani rak. Ale fušuje jím do řemesla jako žádná před tím. Narážím na pana Johna Wicka a Black Widow. Nejen že těmto dvěma akčním postavám zdatně sekunduje, ale svou mrchavostí je v lecčems i předbíhá. Luc Besson tohle vše drží hezky na uzdě a všichni si tak mohou film náležitě užít. Ta R-kovost už je jen třešnička na dortu a spolu s parádním devadesátkovým soundtrackem je to taková parádní směsice agentských filmů. No a koho baví Bourne, agent 007, mission imposible, John Wick a další podobné filmy, ten se nudit nebude. Ty časové flashbacky dávají ten správný impulz, proč tam hodit čtvrtou hvězdu.

Blíženec (2019)

Bizarní děj se zmateně pobíhajícím ústředním triem, které pořád nahání mladičký panic, co by potřeboval zasunout, ale neví jak, protože momentálně zasouvá náboje do zásobníku. Pár hezkých choreografií soubojů, u některých je vidět bolestné použití CGI, a občas to působí dost papundeklově. Jinak je to o ničem. Zmatené jak scénaristicky, a ani herecky to není bůhvíjaké. Zív zív ještě větší než jsem čekal. Už po hodině jsem měl pocit, že na to koukám celou věčnost. Opticky strašně dlouhý film, kde se vůbec nic neděje