Hooligans (2005)

O Hooligans nevím vůbec nic a tak nevím, nakolik to odpovídá zkušenosti. Vcelku však jde o velmi slušný snímek, který stojí za zhlédnutí.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Není to špatné, ale budu rád, když už se za dalších deset let do středozemě už nepodívám. V rámci možností to Peter zvládl a dokonce jsou tu i nějaké ty emoce, které předchozí díly postrádaly. Když vezmu celého Hobita, poněkud mě mrzí, že se celá sága nenesla v temnějším duchu (tím myslím první díl, který byl příliš dětský) a hlavně něco chybělo po emocionální stránce. Vývoj postav byl dlouho nulový a minimálně polovina trpaslíků tvořila jen jakýsi kompars. V rámci žánru je to stále špička, nicméně na původní trilogii ani zdaleka nemá. Zbývá si zodpovědět otázku: Jsem rád, že Hobit vznikl? Mou odpovědí je, že spíše ano. Průser to rozhodně nebyl. Pouze zamrzí, že nebyl dán větší důraz na emoce a že první díl se nesl příliš v dětinském duchu.

Boží stvoření (2013)

Problém tohoto filmu je už se samotným námětem. Prostě si nedokážu představit, jak natočit takový film aby měl spád a bavil. Vcelku se nedá říci, že by bylo něco špatně, ale prostě to neuvěřitelně nudí. A jedno info pro LIVINGDEADa - Jamese Franka jsi v roli hnusného špindíry nepoznal proto, že ho nehrál. :-D

Želvy Ninja (2014)

Pokud byla cílovka děti do 12 let, pak ok, ale pokud se na toto měli chytit i dospělí, tak je to hodně velký průser. Zápletka stupidní, akce přepálené a humor mi opravdu ani trochu nesedl (není trapný, ale spíše zoufale nevtipný a neoriginální). Režie, vyjma úvodní scény, která velmi připomínala Nolanova Batmana, neobsahuje žádnou scénu, kterou by už nenatočil Bay.

Rambo: První krev (1982)

Do této doby Stalloneho kariéra stále jen na postavě Rockyho - tímto filmem se to změnilo. Poměrně vážný akčňák, který se s přibývajícími díly stejně jako Rocky, přibližoval popcornové zábavě, je výbornou záležitostí. Slyova kariéra je plná špatných filmů, ale dal světu dva výborné filmy - Rocky a Rambo.

Transformers: Zánik (2014)

Je to sice blbost, ale alespoň zábavná blbost - stejně jako předchozí díly. Z osazenstva zůstal akorát Optimus a Bumblebee; ostatní se stejně jako v předchozích dílech někam ztratili. Nahradili je dva další autoboti, jeden představitel východní modrostí, druhý spíše typu motorkáře na Hairley. Megatron opět oživen, avšak s jiným podstatně méně cool faceliftem, pod jiným jménem, a s podstatně menší rolí v příběhu. Hlavní záporák je ok. Wahlberg taky. Nicola Peltz sice hezká, ale nevýrazná. Stanley Tucci výborný, ač mám dojem, že inspirován byl S. Jobsem, což už je dnes poněkud trapné. Jack Reynor zoufale nesympatický. Bingbing Li ve svých téměř čtyřiceti letech stále k sežrání. // Abych to shrnul, film (ač hůře hodnocen) není nijak horší ani lepší než předchozí díly. Sice se změnili hráči (ač na Optima, Bumblebeeho a převtěleného Megatrona), ale hra zůstala stejná.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Podle mě originální nápad, který se však dal více emocionálně vyhrotit a to ve dvou situacích: (1) pocit zrady Zloby a její přerod a (2) finále, kdy vlastně je nucena bojovat s bývalou lásku, která jí zradila, ale také otcem Růženky, kterou si oblíbila. kdyby si scénárista s tímto více vyhrál, mohla to být skutečně výjimečná pohádka. Přitom stačilo přidat pět max deset minut stopáže, což by při stopáži 97 minut nebyl vůbec žádný problém.

Operace Izrael (2014) (pořad)

Zatím to vypadá na dobrý pořad. Už bylo na čase. Poslední dobou stream nic moc zajímavého nevymyslel. Ale toto vypadá nadějně.