Brusíček

Luděk Zachar

okres Ústí nad Orlicí

1 3 4 5 6 7 následující >>
    • 19.2.2011  00:50

Tohle se mi fakt líbilo, ze začátku jsem si myslel že to bude klasický "páteční" béčko, ale opak je pravda, parádně sme se u telky pobavily. Adamu Sandlerovi padla role jako ušitá. Sice měl film své mouchy, co do režie a střihu. A dějově mě tu chyběl potrestanej ten malej "hajzlík",ale jako celek to bylo velice povedený. 80%

• 14.2.2011  11:16
    Dallas (TV seriál) (1978)

Po revoluci, když začaly tenhle seriál vysílat, jsem ho sledoval, ale když ho porovnám s těmi dnešnímy telenovelami, tak musím konstatovat že to zase taková hrůza nebyla. Jedinečně zahraný Padouch "Džejár" Larry Hagman, a kvůli němu jsem na to koukal... 50%

• 13.2.2011  23:56

Tenhle Katastrofický film považuji za vůbec nejlepší snímek daného žánru. Sedí mi tu příběh, efekty, hudba i herecké výkony, které nedominují nad filmem samým, je to reálně natočeno a to se mi líbí! 95%

• 13.2.2011  23:48
    Armageddon (1998)

Tenhle kousek s Willisem mě nějak moc neuchvátil, jednak proto že mi technicky naprosto nesedí objevený obří asteroid pouze 18 dní před dopadem, což je blbost, a potom tu ruskou orbitální stanici ve špatném stavu si mohly také odpustit. Sice je tu snaha o vtip, nicméně kladně povedený jen ve vedlejší roli Peterem Stormarem a to bravurně :-|) . Když porovnám Armageddon s Drtivým Dopadem což jsou filmy s podobným námětem, tak musím konstatovat že trocha vážnosti by tomuhle filmu jen prospěla. Ale za některé dobré efekty a ruského kosmonauta dám o hvězdu více. 60%

• 6.2.2011  18:34

V tomhle velkofilmu na vás dýchne atmosféra odkazu dávných Samurajů a jejich rozvinutou smysl pro Čest, Spravedlnost a Odvahu. Herecké výkony Toma Cruise, Kena Watanabe a Hiroyuki Sanady jsou opravdu skvělé, a bojové scény propracované do posledního detailu. Majestátní hudba prvotřídní zážitek jen umocňuje. Tento film mě naprosto "dostal", patří do mé top10. 100%

• 6.2.2011  00:48
    Matrix (1999)

Toto filmové dílo má pro mě naprosto mimořádný rozměr. Samozřejmě dominují parádní triky a špičkový zvuk. Originalita námětu spojená se špičkovými hereckými výkony Keanu Reevese, Laurence Fishburna a Hugo Weavinga dělají z tohoto Sci-fi "Kultovní" film který nebude zapomenut . Ale hlavně v něm najdete mnoho výzev k osobnímu zamyšlení, které nejde přehlédnout. Zamyšlení s plným kontrastem dnešního světa, a to co nabízí i bere, co nutí a co skrývá... 100% !!!

• 6.2.2011  00:07
    Počátek (2010)

Tak, mám za sebou první projekci tohoto filmu. Je to mistrovský kousek, musím konstatovat že takhle promakaný jsem to teda nečekal . Ano, jsem z toho úplně odvařenej, ale to jsem byl z Matrixu taky, i když to byl zcela jinej rozměr... Co dodat? Tohle se musí vidět vícekrát, - a nyní po téměř dvou letech a 4 projekcích chci jen potvrdit předešlé věty, asi se mi tenhle film neokouká a takových filmů není u mě mnoho. 100%.

• 23.1.2011  17:46
    Černá smrt (2010)

Syrově mrazivý historický film o Mužích, jež si za svým slovem stojí. Krutost je v tomhle filmu pojata velmi drsně, nicméně to asi odpovídá době do které je film zasazen. 70%

• 13.1.2011  23:05

Celá trilogie je mimořádně propracované filmové dílo, které se neokouká a je úchvatné stejně jako jeho knižní předloha. Jelikož jsem nečetl knihu před filmem, tak jsem nekritizoval přesnost příběhu a film samotný jsem si skvěle vychutnal. Ty tři hodiny mě utekly a já našel novou dimenzy žánru Fantasy. Skvělá hudba provází celý film a závěrečnou píseň nemohl zpívat nikdo jiný než Enya. Mé pocity po vyjití z kina byly nepopsatelné, byl jsem vtažen do příběhu a nemohl jsem se dočkat druhého dílu. Společenstvo Prstenu hodnotím jako nejlepší z celé trilogie. 100%

