Invaze - Série 2 (2023) (série)

Keby z odvysielaných 20 epizód urobili 6-dielnu sériu, dej by nebol ukrátený ani o jednu zápletku a stále by sa našlo miesto na filler. Prvú sériu (aspoň teda pokým to úplne neskomolili s tými deckami) som opisoval známym prevažne superlatívami, no pri druhej s tým budem mať problém... a to začala naozaj sľubne. Atmosféra prvej sezóny sa kompletne pominula a ostávaju len nesympatické postavy, ktoré celý čas chodia v kruhoch. Aj najväčšiemu hlupákovi by asi došlo, že mimozemšťania budu prepojení s mothership (ktorá sa mimochodom objavila už na konci prvej série a vôbec sa neskrývala), no našim "hrdinom" to trvalo rekordných 10 častí. Minutáž sa síce nejako vyplniť musí, ale toto leňochodie tempo scenáristov seriálu len ubližuje, pretože potenciálu tam je až-až. Pevne verím, že vyhrážka tvorcov na ďalšie dve série bol len vtip.

Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Asi sledujem iný seriál ako všetci ostatní...

The Walking Dead: Daryl Dixon - Alouette (2023) (epizoda)

Je celkom šokujúce ako zriedkavo máme možnosť nahliadnúť na svet v TWDU pred vypuknutím/počas vypuknutia apokalypsy. Vôbec by mi nevadilo, keby sa aj celá táto epizóda odohrávala práve počas prvotného chaosu, ktorý zombie apokalypsa spôsobila. Poprosím viac flashbackov!

Mluv se mnou (2023)

Filmy o duchoch ma nikdy nejako nebrali, preto sa im poväčšine vyhýbam. Našťastie som pri Talk to Me nevedel do čoho idem, inak by som do kina asi na tento film nezavítal. Musím však napísať, že som bol milo prekvapený aj keď som si uvedomil o aký typ hororu ide. Dobre vykreslené (ne)sympatické postavy, originálna zápletka a podľa mňa výborný koniec tvoria super jednohubku, ideálnu práve na pred-halloweenske obdobie. Od plného hodnotenia ma delí predvídateľnosť a zbytočne dlhá stopáž - tých 80min by úplne stačilo. 3.5/5

Influencer (2022)

Jeden sobotný večer som listoval cez katalóg filmov na AMC+ a narazil som práve na Influencer. Po nedávnych skúsenostiach s Mad God a Quicksand boli moje očakávania nulové, no aj napriek neatraktívnemu názvu som na film kvôli sympatickému posteru klikol. Musím usúdiť, že nemať očakávania a nevedieť o čom film presne je sa v niektorých prípadoch naozaj oplatí. Influencer je veľmi sympatická jednohubka, ktorej celý dej sa odohráva v pôvabnom Thajsku (väčšina filmu, na rozdiel od niektorých iných low budget filmov, bola v Thajsku aj natočená, čo na mňa urobilo dobrý dojem). Dej je síce hneď v prvej tretine veľmi predvídateľný, ale vôbec neurazí a baví. Napriek tomu sa ale 90 minút zdalo veľa a pokojne mohli 15-20 minút zrezať.

Invaze - Něco se změnilo (2023) (epizoda)

Asi unpopular opinion, ale prvá séria bola podľa mna výborná - teda až do posledných epizód, keď si všetci uvedomili, že nedostaneme žiadne odpovede + predstavili zápletku s Casparovou schopnosťou komunikovať s mimozemšťanmi(?). Druhá séria po takmer dvojročnej pauze začína sľubne, invázia je v plnom prúde vďaka čomu seriál urobil otočku o 180* a dostáva druhý dych. Nezrovnalostí je síce stále veľa a otázok pribúda, no verím, že aspoň na niektoré dostanem počas tejto série odpoveď.

Tajná invaze (2023) (seriál)

Ľudia, ktorí aspoň zbežne poznajú komixovú predlohu, mali od seriálu akési očakávania. Už z trailerov bolo síce jasné, že seriál sa bude uberať trochu iným smerom ako predloha, ale asi nikto neočakával, že z toho bude až takáto sračka. Uznávam, že niekoľko ambicióznych nápadov tam bolo, no šanca na ich realizáciu bola takmer nulová (predstaviť "harvest" len tak medzi rečou v druhej polke série a urobiť z toho takú frašku akou bolo finále keď okolo toho konceptu mohli urobiť niekoľko filmov alebo pár sérii, je naozaj hlúpe). Vtipné je, že seriál bol pred premiérou prezentovaný ako špionážno-paranoidný triler, no nakoniec z toho nebolo ani jedno. Toľko nezrovlaností, nezmyslov a premárnených príležitostí čo sa im podarilo natrepať do tých 6 krátkych epizód... to je rekord aj MCU. Naivne dúfam, že v niektorom z nadcházajúcich filmov urobia retcon, alebo sa proste budú tváriť, že Secret Invasion vôbec neexistuje - čo nebude také ťažké keďže tento seriál skoro nikto nevidel. 1*, od odpadu ma delí famózna Olivia Colman kvôli ktorej sa oplatí tento seriál pretrpieť.