Pařba ve Vegas (2009)

Veľmi emancipovaná verzia teenage road tripov. Nedá sa povedať, že by som sa non-stop držal za brucho a smial až by mi slzy tiekli. Čím táto komédia zaujala bola veľmi príjemná atmosféra. Jednoducho som sa pri sledovaní cítil dobre. Za následok to pripisujem dobrému obsadeniu, kedy si hlavných predstaviteľov človek jednoducho nemôže neobľúbiť. Tých niekoľko skvelých vtipov už je len čerešničkou na torte. odo mňa bezproblémových 80%.

V jako Vendeta (2005)

Hneď od úvodných scén filmu sa dalo tušiť, že V for Vendeta bude svojim spôsobom počinom výnimočným. Od predstavenia hlavného hrdinu až po záverečné titulky som napäto sledoval ako to celé dopadne. Výborné dialógy a naozaj nápaditý a inteligentý scenár. Nestáva sa často aby film v ktorom sa 80% času prevažne iba konverzuje dokázal zaujať natoľko, že gradáciou deja nepustí až do samého záveru. Myšlienka pomstiteľa bez tváre prenasledujúceho tých, čo mu spôsobili utrpenie na pozadí politického prevretu je naozaj zaujimavá. Zažil som pri sledovaní naozaj všetko. Od skvelej zábavy, smútku, až po zadosťučinenie a výborný pocit. Postavu V si človek jednoduchu musí zamilovať, Natalie portman nádherná (hlavne bez vlasov) a ostatní herci nezostávajú pozadu. K tomu celému krásna hudba (jeden z mojich obľúbených sundtrackov). K stopercentnej spokojnosti chýbali naozaj iba maličkosti a keďže sa podobných snímkov netočí veľa, nemám problém ich odpustiť. 90%. P.S. symbolika záverečnej scény je naozaj skvelá

Symptom Pandorum (2009)

Úvodné titulky s myšlienkou potreby kolonizácie novej planéty, spoločne s prvými dvadsiatimi minútami vytvára naozaj výbornú tiesnivú a "uveriteľnú" atmosféru, kedy sa človek pýta o čo vlastne go, pričom informácie sú mu podávane veľmi striedmo. Pokiaľ by sa celý film niesol v tomto duchu a udržal nastavené tempo a atmosféru, boli by to nerozhodné štyri a pol hviezdičky. ALE...po prvom odhalení "obyvateľov" lode snímok výrazne stráca dych...rovnako prichádza aj vysvetlenie, po ktorom si vlastne človek uvedomí, že mu bolo lepšie bez neho v závere opäť pridanie na obrátkach, obávam sa ale, že príliš neskoro. Naozaj škoda. Napriek tomu ale veľmi slušné tri a pol hviezdičky a ocenená snaha za po dlhšej zaujímavý sci-fi počin. 70%

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

The taking of pellham je vskutku film, ktorý je ťažké hodnotiť. Spojenie Denzela Washingtona, Johna Travoltu, zaujímavých hercov vo vedľajších úlohách, hudby Harryho Gregsona- Williamsa...a napriek tomu to všetko nefunguje tak ako by bolo treba. V čom film jednoznačne zlyháva je scenár. S výnimkou dialógov medzi hlavnými predstaviteľmi (ktoré sú naozaj výborné) vyznievajú ostatné rozhovory doslova do prázdna nemajú potrebnú dynamiku aby človeka udržali v napätí, ktoré by zrejme thriler mal v divákovi vyvolávať (o logických dierach nehovoriac). čo Scott naozaj zvláda a predviedol to už v Déja-vu je brilantný mestský vizuál, ktorý si môžeme všimnúť pri scénach prevozu peňazí. Problémom však je, že približne iba 10% scén sa v ňom odohráva. Záverečných 10 minút pritom laťku výrazne zvyšuje. Vidím to na kompromisných 2,5 hviezdičky. 1 hviezdičku za Hlavných predstaviteľov, jednu Harrymu a pol za záver. 60% P.S. väčšiu podprahovú reklamu na Sony Vaio som už dlho nevidel:-)))

