bigjames

Česko

<< předchozí 1 2 3
    • 10.9.2019  19:00
    John Wick 3 (2019)

Nebýt zakončení příběhu Avengers a znovuoživení Lvího Krále, byl by třetí John Wick filmem roku. Bude se tedy muset spokojit s titulem „jeden z nejlepších filmů roku“ a „zatím nejlepší snímek série“. Parabellum začíná tam kde dvojka skončila a pokračuje také ve stejném stylu. To znamená zajímavé lokace, vybroušené akční a bojové sekvence a kvalitní herecké výkony. Zmínit musím Halle Berry, která mě potěšila snad nejvíc z celého filmu. Oproti prvním dvěma dílům mi to připadalo jako ještě trochu větší řežba. Akce je opět velmi stylová a navíc mě tvůrci překvapili několika vtipnými momenty (jako například soutěž ve vyměňování zásobníků, ve které jako trest za prohru následuje smrt). Tempo moc neupadalo a i závěr dobře navnadil na další pokračování. Morpheus a Neo spolu můžou jít znovu do války, tentokrát ovšem v jiném hábitu.

• 1.9.2019  13:46
    Domek z karet - Série 1 (série) (2013)

První série House of Cards nabízí špičkové politické drama, jehož velkou výhodou je seriálový formát. Postavy mají dostatek prostoru pro vývoj, tvůrci se pro změnu nemusí bát chvílemi zvolnit tempo a věnovat třeba celý díl událostem odehrávajícím se mimo Washington. Nejsilnější kartou Netflixu jsou v tomto případě výborně charaktery, kterým samozřejmě vévodí Frank Underwood alias Kevin Spacey, nový král americké politické smetánky. Zosobněná elegance v podání Robin Wright po jeho boku je dalším pozitivem, stejně jako Kate Mara, Mahershara Ali nebo Sandrine Holt. Velké množství zajímavých událostí, zvratů, zákulisních spiknutí a politických soubojů dělá z House of Cards ohromně zábavnou podívanou. A i přes to, že v některých dílech první sezony jsem jisté drobné nedostatky odhalil, celkově se jedná o vysoký nadprůměr v rámci novodobé seriálové tvorby.

• 2.8.2019  10:55

Přehlídka absolutně nelogických rádoby vtipných scén a debilních dialogů, kterou nemohla zachránit ani občas vcelku povedená akce.

• 30.7.2019  00:16
    Lví král (2019)

S podobně pozitivními pocity jsem z kina naposledy odcházel dva roky zpátky po shlédnutí Beauty and the Beast. Je to trošku jiný zážitek než při sledování původního filmu, ale je to stejně kouzelné.

• 13.6.2019  19:18
    John Wick 2 (2017)

Napijeme se spolu u baru jako dva gentlemani, vyjdeme ven a budeme se bít na život a na smrt! Už první John Wick obsahoval velice povedené akční sekvence, druhý díl však posouvá pomyslnou laťku ještě o něco výš. Zejména celá část příběhu odehrávající se v Římě je velice povedená. Chapter 2 nabízí s lehkou dávkou nostalgie hrdinu ze starých časů, který sám zlikviduje desítky protivníků. To ale není všechno. Zároveň se nebojí jisté invence, která se mi líbila například během přestřelek přes vodní kašnu, během chůze v davu lidí či v Reflections of the Soul. Ve filmu bohužel najdeme několik klasických klišé, jako například při Johnově rozhovoru s Giannou či v metru („Považuj to profesionální zdvořilost“). To je ale jediná výtka, jinak je snímek pojatý opravdu dobře. Trochu mi to začíná připomínat sérii s Jasonem Bournem, i když samozřejmě v docela jiném stylu. Baba Jaga!

• 9.6.2019  11:31

Viggo Mortensen zraje jako italské víno. Jeho spontánnost a přirozenost mě v tomto snímku mnohokrát rozesmála, a to zejména, když vstupuje na scénu také doktor Shirley. Této dvojce to spolu před kamerami zafungovalo výborně a ve filmu je to hodně cítit. Samozřejmě jsem nečekal, že se k černému hudebníkovi v obleku budou na jihu USA v šedesátých letech chovat nějak zvlášť uctivě, i tak mě ale tyto příběhy o lidské nenávisti a hlouposti vždy dokážou zasáhnout. Tvůrci ale zakomponovali do snímku mnoho prvků špičkové komedie, které se vhodně doplňují s někdy smutným poselstvím o předsudcích lidí, a tak je to vlastně perfektní zábava.

