Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Celá trilogie je mimořádně propracované filmové dílo, které se neokouká a je úchvatné stejně jako jeho knižní předloha. Jelikož jsem nečetl knihu před filmem, tak jsem nekritizoval přesnost příběhu a film samotný jsem si skvěle vychutnal. Ty tři hodiny mě utekly a já našel novou dimenzy žánru Fantasy. Skvělá hudba provází celý film a závěrečnou píseň nemohl zpívat nikdo jiný než Enya. Mé pocity po vyjití z kina byly nepopsatelné, byl jsem vtažen do příběhu a nemohl jsem se dočkat druhého dílu. Společenstvo Prstenu hodnotím jako nejlepší z celé trilogie. 100%

Yellowstonský národní park (2009) (seriál)

Svou rozlohou předčí Yellowstonský národní park některé americké státy. Tato přírodní rezervace představuje tu nejúžastnější podobu divočiny na světě. Stala se celosvětovou ikonou přírodní krásy, je to zapomenutý svět rozlehlých plání a nekonečných lesů, které jsou domovem bizarních stád a vlčích smeček. Během zimy je v Yellowstone uvězněn v zajetí mrazu a sněhu na víc než šest měsíců. Zatímco jsou stáda losů a bizonů oslabena chladem, vlci sílí. Kompletní podoba zimy od mrazu až po sněhové bouře je tu ovlivňována obrovskou podzemní sopkou, která je mocným srdcem Yellowstonu. S roztávajícím sněhem se odkrývá i skutečná rozloha Yellowstonu. Medvědi grizzly učí své potomky lovit ryby a kdy se vydat nahoru do hor. Ale zdejší léto je nestálé. Jediným měsícem, kdy nesněží, je srpen. Krátká iluze letního kouzla je však záhy přerušena požáry, které se šíří lesy. Zima je za rohem a zvířata mají jen dva měsíce na přípravu. Losi scházejí za potravou z hor a bobři opravují poškozené hráze, než přijde mráz. S příchodem sněhu a ledu se řada zvířat přesouvá mimo ochranu národního parku... byl to pravdový zážitek sledovat tento dokument, který hodnotím jako nejlepší svého druhu, BBC - bravo!!! 100%

Tron (1982)

Zapomeňte na současnost, přeneste se do roku 1982 a bude to skvělá podívaná. Film byl v době svého vzniku jistě nadčasový a já se při jeho sledování rozhodně nenudil. 70%

Kulový blesk (1978)

Co se dá k této vynikající komedii dodat? Skvělý scénář, výborní herci, vtipné texty. I po letech tato komedie patří ke klenotům České kinematografie. P.S.-Paní Jechová: " ta půdička se vám pane Knotek ale povedla" - a tato komedie také: 90%

Památné bitvy (2005) (seriál)

Kvalitní dokumenty patří mezi mé oblíbené pořady a na tenhle jsem se těšil z důvodu že uvidím dokumentární rekonstrukci této bitvy. Jelikož se zajímám i o historii, tak musím konstatovat že spoustu důležitých údajů a osob bylo opomenuto. Dobrý dokument by měl obsahovat především přesné statistické údaje ze kterých se divák dozví to co ho zajímá. A v tomto dokumentu bylo vše polovičaté, ani mnohokrát opakované stejné záběry mě nepřesvědčily že bych měl dát více než 40%.

Deset a půl stupně: Apokalypsa (2006) (TV film)

Katastrofické filmy se mi líbí protože v nich člověk vidí lidi táhnout za jeden provaz, ale tenhle film je opravdu z těch nepovedených. Není nutné nic dodávat. Tu jednu hvězdu dávám proto, že některé počítačově udělané efekty nejsou špatné. 15%

Avatar (2009)

Výborná výprava , dech beroucí efekty a naprosto úžasná scenerie přírody Pandory, noční "svítící" les a další krásné 3D záběry v kině IMAX, mě udivily. Cameron si dal opravdu záležet. Nicméně mě osobně vadí začátek příběhu, kdy byla planeta Pandora již objevena, a konec je useknutý v nevhodném okamžiku. 93%

Pravdivé lži (1994)

Tahle velice zdařilá komedie s Arnoldem patří mezi mé nejoblíbenější. Výborné efekty, vtipné dialogy a dobrá hudba, to je důvod proč mám tenhle film rád. 90%

Total Recall (1990)

Po Terminátorovi 2, jednoznačně nejlepší film s Arnoldem. I po 20 letech si ho velmi rád pustím. Velmi povedená hudba. Celkově 93%

TRON: Legacy 3D (2010)

Po projekci prvního dílu, což jsem považoval za nutnost než na tento film půjdu do kina, musím konstatovat, že návaznost na první díl je vinikající. Ohromující je i hudba a efekty. 3D efekty se mi nezdály až tak dobré, čekal jsem víc. Ale na to že se příběhově vycházelo z prvního dílu (1982), tak jsem byl docela překvapený. Při určitých pasážích mě doslova "mrazilo",- ta hudba je famózní! Dá se říci, že snad i nejlepší co jsem kdy ve sci-fi filmu slyšel. Nečekal jsem že mě film jakkoliv příběhově osloví, čekal jsem dobré efekty a hudbu, a to se nadmíru splnilo. Proto dávám plných 85%