Brusíček

Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

• 29.8.2015  00:05

Napínavé od začátku až do konce. Pro tento tip filmů je určitě dobrý rozpočet jedním ze zásadních aspektů, který rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu, a tady se zřejmě nešetřilo, jelikož jsem se fakt bál a vtáhnutý do děje jsem vydržel až do konce. Bradu padla role na míru, a trochu škoda že to celé bylo zaměřené jen na něj... Trochu tady vidím podobu s filmem Já Legenda, který mi přišel o trochu lepší. 85%.

• 14.2.2015  18:21

Horor, který si nezadá ani s legendárními Vetřelci, odehrávající se na vesmírné megalodi je opravdu vydařený, napětí se dá místy krájet a hororové prvky jsou na vysoké úrovni, více takových filmů! 88%.

• 3.1.2011  23:21

Po projekci prvního dílu, což jsem považoval za nutnost než na tento film půjdu do kina, musím konstatovat, že návaznost na první díl je vinikající. Ohromující je i hudba a efekty. 3D efekty se mi nezdály až tak dobré, čekal jsem víc. Ale na to že se příběhově vycházelo z prvního dílu (1982), tak jsem byl docela překvapený. Při určitých pasážích mě doslova "mrazilo",- ta hudba je famózní! Dá se říci, že snad i nejlepší co jsem kdy ve sci-fi filmu slyšel. Nečekal jsem že mě film jakkoliv příběhově osloví, čekal jsem dobré efekty a hudbu, a to se nadmíru splnilo. Proto dávám plných 85%

• 8.10.2011  22:09
    Tajemný let (2005)

Je to parádně zahrané, a Jodie nezklamala. Ano, odhalení pravdy snižuje úroveň filmu, kterou jsem měl za 5*, ale pod 4 určitě nepůjdu, takže 75%.

• 7.7.2012  20:26

Tohle je prostě česká klasika. Film je natočen zvláštím způsobem, dialogy jsou jak z mramoru :-), jako malej kluk jsem měl tenhle film hrozně rád, 85%.

• 12.2.2012  08:50

Zkouknul jsem to jen z čisté zvědavosti, a byl jsem mile překvapený, čekal jsem "slátaninu" ale příběh je tu velice zajímavý. 75%

• 29.12.2012  23:16

Jako fantasy komedie mi to nepřipadalo, žánrově bych viděl podobnost s Van Helsingem. Johnny Depp jako vždy skvělý, což se ovšem nedá říci o ostaních rolích, které byli velmi nevýrazné a tím pádem chyběla filmu jiskra na kterou jsem od Tima Burtona zvyklý, škoda. 65%.

• 11.7.2015  10:55

Terminátor Genisys je úctyhodným pokračováním slavné série, které velmi překvapí parádními triky, burácející hudbou, že i já si na chvíli přál aby těch basů bylo o "něco" méně, a neposledně velmi propracovaným příběhem, který to měl a to si všichni přiznejme, velmi, velmi těžké navázat nějakým způsobem na předešlé čtyři díly. Přesunování v čase, měnit minulost i budoucnost, "zralý" Terminátor Arnie, na to vše jsem si poměrně rychle zvyknul a očekával majestátní souboj Skynetu s "Arnie Team", který se odehrál v komplexu Cyberdyne, a nebyl až tak impozantní aby byl vyvrcholením filmu, ale úroveň to mělo. Akční scény jsou pojaty velmi grandiózně, a Arnie neztratil nic ze svého lesku, a vyčítat léta by bylo velmi primitivním názorem. Celkově se mi film velmi líbil, trochu nechápu kritiku filmu, jednička i dvojka jsou kulty, na které nikdo nesahá, a toto je prostě jinak, kde posuny v čase a změny skutečností jen dobře "okoření" tento pátý díl. PS. v kině nás bylo asi jen 5 kteří jsme si moudře počkaly skrze titulky na "přídavek" kterým nás Skynet informuje, že tohle není konec! 90%.

• 26.8.2013  21:48
    Terminátor (1984)

Na svou dobu velmi nadčasový sci-fi "akčňák", s tehdy mladým Arniem. Tenhle film ale nezestárl a stal se kultovním, viděl jsem ho snad 10x, nyní asi po 5 letech a přesto se mi neokoukal, 90%.

• 5.11.2019  21:57

Důstojné pokračování "dvojky?" , nabité akcí, která nedá vydechnout až do samého konce, je určitě lepším dílem než ten minulý "skokan v čase", ale zase úplně vypouští skvělý třetí díl, což je škoda, tam byl Arnie ještě ve slušné formě... Ale zpět k filmu, zezačátku musím vyzdvihnout skvělý střih a zvuk, to jsem si opravdu užil, efekty a akce byli k poměru dnešní doby více než dostačující, ale na druhý díl z roku 1991, kde byli naprosto nadčasové efekty své doby, to nemá! A Arnie oplýval vtipem asi nejvíce ze všech jeho "Téček", Sára byla jistě oživením příběhu, ve kterém se radši nechci patlat, protože celá sága dělá příběhově takový guláš, který by neuvařil ani Zdenda Polrajchů, byť by se sebevíc snažil. :-). Celkově 78%.

