Maska (1994)

Guilty pleasure 95%

Annabelle 3 (2019)

Máte sklep? A mohla bych ho vidět? Těžký rozhodování mezi 3* a 4*. A já dám 4*, protože jsou na ten film tady všichni zlí. Jasně, hraje tam asi 6 herců a odehrává se to v jednom baráku, prostě hororový Béčko jak vyšitý. Jenže, pokud někdo čekal něco jiného tak to podle mě není chyba toho filmu, protože tohle by asi mělo být všem jasný... Annabelle 1 a 2 mě moc nechytly, jednička byla vyloženě průměrná a u dvojky jsem dokonce usnul (ale možná ji dám ještě šanci). Trojka je ale nejvíc návrat do světa Conjuringu (taky že ji produkuje Wan), což je prostě nejlepší horor poslední dekády. Má to opět příjemnou duchařskou atmosféru, má to plno lekaček a pokud si to pustíte jen s tímhle, a nepotřebujete k tomu nějakou další přidanou hodnotu, nebo moment překvapení, tak to účel splní. Na nic víc to prostě nemá, ale ani si to na nic víc aspoň nehraje. S odřenýma ušima 70%.

Ďábel (2010)

Zvedám ze 3* na 4*. Za originalitu. 70%

Slunovrat (2019)

Začnu plusama: Je to krásně natočený, super výprava, kostýmy i herci na výbornou. Paradoxně ani ta dlouhá stopáž vůbec nenudí a film vás tak hezky vtáhne. Jenomže... co ono to vlastně je za film? Není to ani horor, ani thriller, mysteriozní zápletka je taky pramalá... Je to vlastně takový velký nafouklý nic uprostřed krásný švédský (nebo maďarský) přírody. Za mě trochu zklamání. 65%

Purpurové řeky (2000)

Krásně atmosferický, skvěle natočený, dějově velmi zajímavý, ale... dávalo to vlastně celé smysl?

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Je tam spousta "bububu" scén, na těch je ten film vlastně založený, ale jako celek to moc dobře nedrží. Samotná La Llorona vypadá dobře, hned bych do ní šel, ale v efektivitě vraždění je poněkud impotentní. Zato všichni klaďasové jsou hrdinové až na půdu (doslova), ty by snad nepřepral ani Chuck Norris, natož nějaká ubrečená paní... 60%

Řbitov zviřátek (2019)

Což o to, jako klasický atmosferický "party horor" to funguje celkem dobře - lekačky, napětí, ponurá atmosféra i zneklidňující konec. Jako film je to ale bohužel spíš zklamání. Nic co by ve mě zůstalo, zapadne to do průměrné šedi (resp. ČSFD modři). 65%

My (2019)

Ne, bohužel, po Get Out krok, nebo spíš rovnou skok o dvě hvězdy dolů. Je to možná trochu hororovatější ale horor to prostě není. Navíc ty komediální prvky... Závěrečný spin off se dá očekávat, i když vůbec nemá logiku, celé je to zmatené a nedává to moc smysl. Maximálně kdyby to celé bylo pojato jako nějaká metafora, ale na to se to zase bere moc vážně a doslovně, takže bohužel. Za mě 40%

Městečko Pines - Série 1 (2015) (série)

První řada je nicméně strašně sympatická, ten příběh je parádní a tempo to má od prvního dílu brutální, nejsou tam žádné vycpávky, žádné hluché chvíle. Neznám seriál, kterej by byl rozjetej na takovou rychlost. Jen události z prvních 3 epizod by ostatním seriálům stačily na celou řadu. Díky tomu tempu člověk odpustí i různé příběhové "berličky," dost nepravděpodobné náhody a občasné nelogické jednání postav - je to prostě v zájmu toho tempa a nebýt náhod typu že Vám dítě v obchodě z ničeho nic řekne, kam byste tak nějak měl jít, by se to prostě vleklo. /ZAČÍNAJÍ SPOILERY/ Celá řada je rozdělená v polovině - první je mysteriozní, druhá je sci-fi respektive postapo (i když Vás to stále nutí přemýšlet, jestli je to skutečně tak, protože některé dějové zvraty seriálu jsou dost neočekávané a brilantní). Na své si příjdou fanoušci obou žánrů. Co ale odpustit bohužel nelze, a je to největší zásluha toho, že nemůžu dát 5*, je prostě lacinější zpracování. Tohohle kdyby se ujal Netflix, nebo nějaký jiný gigant, to by bylo! Městečko Pines prostě působí v konkurenci jiných nových seriálů levně. Stejně tak i nacastované by to mohlo být lépe, herecké výkony nejsou přesvědčivé, Matt Dillon vypadá jak český "dvojník" Jima Carreyho, představitel jeho syna je naprosto příšerný, ale alespoň na jeho manželku (Shannyn Sossamon) je krásný pohled (a jednou z mnoha záhad Městečkoa Pines tak může být i to, kde ji takový nekňuba vzal :- )). A další věc jsou detaily a logické facky... bohužel. Celou dobu například čekám na vysvětlení, jak se mohl doktor v reálném (starém) věku sejít s Eatnovým nadřízeným ještě v USA... To prostě nedává smysl. A je toho víc. Proto se na Pines musí člověk koukat jako na celek, znovu opakuji, ten příběh je skvělý, a prostě tu a tam mávnout rukou nad některými detaily (zejména v poslední epizodě, ač úplně poslední dějový zvrat mě jako nepřítele happyendů potěšil). Škoda, mohl to být jeden z nejlepších seriálů. Ale i tak je výborný! 84%