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Takže som práve dorazil z nočnej smeny v práci pred ktorou som navštívil Transformers 2. Na predstavenie som šiel s miernymi obavami z dôvodu doterajších reakcií užívateľov. Príliš veľa akcie, nechutné vtipy, stratená osobitosť prvého dielu, neoriginálnosť atď. Musím však povedať, že obavy boli absolútne zbytočné. Po prvé preto, že som na film išiel s vedomým, že nejdem na Foresta gumpa a z toho dôvodu som nečakal žiadne filozofické dráma. A po druhé preto, že: akcia je síce megalomenská, a je jej veľa, ale jedná sa pravdepodobne o najlepšie akčné scény aké sme mali doteraz možnosť vidieť. Súboj Prima s tromi decepticonmi naraz, záverečná bitka s podporou armády, fantázia. Nechutné vtipy? Dva za troj a pol hodinový film a naozaj vtipné:-)celkovo som sa popri akcií pristihol s veľmi častým úškľabkom (častejšie ako pri mnohých komédiach) a okrem toho výborne dotvárajú a odľahčujú akčné sekvencie."Celý život som hľadal mimozemšťanov a ty si jedného nosíš v kabelke?" Osobitosť sa podľa môjho názoru nestratil ani kus. Stále tu máme Bumblebea chrániaceho sama, filantropa Prima atď. Netraba zabúdať, že sa chystá aj trojka a charaktery boli značne načrtnuté v prvom diely. A neoriginálnosť? Niekoľko scén ma vyslovene pohladilo po duši. Paľba spod helikoptéry, Prevalujúca sa ponorka pod megatronom boli vskutku fascinujúce + akcia v podaní autobotov omnoho prehľadnejšia. Okrem toho sa mi prihodilo niečo, čo u mňa signalizuje kvalitný film, musel som sa pozrieť na hodinky počas premietania aby som sa uistil, že film bude ešte pokračovať a mohol sa z toho tešiť:-)a vôbec by mi toto audiovizuálne veľdielo nevadilo ešte dlhšie. Celkovo som odchádzal spokojný tak na 95%, 5 percent dolu spôsobila krátka záverečná bitka, ktorá mi prišla trochu násilne zrýchlená a pár logických chybičiek, ktoré však neboli príliš podstatné či markantné (kam zmizol malý autodecepticon?). Pre mňa jednoznačne film (doteraz) roku. P.S. naozaj odporúčam utratiť peniaze za lístok do kina, bez veľkého plátna by mohol zážitok o niečo slabší.

Dobrý Will Hunting (1997)

Naozaj pozoruhodný film. Napriek zdaniu o jednoduchosti scenáru konfrotácie faktu, že genialita neprináša človeku šťastie však obsahuje plno hlbokých, veľmi ľudských, skutočných a nádherných myšlienok. K tomu všetkému skvelý herci od Damona cez Stelana až po Williamsa, citlivá réžia a krásna hudba. Jeden z filmov, ktorý je pre fanúšika povinnosťou. Záverečná scéna, kedy Damon odchádza za niečím, čo podľa logiky nemá zmysel, ale podľa srdca je prioritou je jedna z mojich najobľúbenejších vo filmových počinoch. One of my really favourite. 95%

Čokoláda (2000)

Film, ktorý svojim názvom vzbudzuje pocit, že jeho nesledovanie nepohne svetom diváka. Podľa môjho názoru veľmi nenápadná snímka, ktorá sa ale v každom prípade oplatí pozrieť.Veľmi oceňujem politický rozmer, ktorý by som zrejme v tomto žánre príliš neočakával a rebélia predstavovaná Vianne ako potrebná pre základ spoločnosti ako ju poznáme divákovi naozaj efektne komunikovaná. Príjemná hudba, zlatá Juliette, ako obvykle dobrý Depp. Jediným problémom ostáva, že druhý krát už po tomto filme nesiahnete, všetky pocity y myšlienky sú absorbované pri prvej projekcii a film pri ďalšom zhliadnutí už nemá čo ponúknuť, čo samozrejme nemusí byť na škodu. Mimochodom, jednoznačne najlepšími protagonistami sú jednoznačne Judi Dench a Alfred Molina!!! 80%