Captain America: Občanská válka (2016)

Tento film jako by se jmenoval Captain America jen náhodou, protože stejně tak se mohl jmenovat Iron Man či Avengers, jak vidno z hereckého obsazení. A v rámci žánru to je výborné. Vlastně souhlasím s Tomem Hardym, že motivace obou stran mají logiku. Možná bych tomu vytkl jedinou věc a tou je, že rozvrat mohl být ještě větší a hlubší, což by poskytlo i zajímavý materiál pro návazný film. Taky trochu zamrzí nepřítomnost Hulka a Thora, ale pravdou je, že čím více postav, tím méně prostoru pro ně, a tyto dvě postavy jsou hodně výrazné, takže by by scénaristům nezbylo než, buď rozředit zápletku a a méně se tak věnovat rozporu mezi Iron manem a Kapitánem Amerikou nebo je postavit do epizodních rolí, což ani jedno by asi nebylo úplně ok. Na druhou stranu tvůrci chytře využili film pro představení dalších dvou hrdinů, Spider mana a Black Panthera. Závěrečná bitka mezi Iron manem a Captain Amerikou je výborná, což ostatně platí téměř o všech akcích. V rámci žánru nemohu hodnotit jinak než za plný počet.

Kniha džunglí (2016)

Ty dvě písničky jsou fakt na zabití a dokonce jsem myslel, že dám za to hvězdu dolů, ale ten film je jinak super. S trochou nadsázky se dá říci, že to je "Nekonečný příběh" tohoto tisíciletí.

Oldboy (2013)

Přiznám se, že mě nedojal ani originál, který považuji za průměrný film, i když zajímavě natočený. Americký remake je trochu jiný, ale podobné úrovně. Stejné filmy, stejné známky.

Bohové Egypta (2016)

To je ale hovadina. Kdyby alespoň ty efekty za něco stáli, ale bohužel je to typický příklad toho, kdy režisér nezná míru a přestřelí.

Pořad (2015) (pořad)

Jediný zdroj, odkud vím, co dávají v televizi. Osobně jsem si myslel, že hůře, než za mého dětství a mládí, kdy byla televize plná "zábavních" pořadů, seriálů v USA dávno zapomenutých a jihoamerických telenovel, nemůže být hůř. Televize našly nové způsoby jak likvidovat mozky svých obětí - kriminálky, pořady o vaření a pořady o předávání různých cen (dokonce i Miss už máme víc). Nicméně více než o televizích to vypovídá o nás samých. Před pár lety jsem si myslel, že televize je přežitek a lidi se budou přesouvat ke sdílenému obsahu na netu. Myslel jsem si, že není možné, aby někdo řídil svůj čas podle televize když je možné, že si každý člověk může řídit obsah, který bude sledovat a čas, ve kterém jej bude sledovat sám. No, spletl jsem se. Televize sice zflexibilněly tím, že je možné si pustit záznam, ale ani to to nevysvětluje. Je prostě stále velká skupina lidí, kteří televizi pustí a je jim fuk na co tam čumí - hlavní je, že telka jede. Nicméně i tak je debilita některých pořadů až zarážející.// Co se týče samotného pořadu Pořad, tak se nedá říci, že by Luděk Staněk byl nějak vtipný. Navíc v poslední době už jeho pořad trpí tím, že obsah v televizích je víceméně neměnný a tak glosuje neustále to samé - rok co rok. A tak nebude trvat dlouho a nebude třeba se dívat ani na pořad Pořad.

Restart života (2014) (pořad) odpad!

Jsou i mnohem horší pořady, ale přesto musím dát "Odpad!". Vysvětlím proč. Není rozhodně z důvodu, že všechno v jakékoliv televizi házím do odpadu. Důvod to má jeden subjektivní, druhý objektivní. Ten subjektivní je, že Lenka Černá je mi strašlivě nesympatická a dokonává to tou neustálou snahou o to prodat ten svůj debilní diář. Objektivní důvod je ten, že pořad je neskutečně povrchní. Na dvou třech minutách se ani nedá zajít hlouběji do psychiky a tak to je jen souborem informací, které už každý z lidí, kteří se jen chvilku dívali na netu na osobní rozvoj, už dávno znají. Některé pořady na Sreamu mám celkem rád, ale tento mi příjde jako teleshoping na ten její diář.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tohle mělo ohromný potenciál, protože parta okolo Willa Smithe měla na to, aby minimálně se přiblížila Avengers. S přihlédnutím k tomu, co slibovali trailery, je to dost značný průser. Jednoznačně nejvíce cool je Margot Robbie, její postava by s přehledem utáhla celý film. Jinak je prokreslení postav velmi povrchní a to i u Willa Smithe. Kromě této dvojice ostatní v týmu působí jako kompars a to bohužel platí i pro Jokera. Ten v příběhu nemá vůbec žádnou roli. Jared Leto je bezpochyby skvělý herec, ale jeho Joker se mi líbil nejméně, i když možná je paradoxně komiksové postavě nejblíže. Celkově se "padouši" jeví jako příliš dobří, konec příliš happy, i když ne úplně happy. Příběh je jedna velká nuda, padouší jsou jen figurky k likvidaci, konec digitální bordel jak už začíná být u DC pravidlem. Za povšimnutí tak kromě Robbie stojí skvělý soundtrack.

Kick-Ass 2 (2013)

Zatímco jednička byla úžasná, tak dvojka na ní nedokázala navázat ani náhodou. Režie sice není úplně špatná, ale na svého předchůdce skutečně nemá nejen proto, že není tak originální, ale také proto, že se nevyvaroval některých vyloženě stupidních scén (např. smrt Mother Russia). Hlavní problém však je příběh a scénář. Tam kde je jednička uvěřitelná, tak dvojka je přestřelená, finální rvačka je stupidní (i proto, že v ní dostávají na hubu jen ti špatní a hodní nemají ani škrábnutí), vtipy nejsou vtipné, ale pubertální. Zatímco v jedničce téměř každá scéna byla skvělá, zde jediná scéna, která budí respekt je strýc, který nechá zabít z vězení padouchovu hlavní ruku - v tomto duchu se mělo nést celé pokračování. :-(

Teorie všeho (2014)

Normální životopisný snímek, skvěle zahraný, rutinně zrežírovaný.