• Krátkometrážní

Na vlastní nebezpečí (2007)

Tak to zas jednou jeden první napsal a ohodnotil jako sraczku a ostatní jak stádečko se svezli s ním..aby náhodou nebyli za voly. :( Tenhle film rozhodně není taková sra*ka jak se tu píše..má své chyby, má své obrovské chyby, ale má taky velkou snahu vyprávět něco jiného, něco co se u nás netočí a dle mě to dopadlo celkem dobře. Jiřího mám rád a Raluca je nádherná. Prostě tento snímek má na krásný a zasloužený dvě hvězdy!!! P.S.:Nechápu ty co hodnotí jako odpad, jelikož házet toto do jednoho pytle např. s Panic je nanic, Poldou 3 a podobně, to je jako byste si chtěli čistit zuby štětkou na záchod, kterej jste předtím vesele zneužili k vykonání obrovské potřeby jež na vás přišla po týdnu stráveném na Chilli festu..sbohem a papričku. :)

Od kolébky do hrobu (2003)

Trochu málo akce na akční film. Velice ohrané schéma zápletky. Snad mě trochu překvapil ten konec a Jettiho mám docela rád, kor když většinu filmu bojuje s jednou rukou za zády :), takže za tři umouněný pidihvězdy nežli si to rozmyslím. Howgh

Constantine (2005)

Constantine...tak kvůli tomuhle chlápkovi přestanu snad i kouřit...vlastně já už přestal, ale zase začnu jen abych kvůli němu mohl přestat :) Tenhle film je geniální, nemusí sice mít a nemá kdovíjak výbušné scény..ale díkybohu pane režisére!!! V tomhle filmu má snad každá scéna svůj význam, svoji důležitost, a dohromady dávají tak komplexní a při sobě držící film, že se mi nechce věřit, že jsem tenhle skvost míjel dobré čtyři roky. Nedýchá sice kdovíjak hutnou atmosférou, jenže budete stejně slintat po celý film blahem, protože ono to do sebe zapadá, ono to funguje a to strhující finále s nejlepším Luciferem všech dob (mimochodem ta pátá hvězdička je za něj) mě opravdu dostalo. P.S.: Tak Shia se nám povznesl :)

Monstrum (2008)

Úvodních 15 minut...nějaké loučení s nějakým kámošem, ale to co přijde pak, klobouk dolů, Godzillu zpátky do hrobu a Tyranosaurus může být rád, že už je hezkých pár milionů let vyhynulý. Neskutečně mrazivá a opravdová atmosféra, lidé se chovají vcelku uvěřitelně a příšera ala Rancor z Hvězdných válek (nemám na mysli ty mrňouse, ti mi připadli jak z Chvění 2)...prostě opět smekám. Originální, monstrózní, působivé. Rozhodně mám v plánu shlédnout to víckrát, možná už pak nebude mé hodnocení tak vysoké, ale první dojmy jsou velmi pozitivní!!!!! :)

Vesmírná exploze (2008) (TV film)

Dávám zatím jednu..a to jen za obrázky hezky nabouraného měsíce..jinak je tento film nebetyčná krawina, plná nesmyslně blábolících hrdinů, příšerně znázorněných vztahů (rodinných i milostných) a neskutečné scény, kdy se (myslím že to byla Paříž) vznesli všichni lidé na ulici do vzduchu..tohle jsem nevydýchal a vybouchl takovým záchvatem smíchu jako dlouho ne :o))

Wanted (2008)

Dlouho jsem tenhle snímek míjel, konečně jsem se k němu prokousal a musím uznat, že jsem shlédl jeden z nejlepších akčních snímků za poslední dobu..nechci a nebudu se zastavovat nad nelogičnostmi v ději i popírání zákonů gravitace, fyziky atd..těch je tam hodně a brát to v úvahu nebo se nad tím nedejbože zamýšlet,to bych si film vůbec neužil, takhle jsem ale mohl krásně žasnout nad perfektní scénou s žigulíkem a pendolínem..to jsem fakticky nečekal..bomba. Jinak prostě akční jízda s koncem plným zvratů a je vidět, že režisér i herci si natáčení velmi užili.. viz např. letící písmenka a zub :)

28 týdnů poté (2007)

Takže pokračování mnou dříve zatracovaného, potom přijatelného, nakonec velmi oblíbeného filmu 28 dní poté...hmmm..nevěděl jsem jestli se těšit...všichni známe osudy dvojek, je jen málo výjimek, ovšem potvrzují pravidlo a u tohoto dílka se to více než potvrdilo. Výborná úvodní scéna (asi nejlepší co jsem ve filmech se zombie viděl), poté chvíle utlumení, jenže to netrvá dlouho a jsme zpátky. Je to rychlejší, dravější, drastičtější a líbilo se mi to víc než jednička - tím ji rozhodně nechci zatracovat - každý film je od někoho jiného a je to vidět. Fresnadillo mi sedne o trošku víc. Po třetím shlédnutí mě z toho filmu pořád mrazí...jdu si uvařit čaj :)

Výměna (2008)

Neobyčejně silný film se skvělou Angie v hlavní roli. Fuj z té farmy mi běhalo po zádech něco, před čím by mráz vypadal jako takový přiškrcený zaštěknutý mrazílílínek.

Smrt čeká všude (2008)

Nejlepší moderní válečný film natočený ženou? ANO!! Tímhle filmem Kathryn smazala jakékoli možné debaty o ženách na postu režiséra válečných filmů. Tohle pro mě byl jeden z NEJ filmových zážitků posledních pěti let!!! Pánové režiséři, jděte laskavě do světa mezi dvěma půlkami a radši až hluboko za ně a nechte natáčení raději osobám něžného pohlaví, pak se uvidí kdo má právo nosit ty vaše (vlastně naše..cheche) takzvané koule!! P.S.: Už dlouho si myslím, že bůh je žena a Kathryn mi to jen potvrdila ;)

Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Můj úplně první zombie film co jsem viděl, možná když dodám, že mi ho tetička pustila ač mi bylo teprve deset let, tak jsem na něj nezanevřel, byť jsem se pár nocí budil strachy a koukal z okna jestli už náhodou není ta bouře při které vylézají mrtví z hrobů. Pamatuji si i ty pocity, dokázal jsem se bát, ale i smát zároveň. Bylo to něco nového, nezažitého a okouzlila mě ta možnost chodících mrtvých..od té doby zombie filmy zbožňuju! Pro mě klasika a jistojistých pět hvězd *****!!!! P.S.: Přijeďte do nemocnice ;)