Lola běží o život (1998)

První příběh byl Ok. Druhý příběh by mohl být výborným zakončením. Třetí příběh byl již zbytečností.

Halloweenská noc (2006)

Když jsem si tak pročítal komentáře uživatelů Karamanlis a SOLOM., doufal jsem, že se dočkám alespoň jednoho ze dvou mých oblíbených stylů Asylum - opravdu vydařená podívaná (zatím jsem na žádný takový film od nich nenarazil, ale některé se k tomu alespoň vzdáleně přiblížily) nebo opravdu, opravdu špatná a tím pádem i zatraceně zábavná (přes polovinu jejich filmů). Ale Halloween Night je bohužel ten třetí a jediný typ, který u Asylum, ale i u všech ostatních filmových studií, nenávidím - zapadají do něj filmy, které si snaží hrát na něco, co nejsou a to se jim taky zlostně mstí. Asylumský slasher a směšná myšlenka, ale až příliš reálná. Dojmem vyznívá děsně i přes to, že věrně kopíruje nejeden kult (hlavně teda Friday the 13th a Halloween) a samozřejmě že když poprvé se jedna z postav těsně před smrtí zachová opravdu hodně logicky a reálně (nemyšleno ironicky; mám na mysli scénu na záchodě u benzínové pumpy), musí následovat otravný film s těmi nejpřehnanějšími reakci na každou prkotinu. Tomu všemu potom velí neuvěřitelně pomalé a nudné tempo, necharismatický zabiják s nevyužitým prostorem a mizerné triky - prostě všechno, co by jste od Asylum čekali. Takže až si budete Halloween Night pouštět, neztraťte při tom hlavu a nezapomeňte, které studio to natáčelo... Jinak vás totiž čeká velmi hořké zklamání

Santa je úchyl! (2003)

Moje vánoční klasika :-) Bez ní by nebyli Vánoce jako by nebyli bez Grinche

Záhada písečného netvora (1992) (TV film)

Docela zajímavý výpravný dokument o Olgoje Chorchoje, kterého jsem dosud znal jenom z těch nejpodrobnějších knih o kryptozoologii. Tento dokument mě utvrdil v tom, že Česká republika (v tomto případě ještě Československo) dokáže natočit kvalitní dokument na toto téma, a to nejen díky velikánovi českých záhadologů Arnoštu Vašíčkovi (bezchybný Na lovu příšer, zajímavý Panoptikum podivností). Záhada písečného netvora je natočená zajímavým stylem, který mně osobně moc nesedl, ale stejně se z něj dá získat spoustu zajímavostí o písečném červovi. Výpravný příběh, který připomíná cestopisný dokument, uvolňuje tempo dokumentu a vrcholem je potom příhoda, která se stane jednomu z cestovatelů (to mě trochu znepokojilo v důvěryhodnost filmu, protože taková nehoda se jen tak nevidí). Trochu zamrzí ta krátká stopáž, já bych se klidně ještě pár minut koukal, a i smutný (ale očekávaný) nezdar tvůrců. Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, vzhledem k tomu, jak rychle to uběhlo, se však skláním k tomu lepšímu hodnocení.

Rec 2 (2009)

První REC se mi nezdál ani zdaleka tak skvělý, jak se o něm všeobecně hovoří, ale rozhodně byl dost dobrej. Takže když jsem včera v noci měl náladu na nějaký hodně děsivý horor, vsadil jsem na dvojku.. A byl jsem docela zklamaný. Hodně oceňuji, že REC 2 si totálně na nic nehraje a jde věrně po šlépějích prvního dílu, ale jak se to rozvinulo, to bylo hrozný. Ze zombie udělali lidi posedlý ďáblem (a posedlost ďáblem se šíří slinami) a že se dají odrazit pouhým křížem a modlitbou. Ani trochu a ani jednou jsem se během filmu nelekl a ani trochu nebál, z mnohých scén se sice dala atmosféra až krájet, ale většinou se v ní nikdy neobjevila žádná "zombie", ale až o pár vteřin po tom, kdy už vyprchala všechna atmosféra. To mi přišlo dost smutný a vrcholem je potom ještě příběh trojice děcek, během kterého jsem se i docela nudil (a žádnému z nich jsem ani trochu nefandil). Smysl potom i postrádá dokonce ruční kamera, která dostává prostor jen v několika málo momentech a ve zbytku je jenom prostě "doplněk". To je asi tak všechno z kritiky. Co se týče kladů, tak těch má film tolik, že je zbytečné je tu všechny vypisovat. Jednoznačně má jen místy přerušovanou atmosféru, která je možná i jedna z nejděsivějších, kterou jsem kdy ve filmu viděl, a závěrečné scény se zdrojem všeho zla nemají vůbec žádnou chybu. Dost potěší i "návrat" hlavní hrdinky z jedničky a vydařená scéna s prvním zombie-vojákem, když děcka otevřenou dveře od pokoje, kde byl zamčený. Bohužel se musím sklonit k pouhému průměru, ale je to opravdu hodně hodně dobrý průměr. 3,49/5

