Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Zack Snyder je talentovaný režisér, který dokáže točit velmi dobře, má-li kvalitní předlohu, jak dokázal u komiksovky Watchmen. Nicméně od té doby točí z hlediska scénáře jednu katastrofu za druhou a to už podle mě není náhoda. V sérii Superman navíc propadl digitálním efektům a jeho akce od té doby jsou jedním velkým bordelem, který je nezajímavý a k uzoufání nudný. Zack je patrně ten typ režiséra, který nesmí dostat volnou ruku.// Zack je naprosto jiný typ režiséra jak Nolan, je silný tam, kde Nolan selhává a naopak. Zatímco Nolan umí skvěle budovat příběh (selhal jen v Dark Knight Rises, kde možná i s ohledem na přijatelnou stopáž působil film, že postavy se pohybují mezi jednotlivými lokacemi rychlostí světla) a interakce mezi postavami, zatímco vizuál má průměrný a akční scény vyloženě neumí, tak Zack dominuje v akci, ale scénáře jsou opravdu příšerné - forma vítězí nad obsahem - a bohužel i u té formy často přestřelí. Z toho důvodu už začínám mít Snydera plné zuby - s každý filmem čekám další Watchmeny, ale žádné se nekonají. // Ačkoliv jako celek Snyder jednoznačně prohrává při srovnání s Nolanem, v jednotlivostech je občas lepší. 1) Affleck působí překvapivě lépe než poměrně nevýrazný Bale. 2) Batmanův hlas je opravdu cool oproti spíše směšnému hlasu Balea. 3) Rvačky Batmana jsou výborné a perfektně silové (souvisí patrně i s tím, že Nolan akci opravdu neumí) // Kromě těchto drobností je třeba ocenit, že film je úplně jiný než předchozí Batmani. Ukazuje se, že stejný svět jde pojmout opravdu mnoha způsoby. Zatímco Nolanův Batman je rychlejší, Affleckův je spíše jako tank (bližší je mi Nolanova praktičtější verze). Gal Gadot je obsazená skvěle. Hudba se nijak nepodobá předchozímu Batmanovi, výborně však dokresluje film. Efekty jsou na vysoké úrovní, ale bohužel režijně neukočírované. // Celkově mě hodně mrzí, že tolik talentu a vlastně i dobrá nová vize "batmanovského" světa se utopila ve scenáristickém balastu a přemrštěné akci. Celkově nuda a zklamání, tak 3 a půl hvězdy.

Transcendence (2014)

Nudnější verze Lucy/Trávníkáře. S takovým hereckým obsazením by člověk čekal více.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Spíše než boj mezi jednotlivými účastníky to byl souboj účastníků s kupolí. Celkově poněkud roztahané, ale podívat se na to dá.

Hunger Games (2012)

Film je víceméně to samé jako Battle Royale s tím rozdílem, že to není zdaleka tak cool. Námět je samozřejmě naprosto stupidní, zpracování je průměrné. Když už chci něco točit, tak pořádně. Film osciluje mezi survival, řezničinou a romanťárnou, ale v konečném důsledku není ničím z toho. Ze snahy přežít v přírodě tam vlastně nebylo vůbec nic, akce také moc nebylo a romanťárna z toho taky nakonec nebyla. Film by byl určitě mnohem lepší, kdyby mapoval osudy více postav. Většina byla upozaděna a slouží buď jen jako kulisa či jen jako padouši. Nicméně Jennifer Lawrence dokazuje, že je skvělá herečka.

Tokugawa onna keibacu emaki: Ušizaki no kei (1976)

Je to totální prasárna, jejíž ústředním motivem je brutalita. Z hlediska filmu by to patrně náleželo do odpadu, ale zohlednil jsem to, že na tu dobu jsou masky skutečně na dobré úrovni a vlastně v mnoha ohledech převyšují dnešní digitální cákance krve.

Hercules (2014)

Herkula asi nikdy nikdo nezpracuje koukatelně - přitom to je látka s ohromným potenciálem.

Tři mušketýři (2011)

S postupem času je to čím dál stupidnější a po završení první hodiny už je to totální výplach, plný nelogických zvratů a stupidních akcí (např. d'Artaňanův skok do dálky, který byl víc jak dvojnásobný jak světový rekord). Ocenil bych snad jen pěkné kostýmy, pěknou Constance a přišla mi vtipná linka s oblékáním. :-)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Rozhodně to není tak špatné, jak se tu mnozí čílí, ale je fakt, že vztahová linka je poněkud roztahaná a záporácí trochu přehrávají, ale jinak co vcelku jde. Prostě je škoda, že nebyli lepší padouši a že konec byl jako už se stává zvykem digitální bordel.