Zloba - Královna černé magie (2014)

Podle mě originální nápad, který se však dal více emocionálně vyhrotit a to ve dvou situacích: (1) pocit zrady Zloby a její přerod a (2) finále, kdy vlastně je nucena bojovat s bývalou lásku, která jí zradila, ale také otcem Růženky, kterou si oblíbila. kdyby si scénárista s tímto více vyhrál, mohla to být skutečně výjimečná pohádka. Přitom stačilo přidat pět max deset minut stopáže, což by při stopáži 97 minut nebyl vůbec žádný problém.

Operace Izrael (2014) (pořad)

Zatím to vypadá na dobrý pořad. Už bylo na čase. Poslední dobou stream nic moc zajímavého nevymyslel. Ale toto vypadá nadějně.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Přišlo mě, že je to taková zoufalá snaha navázat na trilogii Slunce, seno,..., která už sama o sobě je velmi pochybné kvality, avšak toto je ještě větší děs než poslední díl zmíněné trilogie. Nicméně film autorům vydělal.

47 róninů (2013)

Potenciál to mělo, ale nefunguje to prakticky nic.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Singer je dobrý režisér, o tom není sporu; co však podle mě nezvládá a zaostává tak za svým kolegou Vaughnem je akce. Hlavně v prvních X-menech byla akce značně nepřirozená a někdy pitomě sestříhaná. Zde už to vcelku jde, avšak stále mi na akčních scénách hlavně pokud jde o souboje Mystique a Beasta něco nepřirozeného. Nicméně až na tuto kaňku to je výborný film. Dále platí, že noví X-meni u mě na plné čáře drtí starší trilogii. McAvoy a Fassbender jsou ve svých rolích výborní.

Město bohů (2002)

Je paradoxní, že v rámci euro-americké kultury počítáme množství "fuck" ve filmech, rodič nesmí dítě ani plácnout přes prdel, učitel nesmí na žáka ani zvýšit hlas, máme směrnice prakticky na všechno a vychováme si tu generaci primadon; mezitím v Jižní Americe a Mexiku jsou děti součástí gangů, v Africe jsou součástí armád, atp.

Hostel (2005)

Horor podle mě není o brutalitě; je o atmosféře. Dokud toto Roth nepochopí, bude nadále točit sračky.

Šílený Max: Bojovník silnic (1981)

Narozdíl od prvního a třetího dílu se toto dá zhlednout bez rizika smrti nudou. Post-apocalyptický svět dokresluje zajímavá (i když až moc řvavá) hudba Briana Maye. Průměrný televizní akčňák. Jo a logikou se moc nezabývejte. I když stejně by mě zajímaly dvě věci: 1) Proč jsou padouši oblečeni jako transvestité či návštěvníci sado maso salonu (podle mě je holá prdel do pouště velmi nevýhodná). 2) Všichni řeší benzín, ale už se moc neřeší voda a jídlo. Jak se vůbec mohli v tom kolečku v poušti uživit?

Robocop (2014)

Pro mě jeden z nejnudnějších filmů poslední doby.