• 9.1.2016  00:49

Film zaznamenává události, které jsou v přesném sledu podle dostupných historických skutečností. Je tu detailně vysvětleno proč k válce došlo a film samotný mi přijde svým pojetím téměř jako dokument, než akční film, nicméně všechny akční scény jsou reálné exteriérové záběry skutečných letadel, jelikož v době natočení filmu digitální efekty tak blízké dnešní době neexistovaly. Ale okem dnešního průměrného diváka je film spíše nudný, než aby byl označen za hit. Mě se ale líbí, a to mimořádně, jelikož nemá žádný vsunutý příběh lidských vztahů, který by vlastně odváděl pozornost od faktických událostí. 90%.

• 1.12.2012  11:49
    Total Recall (2012)

No, povedený Remake... Ale jestli předčil Total Recall z roku 1990? no to k...a ani omylem. 50%.

• 9.1.2011  19:20
    Total Recall (1990)

Po Terminátorovi 2, jednoznačně nejlepší film s Arnoldem. I po 20 letech si ho velmi rád pustím. Velmi povedená hudba. Celkově 93%

• 6.7.2011  21:47

Docela dobrej "rachot", plno výbuchů, zpomalených záběrů a dokonalých efektů. K tomu všemu slušná hudba, a abych nezapoměl 3D efekty byly povedený. No a příběh? Ze začátku velice zajímavý (Apollo na měsíci), a potom už "jen" jedna velká řežba, ale to je u těchto filmů obvyklé. Rozhodně ale patří do kategorie "A". První díl se mi líbil nejvíce, a abych tedy hodnotil objektivně, tak dávám 70%.

• 11.10.2014  23:33

Jedním slovem "Přeefektováno", nicméně na takové úrovni že jsem neusnul, ačkoliv soustavná demolice všeho a všude začíná být okoukaná a zřejmě proto je jí tu více než posledně... Osobně se mi ale tento díl líbil více než trojka a tudíž musím hodnocení trochu postrčit nahoru. 73%.

• 19.2.2011  00:50

Tohle se mi fakt líbilo, ze začátku jsem si myslel že to bude klasický "páteční" béčko, ale opak je pravda, parádně sme se u telky pobavily. Adamu Sandlerovi padla role jako ušitá. Sice měl film své mouchy, co do režie a střihu. A dějově mě tu chyběl potrestanej ten malej "hajzlík",ale jako celek to bylo velice povedený. 80%

• 13.1.2011  22:30
    Tron (1982)

Zapomeňte na současnost, přeneste se do roku 1982 a bude to skvělá podívaná. Film byl v době svého vzniku jistě nadčasový a já se při jeho sledování rozhodně nenudil. 70%

• 27.3.2012  11:26

Tahle skvělá česká pohádková komedie patří k mým nejoblíbenějším. Rudolf Hrušínský, Petr Čepek a Josef Somr tu sehráli "trojku" k pohledání, opravdu jsem místy smíchy až slzel. Film je skvěle sehraný, doplněný parádní hudbou a režií, je to holt kus dobré české práce, nemohu hodnotit jinak než 100%.

• 28.3.2011  10:32
    V řetězech (2006)

Tak tohle byla jedním slovem paráda. Tenhle film mi potvrdil že z každé situace vede cesta, když se dáš dobrým směrem... Takhle promakaný příběh s dobrým koncem jsem nečekal, nevím jestli to bylo podle skutečné události, potom by to bylo za 5 hvězd, takhle dávám 4*, 85%

• 14.2.2015  18:24
    Vetřelci (1986)

Absolutní špička Sci-fi hororu, která předčila i první legendární film, je dechberoucí podívanou u které se opravdu nebudete nudit, prodloužená verze posouvá film ještě více nahoru, a to platí pro všechny díly Vetřelců. 100%.

• 14.2.2015  19:58
    Vetřelec (1979)

Pro mě je Vetřelec počátek filmového Akčního Hororu, fakt jsem se bál i v noci na záchod :-), napětí, strach a beznaděj provázejí celý film, ani jsem nedutal. Film má luxusní pokračování, hlavně brilantní dvojku a skvělou trojku, o čtyřce se to již říci nedá. 90%.

• 14.2.2015  19:41
    Vetřelec ³ (1992)

Třetí Vetřelec je velice zdařilý, trochu podobný úvodnímu, hlavně v tom že jeden "zabiják" si vlastně také pohrává se stávající osádkou "planety" a jednoho po druhém likviduje. Kdyby byl tenhle díl druhý a ne třetí, bylo by hodnocení myslím lepší, ale po vinikající dvojce je těžké navázat ... 75%.