• 3.3.2019  22:21

Zajímavý námět a ne zcela špatné zpracování činí z Královny z Katwe interesantní film, který ale musím zařadit jen do průměru. Přestože se značná část děje odehrává v ugandských slumech, neprobudil ve mně snímek žádné větší emoce a o nějakém vztahu k hlavním hrdinům příběhu se také mluvit nedá. Líbí se mi ale některé momenty, ve kterých vyniká přirozenost a hravost mladých Afričanů, a také musím ocenit závěrečné představení skutečných hrdinů příběhu, kteří se setkali se svými představiteli.

• 20.11.2018  08:50

3D. No dobře, čas od času se na to docela dobře koukalo a..........a to je asi všechno. Až do závěrečných pasáží filmu se v něm prakticky nic nedělo, o nějakém ději se dá hovořit jen s nadsázkou. V několika momentech se tvůrci snažili využít nostalgie a navázat film na sérii Harryho Pottera, jejíž atmosféře se ale Fantastická Zvířata ani omylem nepřibližují. Dvě největší herecká esa snímku nevyužitá, Jude Law navíc jako Brumbál nepřesvědčivý. Hodně mi to připomínalo první díl, který byl takovým rozvážným pomalým intrem do nového světa. Čekal jsem že v pokračování to Yates rozbalí jak se sluší a patří a i trailer sliboval pořádnou podívanou, žel to bylo velmi podobné snímku z roku 2016.

• 9.10.2018  10:51

Joaquin Phoenix je prostě dobrej. Stačilo mu několik vět a jeho charisma, aby byl film jeho. Ale vzhledem k tomu, že se jmenuje "Mary Magdalene", tak bych čekal, že se dozvíme něco právě o Marii, což se nestalo. Snímek je vlastně Ježíšovým příběhem z pohledu ženy, o jejíchž pocitech se ale člověk moc nedozvěděl. Rooney Mara, a to jí mám na plátně opravdu rád, byla jaksi nemastná, neslaná. Nevím jestli to tak měla ve scénáři, ale připadala mi jak duch. První polovina snímku je hrozně pomalá a nezajímavá, naštěstí ta druhá už snese mnohem přísnější měřítko, a tak se film dá zařadit alespoň do průměru. Avšak jediným výrazným pozitivem zůstává Joaquin Phoenix.

• 6.9.2018  09:53
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Opravdu výborný seriál odehrávající se v zajímavém prostředí nemocnice, prošpikovaný nečekanými událostmi a zápletkami, a také s podmanivým hudebním doprovodem a skvělou kamerou. Nejdůležitější esencí úspěchu jsou ale naprosto špičkové herecké výkony všech zúčastněných. Druhá série je ještě o něco lepší než ta první. Nejoblíbenější postavy: Štrosmajer (Miloš Kopecký), Arnošt Blažej (Josef Abrhám), Karel Sova (Ladislav Frej st.), Sova senior (Ladislav Chudík), Kateřina (Daniela Kolářová), ředitel nemocnice (Josef Somr).

• 14.8.2018  10:33

Spolu s hodnocením šestého pokračování Mission Impossible je čas také na malé hodnocení série jako celku. Rozdělím jí na dvě trilogie, na dobu před a po Ghost Protocolu, který je podle mě přelomový. První MI osobně považuji i přes lehce zmatený děj za brilantní špionážní film, který je zbytečně podhodnocen. Dvojka je suverénně nejslabším dílem ságy, třetí díl naopak přináší uspokojení, a tak se „první trilogie“ dá považovat za poměrně kvalitní. Ghost Protocol ale přináší nový věk agenta Ethana Hunta, na který Rogue Nation výborně navázal a Fallout všemu dává pověstnou korunu. Stejně jako v předešlých dvou filmech se tvůrci nebáli zabrousit do zajímavých lokací, předvést skvělé akční scény a vybrousit již tak výborné charaktery jako jsou Luther, Benji, v tomto díle naprosto famózní llsa (Rebecca Ferguson je coool!) a konečně Julia, jejíž návrat je víc než dojemný. Samostatnou kapitolu pak musím věnovat agentu Walkerovi, kterého skvěle ztvárnil Henry Cavill a udělal z něj uvěřitelného záporáka. A jsem rád, že se důstojného ukončení svého příběhu dočkal i pan Solomon Lane, který se také předvedl v plné záři. Rozjezd filmu byl sice trošku pomalejší, nicméně od chvíle, kdy se přesuneme do Paříže, začíná parádní přestavení. Ať už jde o honičku v ulicích francouzského města, hledání bomb v Kašmíru nebo závěrečnou epizodu s vrtulníky, akce je v tomto snímku vynikající. Tom Cruise opět boří jakoukoli překážku, a přestože viditelně zestárl, sil mu rozhodně neubylo. Díky Michelle Monaghan najdeme ve filmu i silné momenty, její účast pozdvihuje Fallout na vyšší úroveň. „The end you've always feared is coming. And the blood will be on your hands. The fallout of all your good intentions…“ A teď prosím sedmý díl, díky moc!