Šmírák (1960)

Původně jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale po přihlédnutí k tomu, že hlavně jen díky Peeping Tom dnes existuje slasher tak, jak ho známe, jsem o tu hvězdičku hodnocení zvedl. Jinak tento film obsahuje výborné herecké výkony (špičkový Karlheinz Böhm), hloubku a v některých případech i napětí. Atmosféra by se dala krájet a z celého snímku je cítit ta špinavost. Často je však i místy film nudný a v jednom případě jsem i sám sebe nachytal, jak mám zavřený oči a pokouším se usnout. K tomu i docela dost napomáhaly některé scény smrdící starým hororem, když má oběť příležitost utéct hned několika směry, ale i přes to jenom couvá do zadu a potichu a vyděšeně opakuje: "No.. No.. No!" Ale to se dalo, vzhledem k ročníku, čekat. Jsem rád, že jsem se konečně k Peeping Tom dostal a že si teď můžu říkat opravdový hororový fanoušek, protože žádný hororový fanda není bez zhlédnutí tohoto kultu (mně osobně ještě zbývá do plnohodnotného nabytí tohoto titulu 3 filmy - Psycho, Dracula a Wolfman). Hlavní postava, Mark Lewis, je zde trojrozměrná a ačkoli za celou dobu zavraždí (SPOILER) 3 (SPOILER) lidi, díky jejímu otřesnému dětství to nejde jinak než s ní soucítit a fandit jí. Film je přesně na hranici třetí a čtvrté hvězdičky a snad nikdy předtím jsem neměl takové trauma, jak nějaký film ohodnotím.. Nakonec se ale přikláním k lepšímu hodnocení. 3,5

Nezvratný osud 5 (2011)

Bože, oni prostě nepřestanou... Sérii Final Destination jsem nikdy neměl zrovna rád, ale první a druhý díl mi nijak zvlášť nevadil a nebránil jsem se na něj podívat napodruhé. A potom přišel ten zásadní zvrat a s každým dalším dílem šlo mé hodnocení o hvězdičku dolů, takže to nakonec skončilo u pouhé jedné hvězdičky. A věřte, že po extrémně sračkové čtyřce jsem neměl na pětku ani trochu chuť, ale po nějakých těch kecech, že pětka se může srovnávat i s jedničkou, a po nakouknutí do galerie, která mě opravdu navnadila, jsem se přece jenom rozhodl tenhle "skvělý" návrat ke kvalitám série zkouknout. A moje pocity můžu popsat jenom takto... WTF? To je filmový průmysl vážně už tak na dně, že všichni zabedněnci jásají nad něčím, co se nijak neliší od předešlých dílů, a navíc věrně kopíruje originál? Asi ano.. Ale já se budu radši upřímně koukat do černé obrazovky na sebe samotného, než abych se ještě víc nudil a v duchu nadával na něco, kde dělají "pěkné" efekty (v uvozovkách protože to byly efekty fakt na hovno), ale nedokážou si sehnat ani pořádné herce. Neuvěřitelná trapnost celého příběhu a vrcholem je potom samotný začátek, když Jacqueline MacInnes Wood (mimochodem fakt sexy) spadne z mostu dolů a heleme se... ona to přežila? Tak rychle, musíme se rychle dostat z mostu, kde je devadesátiprocentní šance, že mi něco přistane na hlavě, a rozhodně nemůžu taky skočit dolů do vody, abych měl o dost větší šanci na přežití. A když už jsem u toho, ani "vraždy" nestojí za nic. Ony by možná stály, ale to by museli tvůrci mít alespoň slepičí mozek, aby rozházeli svůj rozpočet alespoň trochu v rovnováze. Takže proto tu nemáme ani dobré herce, ani pěkné efekty. Taky proto, když někomu na hlavu přistane kamenná socha Buddhy, vykouzlí vám to na obličeji leda zahořklý úšklebek. Mimo to také film postrádat absolutně jakékoliv napětí a atmosféru, kterou měl dokonce i čtvrtý díl, a okamžitě, když na scénu přijde člověk, který je na řadě, je jasné, že během pěti minut zařve. Hehe, fakt sranda, ne? I přes to, že je to prequel, dovídáme se tu věci, které už dávno víme a co je nejhorší, "inteligenti" v tomhle filmu na ně přicházejí pomalu a až v cca půlce filmu. Di do prdele, Stevene Quale... Proč jsem teda dal alespoň tu jednu hvězdičku? To má hned dva důvody... Zaprvé: Hodně se mi líbil závěr (ne v tom baru, to byla trapnost sama) a potěšilo i cameo dvojice Devon Sawa a Kerr Smith. Zadruhé: Dost mě pobavila scéna, cituji: "Olivia and Isaac are dead" "Who´s Isaac?" "Isaac Palmer, from textport" "Isn´t he dead already ?" Proč se jenom Tony Todd vracel, měl radši zůstat u podprůměrných béček..

