Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Akční
  • Krátkometrážní

Dvě ďábelské oči (1990)

Film sice působí spíše jako dvě povídky nějakého televizního seriálu (třeba "Povídky ze záhrobí"), ale to je mi srdečně jedno. Mně se to velmi líbilo, ve druhé části navíc dominuje "odpoutaná" kamera, což je moje slabůstka. Obě režisérské legendy předvedly dobrou formu. K tomu připočtěte hvězdné obsazení (Kim Hunterovou jsem vůbec nepoznal, hraje manželku Martina Balsama) a máte čtyři hvězdičky jak vyšité.

Vítězný lid (1977)

"Zadlužit se u lichváře? To v minulosti vždycky moc špatně dopadlo". Náhodou... některé výroky jsou stále pravdivé. Nechybí humor (rozhodně ne nechtěný), vhodně zakomponované dobové záběry, herci nejsou špatní. Nevýhodou je hlavně to, že se v tehdejších událostech a hlavně postavách moc neorientuji. Ano, není to žádná velká sláva, ale odpad rovněž ne. "Tady to máš, Klémo".

Black Moon (1975)

Nesmírně zajímavý a lahůdkový snímek, však také dvojice Malle - Nykvist nemůže zklamat. Uživatelé zde správně zmiňují "Alenku v říši divů", "Případ pro začínajícího kata" či "Konec srpna v hotelu Ozon". Za sebe ještě dodám, že neustálá přítomnost zvířat a také snovost mi evokuje dílo Luise Buňuela. Jak říkám, lahůdka, ovšem nic pro popkorňáky.

plakát

Poslední dům nalevo (1972)

a) jedná se o nadčasové a silné dílo  b) je to naprostá sračka, která může bavit jen psychopaty = myslím, že oba tábory mají pravdu, a tak dávám průměrné hodnocení

plakát

Ženy od hluboké řeky (1981)

Můj druhý kanibalský horor a hodnotím o hvězdičku lépe než snímek "Kanibalové" z roku 1980. "Ženy" mi přišly zajímavější. Ano, je to nechutné, ale proboha, to se u podobných snímků snad dá předpokládat. Příběh slušný, krásná (a krutá) příroda, rajcovní Slovenka Keslerová zde ukáže prsa, tak příšerně bych to neviděl. Vhodné ovšem pouze pro otrlé, nesledovat se svojí dívkou ani rodinou.

plakát

Cikáni jdou do nebe (1975)

"Nesmí se krást husy, nesmí se krást preclíky, z čeho má člověk na tom božím světě žít?". Vlastně je to celkem nuda, ale vizuálně je film chvílemi velmi působivý, občas obsahuje zajímavá moudra ("Není na světě kůň, na kterém by člověk ujel sám sobě"), třešničkou na dortu je pak striptýzek hlavní cikánské krásky. Dávám tedy tři hvězdičky, opáčko asi nebude, silně pochybuji, že by tento snímek uvedla Česká televize (už kvůli tomu nekorektnímu názvu).

Souhvězdí Panny (1965)

"Rozčilovat se znamená mstít se na vlastním zdraví pro blbost jiných". Scénář Uhdeho a Brynycha opravdu moc poutavý není, ale zajímavá kamera a nádherná Jaroslava Obermaierová nemohou zklamat. Kladem jsou i hezké písničky.

Botostroj (1954)

Po čtyřech letech a druhém shlédnutí přidávám jednu hvězdičku. Film je to totiž velice silný a nebudu tu řešit, nakolik je lživý. Více lží než v jedněch Událostech na České televizi v něm nebude... Dříve bývaly podmínky pro dělníky opravdu špatné, dnes je to samozřejmě lepší, ale... i dnes se mohou dít v továrnách (h)různé věci, znám to z doslechu. Jinak pánové Vejražka a Besser podávají znamenité výkony, zajímavé je vidět mlaďounkého Řehoře či nádhernou Vlastu Fialovou.

plakát

Člověk do každého počasí (1966)

Povedený historický snímek, který zvítězil v oscarovém klání o jednu trofej nad zcela odlišným filmem - "Kdo se bojí Virginie Woolfové?". V anglických dějinách se moc nevyznám, přesto jsem se nenudil, scénář je velmi dobrý a k tomu připočtěte plejádu skvělých britských herců. Zcela souhlasím s uživatelem Ghoulmanem. Stát si za svou pravdou je cenné, a že se pro svůj postoj nechal popravit? Cožpak nepovažujeme Mistra Jana Husa za jednoho z největších Čechů? Thomas More byl hrdina, a ne blázen.

Zjizvená tvář (1983)

Tři hodiny utečou celkem rychle, to budiž hlavní devízou tohoto snímku. De Palmu považuji za nejlepšího režiséra Hollywoodu posledních čtyřiceti let, jeho hrátky s kamerou miluji. Ale něco mi přece jen chybí. Filmy o mafiánech obecně nemusím, hudba je skutečně divná a nevýrazná. Pacino hraje hrozného magora, ze kterého kokain udělá úplnou trosku, Pfeifferová je sice hezounká, ale hrozná kráva, takovou si normální chlap drží od těla. Vlastně je to hrozně smutný a deprimující film. Kdyby Montana zůstal u toho mytí nádobí, prospěl by tím Americe více.

Ovládací panel
2 body