• 13.1.2011  22:38
    Yellowstonský národní park (TV seriál) (2009)

Svou rozlohou předčí Yellowstonský národní park některé americké státy. Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžastnější podobu divočiny na světě. Stala se celosvětovou ikonou přírodní krásy, je to zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů, které jsou domovem bizarních stád a vlčích smeček. Během zimy je v Yellowstone uvězněn v zajetí mrazu a sněhu na víc než šest měsíců. Zatímco jsou stáda losů a bizonů oslabena chladem, vlci sílí. Kompletní podoba zimy od mrazu až po sněhové bouře je tu ovlivňována obrovskou podzemní sopkou, která je mocným srdcem Yellowstonu. S roztávajícím sněhem se odkrývá i skutečná rozloha Yellowstonu. Medvědi grizzly učí své potomky lovit ryby a kdy se vydat nahoru do hor. Ale zdejší léto je nestálé. Jediným měsícem, kdy nesněží, je srpen. Krátká iluze letního kouzla je však záhy přerušena požáry, které se šíří lesy. Zima je za rohem a zvířata mají jen dva měsíce na přípravu. Losi scházejí za potravou z hor a bobři opravují poškozené hráze, než přijde mráz. S příchodem sněhu a ledu se řada zvířat přesouvá mimo ochranu národního parku... byl to pravdový zážitek sledovat tento dokument, který hodnotím jako nejlepší svého druhu, BBC - bravo!!! 100%

• 13.1.2011  22:30
    Tron (1982)

Zapomeňte na současnost, přeneste se do roku 1982 a bude to skvělá podívaná. Film byl v době svého vzniku jistě nadčasový a já se při jeho sledování rozhodně nenudil. 70%

• 13.1.2011  15:45

Co se dá k této vynikající komedii dodat? Skvělý scénář, výborní herci, vtipné texty. I po letech tato komedie patří ke klenotům České kinematografie. P.S.-Paní Jechová: " ta půdička se vám pane Knotek ale povedla" - a tato komedie také: 90%

• 13.1.2011  15:38
    Památné bitvy (TV seriál) (2005)

Kvalitní dokumenty patří mezi mé oblíbené pořady a na tenhle jsem se těšil z důvodu že uvidím dokumentární rekonstrukci této bitvy. Jelikož se zajímám i o historii, tak musím konstatovat že spoustu důležitých údajů a osob bylo opomenuto. Dobrý dokument by měl obsahovat především přesné statistické údaje ze kterých se divák dozví to co ho zajímá. A v tomto dokumentu bylo vše polovičaté, ani mnohokrát opakované stejné záběry mě nepřesvědčily že bych měl dát více než 40%.

• 13.1.2011  15:25

Katastrofické filmy se mi líbí protože v nich člověk vidí lidi táhnout za jeden provaz, ale tenhle film je opravdu z těch nepovedených. Není nutné nic dodávat. Tu jednu hvězdu dávám proto, že některé počítačově udělané efekty nejsou špatné. 15%

• 9.1.2011  19:57
    Avatar (2009)

Výborná výprava , dech beroucí efekty a naprosto úžasná scenerie přírody Pandory, noční "svítící" les a další krásné 3D záběry v kině IMAX, mě udivily. Cameron si dal opravdu záležet. Nicméně mě osobně vadí začátek příběhu, kdy byla planeta Pandora již objevena, a konec je useknutý v nevhodném okamžiku. 93%

• 9.1.2011  19:43

Tahle velice zdařilá komedie s Arnoldem patří mezi mé nejoblíbenější. Výborné efekty, vtipné dialogy a dobrá hudba, to je důvod proč mám tenhle film rád. 90%

• 9.1.2011  19:20
    Total Recall (1990)

Po Terminátorovi 2, jednoznačně nejlepší film s Arnoldem. I po 20 letech si ho velmi rád pustím. Velmi povedená hudba. Celkově 93%

• 3.1.2011  23:21

Po projekci prvního dílu, což jsem považoval za nutnost než na tento film půjdu do kina, musím konstatovat, že návaznost na první díl je vinikající. Ohromující je i hudba a efekty. 3D efekty se mi nezdály až tak dobré, čekal jsem víc. Ale na to že se příběhově vycházelo z prvního dílu (1982), tak jsem byl docela překvapený. Při určitých pasážích mě doslova "mrazilo",- ta hudba je famózní! Dá se říci, že snad i nejlepší co jsem kdy ve sci-fi filmu slyšel. Nečekal jsem že mě film jakkoliv příběhově osloví, čekal jsem dobré efekty a hudbu, a to se nadmíru splnilo. Proto dávám plných 85%

1 3 4 5 6 7 následující >>