• Krátkometrážní

Futurama (1999) (seriál)

Hypnožába prostě jede a vede!!! A kdo se jí postaví, staví se vlastně sám sobě!! muheheheheee :))))

Doom (2005)

Takřka celý film jsem si říkal, no to snad ne, proboha, proč pouštíte k herním adaptacím scénáristy z nějakého ústavu pro nedovyvinuté pisálky, to samé platí o režii, která ten či onen lepší nápad utopila snůžkou bohapustých keců a ne moc dobře obsazenými hrdiny...OVŠEM...poté přišlo něco o čem jsem snil hodně hodně dlouho..akce natočená z prvního pohledu..bože, to byl skvost, tam mi teprve začal pumpovat adrenalin do žil a jak potom polobožský hrdina popadl legendární motorovku..no to už jsem slintal blahem a odpustil vše co se stalo předtím (stejně jsem si to již nepamatoval)..tohle nezapomenu a děkuji. Kdyby film trval pouze posledních dvacet minut, nebyla by řeč o ničem než pěti hvězdách, takhle se to vyšplhalo na svěží tři a doufám, že už někoho klepne, že takhle se herní filmy prostě dělat nemají.

Úsvit mrtvých (2004)

Kdo a kdo a kdo to je, kdo Ti hlavu uhryzne? Ať je to ten nebo ten, smeť si mozek koštětem. :)

Já, legenda (2007)

Výborný film u kterého jsem se fakt i bál. Scény ukazující opuštěné město jsou úchvatné. Celý film plyne parádním tempem, ovšem dokud nepřijde konec...on není až tak špatný...ale ten alternativní je mnohem lepší..Vcelku vzatu ale skvělý film za zasloužené čtyři hvězdy. P.S. Já vím proč se nenechávám očkovat kvůli každé možné nemoci, jen proto, že na to existuje vakcína :)

Forrest Gump (1994)

Nezapomenutelný film..prostě nádhera..Není co víc říct..máme ho v srdcích skoro všichni a hýčkat ho budem dlouho, ba i předlouho!! :)

VALL-I (2008)

Tak tohle je pro mě už srdcová záležitost a nevzpomínám si, že bych kdy byl na nějakém filmu v kině více než jednou, na tomto jsem byl třikrát (1x multikino,2x okresní kina). Pak jsem si koupil speciální dvoudiskovou edici na DVD abych na něj mohl koukat dál :) Už tohle svědčí o jeho (pro mě) nesporných kvalitách. Dále tu máme originální příběh, spousta velmi vtipných scének a naprosto ÚŽASNÁ animace studia Pixar…nazval bych to obrazové hody dovedené až k orgasmu (průlet vesmírem a jak Wall-e rukou nabere proud hvězd-z níž pak jedna po přeletu poloviny vesmíru trefí anténu lodi Axiom, což je práce pro dalšího robůtka jménem Burn-E a způsobí mu tím nevídané komplikace ;) ) Navíc je vidět, že Pixar umí zaujmout aniž by postavy musely něco říkat..za prvních třicet minut si hrdinové řeknou pouze svá jména)..což je něco v animovaných filmech skoro nevídané. Ale abych nedával samá pozitiva, snažím se vzpomenout na nějaké negativum…éééé…na žádné si nevzpomínám :))

Klepání na nebeskou bránu (1997)

K německé filmové tvorbě jsem nikdy neměl moc důvěru, ovšem tento film mi zcela převrátil mínění o tvorbě našich příhraničníků, a to zcela zásadně. Tento snímek je několika slovy prostě překrásný, vtipný, nápaditý, dojemný a v neposlední řadě asi i trochu akční :) Je to film o přátelství a o nesplněném snu - dostat se k moři (,,Tys nikdy nebyl u moře? To je jako kdybys nežil, v nebi se mluví jenom o moři..), za kterým si oba hrdinové jdou vlastní cestou do které jim náhoda (a dva supergangsteři ;) přihodí kufřík s milionem marek. Je to film nádherně naivní i chytrý zároveň. Pro mě osobně asi nejlepší snímek vůbec, zasáhl mě přesně mířenou trefou, ale já mu za to děkuji. Možná jsem trochu ovlivněn, že jsem podobně jako oba hlavní hrdinové také nikdy nebyl u moře, ale rozhodně se tam chci před svou smrtí podívat. P.S.: Viděl jsem ho asi desetkrát a asi devětkrát jsem u konce musel narychlo hledat kapesník! :o)