• Krátkometrážní

Nemocnice na kraji města - Smíření (1977) (epizoda)

Výborný díl, Křiváček si později zahrál "magora" i v Sanitce. Cvach i Blažej jsou pěkní šmejdi. Vstup mladé Paulové do seriálu.

Divotvůrkyně (1962)

Drastické, a přitom nádherné. Jeden z případů, kdy Oscaři pro herce skončili ve správných rukách. Uvedeno dnes na ČT art.

Susana (1951)

Jeden z mých oblíbených režisérů mě opět nezklamal. Jednotný prostor velkého statku, několik postav s jasně a jednoduše načrtnutými charaktery, parádní femme fatale, která pošle tři muže proti sobě. Tragický konec se zdá být neodvratný, ale u Buňuela nikdy nevíte... Moc hezká je i úvodní scénka z polepšovny, kde v noční bouři nechybí netopýr, krysy, pavouk nebo stín mříže jako kříž. Opravdu vysvobodil Bůh Susanu z polepšovny? Škoda, že hlavní herečka není trochu známější, určitě by si to zasloužila.

Zahrada rozkoší (1970)

Další parádní Saura. Pro běžného konzumenta bude tento snímek asi trochu zmatečný, ale já mám podobné filmy velmi rád. Zdejší obsah opravdu není úplně nejšťastněji formulován, nečekejte veselohru, spíše buňuelovský rébus. Chaplinová je zde vidět jen pár vteřin.

Nemocnice na kraji města - Únos (1977) (epizoda)

Zatím nejlepší díl. Seriál se rozjíždí pomalu, ale začínám ho mít stále raději. Může se pochlubit skvělými dialogy a herci.

Hauři (1987)

Krásný výlet do osmdesátých let. Dobová muzika (plus Smetana), walkman s oranžovými sluchátky, červený Fiat Uno, první počítačové hry, dobové porno. Velmi milé, ale přeci jen chybí trochu poutavější děj.

Hříchy pro pátera Knoxe - Intimní záležitost (1992) (epizoda)

Nostalgie jako prase. Dodnes si pamatuji, jak jsem jako devítiletý koukal na televizní premiéru tohoto seriálu. Moc se mi líbila Zlata Adamovská, což mi vydrželo dodnes. Ani nevím, jestli jsem pak viděl nějaké opakování, ale třeba vyřešení záhadné věty "Petra je t" jsem si dobře pamatoval. Samozřejmě to není žádný zázrak, ale komorní detektivky mám celkem rád a tento seriál budu určitě sledovat znova.

Peppermint frappé (1967)

Naprostá pecka! Miluji hitchcockovskou a truffautovskou posedlost ženami a zde se mi jí dostalo množství větší než velké. Chaplinová nebyla nikdy tak nádherná jako v postavě plavovlasé a nespoutané osudové ženy. Kamera-slídilka je vynikající. Tento film chci vidět znovu.

Jak se naučit švédsky (1979) (TV film)

Kvůli švédsky mluvící Janžurce a teplému Poloczekovi stojí za shlédnutí.

Dnes večer všechno skončí (1955)

Tady je zase nablito... Film to není špatný, disponuje zajímavou pointou a navíc je zajímavý jako počátek kariér Kachyni, Jasného, skvělého kameramana Kučery a několika herců.