• 4.8.2018  20:53

Tak tomuhle filmu nechybí vůbec nic. Kosinski a jeho parta dodali silný příběh v krásném prostředí, perfektní kameru a hlavně Joshe Brolina, který mě v poslední době začíná hodně bavit. Potěšila mě i účast Jennifer Connelly. Veškerá akce je zvládnutá skvěle a celý snímek působí velmi věrohodně. Palec nahoru!

• 12.7.2018  16:21

Tak tohle je opravdu jedna z těch slabších bondovek. Film má samozřejmě svá pozitiva - výborný Telly Savalas, šarmantní Diana Rigg, pěkné prostředí horského sídla a ani George Lazenby není jako agent 007 vyloženě špatný. A legendární honičky na lyžích mě pořád velmi baví. Její Veličenstvo má ale i několik zásadních nedostatků. Některé scény jsou sestříhané přímo příšerně (zejména potyčky), ani střih zvuku není při některých dialozích ani zdaleka stoprocentní a celkově film nepřináší tolik zábavy a zajímavé akce jako jiné snímky ze série. Vlastně jsem při závěrečných titulcích usoudil, že jsem si sice sledování filmu užil, ale zároveň jsem se většinu času nudil.

• 15.6.2018  00:33
    JFK (1991)

Director's cut. Válka. Peníze. Politika. Moc. Vražda. Fantastický Kevin Costner v dechberoucím politickém dramatu, jemuž dominují naprosto dokonale vystavěné dialogy, z kterých jde čas od času člověku mráz po zádech. Costnera navíc výborně doplňují i ostatní herci, osobně jsem si asi nejvíc užil krátký vstup Donalda Sutherlanda. Film má vynikající atmosféru a i přes velmi dlouhou stopáž nabízí chytlavou jízdu, která na rozdíl od prezidentova vozidla ani na okamžik nezpomalí.

• 22.5.2018  21:16

Poněkud zvláštní, ale velmi zábavný a dojemný film, který jsem nakonec prožíval mnohem silněji než jsem čekal. Hlavně od chvíle, kdy se objeví Natalie Portman (krásná, roztomilá, perfektní!), je to jízda. A k tomu naprosto dokonalý hudební doprovod, který má na svědomí Chad Fischer. Zach Braff to zvládl na jedničku a já se při závěrečných titulcích jen spokojeně usmíval. A přestože mám velmi rád filmy, které neobsahují happy end, v tomto případě jsem si zhluboka oddychl.

• 16.5.2018  20:24
    Deadpool 2 (2018)

Bylo jasné, že dvojka se bude muset od jedničky v lecčems lišit, ale tvůrci to zvládli velmi obstojně. Stejně šokující, stejně odlišné od jiných komiksových snímků a možná dokonce zábavnější než první díl. Ani na okamžik jsem se nenudil. A Josh Brolin jako Cable je pro film obrovským plusem.

• 23.4.2018  21:51

Director's cut. Naprosto mě fascinuje podmořské prostředí, a tak bylo celkem jasné, že se mi bude film líbit. Očekávání jsem měl celkem vysoká a nejenže mě snímek nezklamal, v mnohém mě dokonce velmi příjemně překvapil. Charismatické herecké výkony jsou naprosto dokonalé, nejvíc se mi pochopitelně líbila roztomilá Rosanna Arquette. Nejvtipnější postavu si pro změnu střihl Reno, díky němu jsem se během sledování filmu mnohokrát zasmál a navíc jsem dostal chuť na špagety. Magická hlubina ale také přináší mnoho smutných a dramatických momentů, které se mě silně dotkly. Romantiku na obrazovce moc často nevyhledávám, v tomto případě ale musím smeknout. Opravdu naprostá spokojenost.

• 15.4.2018  20:16

Jedno z nejpříjemnějších překvapení roku. Svěží komedie s parádním tempem a výborně složeným obsazením ústřední čtveřice, která dohromady funguje na jedničku. Místy je to sice až trochu přehnané, ale bavil jsem se skvěle. Modernější pojetí pokračování Jumanji určitě prospělo. A za nejlepší scénu volím všechny s Karen Gillan.

