• Krátkometrážní

Liliom (1934)

V kině Ponrepo běžela verze, která měla asi osmdesát minut. Čestný host, kameraman Axel Block vysvětloval, že v této verzi úplně chyběly scény z nebe. Pro československý trh teda zjevně šla zkrácená verze. Plná verze je na "ulož.to", ale bohužel bez titulků. Tento snímek je jediná Langova spolupráce s kameramanem, který točil s Wellsem, Clairem, Hitchcockem a hlavně Dreyerem ("Upír" a "Utrpení Panny orleánské").

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“ (1970)

Naprosto vynikající! Výborné hlášky, skvělí herci, skvělá hudba (Vlastimil Hála zhruba v téže době dělal na úžasné desce Modrého efektu "Nová syntéza") a k tomu zajímavá forma využití kreslených pasáží. Jen tu Bohdalku nemám rád, do krásné ženy má daleko, hrát tam Olinka Schoberová, tak by byl tento film naprosto dokonalý.

Objížďka (1968)

Není to špatný film, disponuje skvělou hereckou sestavou a rovněž muzika (často převzatá) je výborná. Chybí ovšem více dějových zápletek. Po patnácti minutách bych dal klidně čtyři hvězdičky, postupně však mé počáteční nadšení přece jen ochablo. P. S. Je vidět, že i Josef Mach se dal strhnout novou vlnou, krásné jsou scény, kdy se mladá dívka koupe nahá.

V hodine dvanástej (1958)

Výborné válečné drama a utajený klenot slovenské kinematografie. Skvělý nápad - deset zajatých mužů, pět dostane svobodu, na zbylé čeká smrt, ale kdo se zachrání, o tom musí rozhodnout oni sami.

Znovu po smrti (1991)

Vynikající! Skvělý film o odkrývání tajemství ženy, která ztratila paměť. Nůžky jako hitchcockovský fetiš. Romantika, napětí, humor; jen bych si představoval pohyblivější kameru.

Papežův vymítač (2023)

Kromě třech dílů klasiky "Vymítač ďábla" je to můj jediný film s touto tématikou a jsem naprosto spokojený. Jasně, Friedkinovo veledílo překonáno nebylo, ale v kině se jedná o silný zážitek. Pěkné spojení duchovního tématu s odlehčeným humorem. Jasně, je zde spousta klišé, ale ve kterém žánru nejsou?

Veronika (1985)

Výborný snímek s jednoduchým, ale silným dějem. Analogie s podpisem spolupráce se Státní bezpečností se přímo nabízí. Otakar Vávra byl ve formě i v důchodovém věku, viz třeba také snímek "Komediant".

Noha 22 (2011) (seriál)

Ze začátku mě to celkem bavilo, ale pak šla úroveň dolů. Občas je vyloženě vidět, jak Mládek vaří z vody a dobrý vtip prostě zoufale chybí. Poslední díl bez jakékoliv závěrečné pointy. Potěšila Libuna - pěkná baba. Oproti americkým sračkám slušné, ale na Mládka celkem slabota. Můj jubilejní tisící komentář.

Kočár do Vídně (1966)

Parádní snímek s nádhernou kamerou. Nekonečný les (natáčelo se v okolí Rožmitálu) tvoří mystické prostředí pro jednoduchý příběh několika málo postav. Geniální varhanní hudba. Jaromír Hanzlík vzpomínal, jak maskéři při každé příležitosti v lese vytáhli stoleček a hráli karetní hru darda.

Smrt na černo (1976)

Zas jednou děsně objektivní obsah filmu... Nebylo to tak špatné, některé hlášky jsou parádní a třeba Stanislava Bartošová jako prostitutka je velmi luxusní.