• 14.2.2015  19:46

No, tohle se opravdu nepovedlo, tedy vezme-li se v úvahu že je to 4 díl Vetřelců, samostaný film by byl asi dobrý. Do poloviny filmu jsem byl docela nadšený, potom mě to už začalo nudit s tím, že konec s " mutantem" je opravdu dost pokažený. 60%.

• 18.7.2012  23:05
    Volný pád (1993)

Tenhle film pojednává o jednom týpkovi, kterému hrábne, a pak cestou "domů" zažívá situace při kterých každému nandá co si zaslouží... postupný psychický rozklad jeho osobnosti boří jeho hranice kam je schopen zajít. Douglas to zahrál famózně, jak to umí snad jen on. 90%.

• 28.4.2014  21:18

Tenhle film mě osobně ukazuje hned dva možné způsoby hodnocení. Při prvním bych musel být velmi kritický za spoustu technických nesrovnalostí ve filmu, na to o čem byl tak poměrně málo napětí, a i laciné efekty, to celé by vyvýšila poměrně dobrá hudba. - to bych ocenil tak 60%. Ale, při druhém mi to v určitém podobenství připomíná současný svět, o tom jak vlastně mrháme vlastním časem pro úplné kraviny, sobecky se věnujeme vlastním nicotným zájmům které v důsledku nemají smysl, a nakonec ten čas každý vyměřený přece máme, takže film nabízí člověku možnost přehodnotit své životní priority a najít pravý cíl života. Takže tato myšlenka je opravdu inspirující a celkově jelikož mě film tímto způsobem oslovil, hodnotím 80%.

• 19.2.2012  18:16
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

No, na to jaký český "seriály" vysílají jiné tv stanice, musím konstatovat že tenhle seriál vyprávějící o minulém režimu je vlastně dost dobrej. Samozřejmě je asi spousta věcí který by se tomu daly vytknout, ale na druhou stranu asi nejméně ze všech českých seriálů posledních let, a proto moje hodnocení je parádních 80%.

• 3.6.2012  17:09

Na tenhle film jsem se těšil, ale byl jsem docela zklamaný. Samozřejmě jako ve všech čínských válečných filmech i v tomto byla velkolepá výprava a docela povedená kamera i střih. Příběh o obraně jednoho města kterému pomáhá jeden vinikající stratég aby pomohl jejím obyvatelům přežít útok veliké armády, mi přide velice roztahaný a rozhodně nemůže konkurovat vinikajícím snímkům podobného námětu jako například: Krvavé pobřeží, nebo Hrdina... čekal jsem lepší herecké výkony a trochu mi to zavánělo béčkovostí na kterou nejsem u těchto flmů zvyklý. Jelikož chovám úctu k čínské kinematografii, protože je v jejich filmech vidět silný patriotismus, tak hodnotím: 60%.

• 4.12.2013  22:50
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Nelíbí se mi že nejde o spontánní děj, ale o nadiktovaný ve kterém se mají všichni naoko shádat aby to přitáhlo více lidí k obrazovkám. A tohle já rozhodně nepodporuju, jelikož je to umělé. 0%.

• 11.1.2015  00:17

Jednoznačně nejlepší X-Men. Efekty i děj se mi líbily, tenhle "díl" se povedl, nenudí, a já se skvěle bavil. 90%.

• 13.1.2011  22:38
    Yellowstonský národní park (TV seriál) (2009)

Svou rozlohou předčí Yellowstonský národní park některé americké státy. Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžastnější podobu divočiny na světě. Stala se celosvětovou ikonou přírodní krásy, je to zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů, které jsou domovem bizarních stád a vlčích smeček. Během zimy je v Yellowstone uvězněn v zajetí mrazu a sněhu na víc než šest měsíců. Zatímco jsou stáda losů a bizonů oslabena chladem, vlci sílí. Kompletní podoba zimy od mrazu až po sněhové bouře je tu ovlivňována obrovskou podzemní sopkou, která je mocným srdcem Yellowstonu. S roztávajícím sněhem se odkrývá i skutečná rozloha Yellowstonu. Medvědi grizzly učí své potomky lovit ryby a kdy se vydat nahoru do hor. Ale zdejší léto je nestálé. Jediným měsícem, kdy nesněží, je srpen. Krátká iluze letního kouzla je však záhy přerušena požáry, které se šíří lesy. Zima je za rohem a zvířata mají jen dva měsíce na přípravu. Losi scházejí za potravou z hor a bobři opravují poškozené hráze, než přijde mráz. S příchodem sněhu a ledu se řada zvířat přesouvá mimo ochranu národního parku... byl to pravdový zážitek sledovat tento dokument, který hodnotím jako nejlepší svého druhu, BBC - bravo!!! 100%