• 27.3.2018  20:00
    Annihilation (2018)

Líbil se mi nápad s tajemnou září, ve které existuje jiný svět a celkem spokojený jsem i s obsazením. To je ale dost málo. Samotná realizace značně pokulhává, z takového námětu se zkrátka mělo vytěžit mnohem víc.

• 26.3.2018  22:45

Úvod mi přišel trochu pomalejší, ale s postupujícím časem se děj rozvíjel a film mě bavil víc a víc, až nakonec vygradoval do skvělého závěru. Rooney Mara je originální, krásná a fantastická, na Oskara byla za tuto roli nominována naprosto zaslouženě. Daniel se do své role vžil také dobře a působil věrohodně. I přes to, že byl příběh čas od času vyprávěn trochu zmatečně a v postavách a jménech se moc nedalo orientovat, dávám plné hodnocení. Atmosféra (zejména druhé poloviny) snímku si to zaslouží. A vyzdvihnout chci také velmi povedený hudební doprovod.

• 18.3.2018  14:14

Kam se hrabe Nšo-či nebo Ribanna! Nejkrásnější filmovou indiánkou je jednoznačně Annuka v podání Sandrine Holt. Film jinak velmi zajímavý, výborná kamera i hudba a krásná příroda.

• 12.2.2018  19:48
    Pláž (2000)

Tenhle film mě hodně bavil, obzvláště musím ocenit parádní soundtrack a také nečekaně kvalitní český dabing.

• 3.2.2018  21:39

Podle mě velmi kvalitní film, při jehož sledování mě zaujaly především skvělé herecké výkony hlavních hrdinů. Mám rád filmy odehrávající se na moři, takže i proto mě tento snímek dost bavil. Závěrečný soudní proces je natočen parádně a celá epizoda s vyšetřováním zmizelých jahod se zařadila mezi jednu z nejoblíbenějších podívaných napříč všemi filmy, které jsem viděl. Dobrá práce!

• 3.2.2018  14:03
    Lásky čas (2013)

About Time je výborná romantická komedie s originálním námětem a velmi příjemným obsazením. Možná to mohlo být kratší, ke konci už jsem se trochu těšil na titulky, ale jako celek film nemá chybu. Účast Margot Robbie samozřejmě potěšila, ale aplaus si zaslouží hlavně kouzelná Rachel McAdams.

• 2.2.2018  09:40

Jeden z filmů, na který jsme se sourozenci jako malí koukali velmi často. A musím přiznat, že i po letech se k oběma dílům s nadšením vracím, a to nejen kvůli nostalgii. I dnes mě to neskutečně baví.

• 2.2.2018  09:36

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií vůbec, a to hlavně díky krásné Leslie a jejímu parťákovi v hlavní roli. U sledování jsem se opravdu hodně bavil, film obsahuje spousty velmi vtipných scén.

• 16.1.2018  20:57

Herecké výkony ústřední trojice nemají chybu, ale mnohem víc jsem si užil dějově obsáhlejší snímek z roku 1999. Ten dle mého názoru lépe ukazuje vztah Ripley/Greenleaf a krásně člověka vtáhne do italského prostředí. Plein soleil mě nedokázal nijak výrazně zasáhnout.

• 15.1.2018  13:35

Tak tenhle snímek se mi pořádně zahryzl do mozku a několik dní po jeho shlédnutí jsem ještě stále cítil tu mrazivou atmosféru, kterou se Villeneuvovi podařilo vytvořit. Vynikající hudba a skvělá práce s kamerou prohlubuje tajuplný zážitek a člověk napjatě čeká a cítí, že se za okamžik musí stát něco zlého. Del Toro s Brolinem válí a Emily Blunt se také neztratila. Opravdu velmi intenzivní zážitek.

• 4.12.2017  16:59
    Godless (TV seriál) (2017)

Velmi povedená westernová minisérie. Místo sázky na spoustu akčních scén se Scott Frank zaměřil na vyprávění příběhu o hlavních hrdinech, což se vyplatilo. Herecké výkony mě velmi potěšily, stejně jako práce s kamerou a celkové pojetí. Seriál samozřejmě má své slabiny. Například mi někdy vadilo, že se děj prakticky zastavil a nic moc se nedělo, takových chvil ale naštěstí není mnoho. A Michelle Dockery je boží.

• 22.11.2017  17:27

Nejsem si moc jistý, jestli tvůrci věděli zda-li chtějí natočit drama, komedii nebo něco mezi tím, ale celý film na mě působil dojmem, že se jaksi nemohou rozhodnout. Chvílemi se však jedná o nadprůměrnou zábavu a na Jennifer Jason Leigh je v každé scéně radost pohledět.

<< předchozí 1 2 3