Věc: Počátek (2011)

První pořádný remake originálního (a podprůměrného) coby hororu The Thing From Another World, který nese i náznaky mnohem známější a bezchybné The Thing, která však krom názvu a prostředí nemá s původním filmem téměř nic co do činění. Teda alespoň neměla, ale s příchodem nové The Thing [Věc: Počátek], která to spojuje, to všechno do sebe pěkně zapadá. A krom toho, tohle je zatraceně dobrej film. Z Harry Potterů aby se tu všichni neucákli, ale když je natočený nějaký dobrý film, kterému se může vytknout, že není stejně dobrý jako originál (v tomto případě první remake), hned je to zklamání takovýhle a nemůže se to rovnat s tímhle... atd. S tímhle ať se jdou uživatelé ČSFD zahrabat, dovoluji si napsat že drtivá většina všech z vás, co tu jste, je banda idiotů bez objektivního pohledu na filmy. Ale do toho nepočítám lidi, kterým se tenhle film nelíbil, to klidně ať. Ale zpátky k filmu. Herecké obsazení vážně nemá chybu a snad jediný negativ v celé Věci je závěr, který ztrhl v celkovém mém hodnocení jednu hvězdičku a vlastně jsem se i rozmýšlel nad tím, jestli mu nedám jenom tři hvězdičky. Proč? Protože si nemohl odpustit trapné klišé. Opět hlavní hrdinka musí přežít všechno, a to i pád z několika metrové výšky a samozřejmě že si nakonec (SPOILER) klidně, zdravá a šťastná, odkráčí pryč (SPOILER). Při těchto chvílích jsem se opravdu neuvěřitelně nudil a věřte nebo ne, měl jsem sto chutí na to, abych okamžitě odešel z kina. Jinak bez chyby.

Panoptikum podivností (2000)

První díl z filmové adaptace knihy Tajemná minulost od Arnošta Vašíčka byl natočený pouhý rok po své předloze a ačkoli byl poněkud zastíněn úspěšnějším volným pokračováním Na lovu příšer, stále se jedná o výborný dokumentární snímek s hromadou zajímavých informací. Scénář i režii si autor původní knihy uhlídal sám a není tak divu, že se Panoptikum podivností může hrdě zařadit mezi ty lepší dokumenty, které kdy byly o kryptozoologii natočeny. Tentokrát se nejedná hlavně o zvířata, ale o nás samotný - o lidi. Panoptikum podivností vyzařuje neutralitou, aby si divák mohl vytvořit svůj vlastní pohled na věc, ale zároveň jemně pošťuchuje k pozitivnímu názoru, a to hlavně nepřímými, leč pravděpodobnými důkazy a teoriemi. Dokument se zaměřuje na "historii" lidstva: jak se lidé vyvinuli, co jim pomohlo k pokročilejší technologii, a navštívili kdysi Zemi mimozemšťané? To jsou otázky, kterými se zabývá a také k nim přikládá nepatrné důkazy. Panoptikum podivností je skvělo vyváženo a když naběhnou závěrečné titulky, budete zoufat, proč to skončilo tak rychle.

Vdaná snoubenka (2008)

Další z klišovitých romantických "komedií", opět načrtnutá podle stejné osy, která se pomalu začíná stávat synonymem k romantickému subžánru komedie a nedivil bych se, kdyby se všechny takové filmy začaly označovat za remaky (jediný rozdíl by bylo jiné herecké obsazení a nepatrné detaily, které ale nedokáže poupravit většina tvůrců v téhle branži). The Accidental Husband se však dokázala v těch drobnostech odloupnout od skály neoriginálních a trapných filmů a díky svému rozložení postav (mimochodem ve skvělém podání hlavní trojice - Uma Thurman, Jeffrey Dean Morgan, Colin Firth -, která dohromady odvádí opravdu výborný herecký výkon) dostává svého diváka do situace, kdy si není stoprocentně jistý, jak film skončí. Já nebudu spoilerovat, ale můžu říct, že mě konec filmu mile překvapil. Ale co je hlavní, není tu žádný záporák. Jsou tu jenom dva "sympaťáci", kteří jsou zamilovaní do necitlivé (v podstatě) doktorky, která jednomu z nich zničí svatbu. Samozřejmě že tahle "drobnost" bude ve 20 minutách, možná ani ne, úplně vypuštěná a děj se začne soustředit na coby humorné scény, které opět shazují film do stereotypních nížin šedi průměru.