House of the Dead (2003) odpad!

Podruhé jsem dokoukal závěr tohoto klenotu filmové tvorby a dostal se do stavu extáze. Dílo, od kterého se učil i pověstný Romero. Neuvěřitelně spletitý děj, doprovázený famozními hereckými výkony. Takovýhle film se rodí jednou....maximálně dvakrát za deset let a zanechá na vás trvalé následky....

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Ohodnotit T2 jinak, než plným počtem, nemá smysl. Parádní záběry, vše sedí jak má, nemá smysl dále poipisovat tento snímek. Vidět a zemřít.

Konec světa (1999)

Jasně, souhlasím, je to blbost. Ale občas slušná atmosféra, na Arnolda netypický žánr, následně zpackané hloupým závěrem (proč Arnold odloží zbraň, místo aby démona rozstřílel na sračku?). Každopádně pořád lepší, než otřesný Protiúder...

Protiúder (2002)

Arnold příjde o ženu a o dítě, opravdu originální:-). A to, jak Arnold utíká před svými vězniteli mě taky pobavilo, místo toho, aby vzal do ruky samopal, naladil bicepsy a všechny rozstřílel. Ještě, že po této slátanině následoval parádní Terminator 3.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

SPOILER!-"Vím, co mě naučil Terminator. Nesmíš přestat bojovat a já nepřestanu. Bitva právě začala".Stejně už všichni T3 viděli a kdo ne,tak ať to hned napraví. Necítím se kompetentní k hodnocení tohoto filmu. Jedná se o ryze subjektivní pocit, jelikož T1 a T2 jsem viděl už v mládí a mám k nim utvořený hodně osobní vztah. I tak ale nezapomenu na chvíli, kdy se v kině setmělo a po pár minutách se objevil ON, bez něhož už ´žádný další Terminator, nebude tím PRAVÝM Terminatorem. Ano, film není tak temný jako jeho předchůdci, dovolí si i pár parodických scén. Ovšem jako celek drží pohromadě a i přes pár výtek jsem z kina odcházel nadmíru spokojen. Jonathan Mostow mě nezklamal.

Temný rytíř (2008)

I když jsem před návštěvou kina četl recenze, psané ve stavu extáze, nenechal jsem se jimi ovlivnit. Jasně, všichni budou oceňovat výkony Heatha Ledgera. Výsledek ale předčil mé očekávání ve všech směrech. Temný rytíř je film, který i přes svou dlouhou stopáž nenudí. Nevíte, co se stane za pět minut a přitom ani jeden zvrat nepůsobí křečovitě, vše do sebe logicky zapadá, až po 150 minutách vše vyústí do bombastického finále. Blockbuster, který je ale rize antikomerční, založený na SILNÉM příběhu. Proč hledat chyby, když žádné nejsou. Ať jste příznivcxem Batmane, či ne, film je doporučeje jedenáct klaunů z deseti.

Diamantoví psi (2007) odpad!

Záznam z telefonu, kdy z hospody volá Dolph manažerovi, mluví Dolph:"Tak sem dotočil novej film, Diamantový čokly...Jestli jsou tam souboje? To si piš, hned na začátku se tam parádně rvu, ale muselo to bejt prostříhaný, aby nebylo poznat, že už mi to tak nejde. A radši sem si vybral takovýho sádelnatýho dědka jako protivníka, abych měl taky nějakou šanci. No a pak se vydáváme na takovou pouť a je tam hodně střílení. Chtěl jsem udělat jako dobrodružnej film, aby to chytlo víc lidí, ale točili jsme to zase na východě, aby nás to vyšlo levně, to je jasný. Co? Cože? Já už ti blbě rozumim, je tu rámus a já potřebuju zase nějakou škváru, abych měl na pivo. Neboj, ty lidi to koupěj, hlavně, že tam hraju já, no ne? Tak čau a za půl roku bude další film. Už mám scénář-mafián mi zabije manželku i s dítětem a.......Počkej, to už fakt někdo natočil? Tak mám v záloze ten, jak se mariňák vrací z války a....." pak už se bohužel signál ztrácí.