Star Trek: Nová generace - Sarek (1990) (epizoda)

Asi len po druhýkrát v seriáli zápletka s Vulkáncami, dokonca so starým známym Sarekom a hneď sa rieši samotná podstata Vulkáncov. Spočiatku nič extra, ale potom sa to patrične rozbehne. Splynutie myslí sme tu nemali od čias TOS, Piccard dokonca pustil slzičku. Hádky na palube sú príjemným osviežením a o bitke v bare ani nehovorím - O'Brian aký drsňák.

Ella Bella a kamarádi (2020)

Bohužiaľ, ide o animák určený predovšetkým pre menšie deti. Kvalita 3D animácie síce tomu nenapovedá, pretože na európske pomery je obstojná, ale nevýrazný a ultrajednoduchý príbeh určite. Ten je o jednom nepodstatnom probléme, jednej hádke medzi detičkami a ponaučení sa z toho a to je sakra málo. Dospelé postavičky sú iba do počtu a vážne (!) riešia infantilné blbosti svojich detských postavičiek. Menší humor to obsahuje, ale ten obstarávajú viacmenej iba sliepky (s utekajúcimi zrenicami v očiach), ten humor je však tak infantilne pitoreskný, že vôbec nie je vtipný. Od Nórom som čakal podstatne viac, nie prahprosté detské klišé.

Ludvík Bavorský (1973)

Nezodpovedný, rozhadzovačný a ľahko ovplyvniteľný panovník, pôžitkár a navyše ešte aj buzerant. Bavori teda nemajú byť načo hrdí. Veľmi rozvláčne dielo dejom viac pripomínajúce divadelnú hru než film. Záver s už vyšinutým kráľom a hlavne jeho zosadenie to čiastočne naprávajú. Škoda, že obsadenie je skromnejšie; historické diela si to priam želajú, Howard ako skladateľ Richard Wagner je atypickým oživením. Film obsahuje mnoho hluchších pasáží a dopláca na svoju ohromnú stopáž. Pýtalo by si to výrazne zostrihať.

The Girl from Tomorrow - Newsprobe (1991) (epizoda)

Spojenie sa s novinármi, aspoň tými bulvárnymi, a televíziou nie je ktovieako zaujímavé, ale podarené sú aspoń vtipné pasáže a napätejší úvod s útekom z vily záporáka.

The Girl from Tomorrow - Stake-out (1991) (epizoda)

Záporák odkrýva svoje plány mať moc nad krajinou, k čomu využíva počítač z časového modelu na predpovedanie budúcnosti. Nejde teda už len o pár zainteresovaných jednotlivcov. Vlúpanie do jeho vilky je ďalšou z rady napätejších chvíľ.

The Girl from Tomorrow - Computer Games (1991) (epizoda)

Poľovačka na modul v rukách záporáka je v plnom prúde a čo je nejpodstatnejšie, nechýba v ňom napätie. Teda aspoň také, ktoré sa hodí do rodinného typu seriálov. Zaujímavosťou je, že stredné školy v Austrálii už v roku 91 boli napojené na internetovú sieť.

Star Trek: Nová generace - Potomek (1990) (epizoda)

Aj keď nejde o žiadne ohrozenie, v závere sa až príliš tlačí na city a obaja androidi rozprávajú o emóciách, láske a pod. viac ako samotní ľudia, ide o zdarilú epizódu, ktorá je síce o objave a "dieťati", ale vo svojej podstate je o Datovi a jeho nahliadaniu na svet. Že nikoho nenapadlo, aby Data vytvoril hoc aj 1000 svojich kópií a mali by po probléme.

Star Trek: Nová generace - Co nejvíc hraček (1990) (epizoda)

Zberateľ. Zaujímavý nápad, ale nedotiahnutý a nedomyslený. V úvode sa spomína, že technika nedosahuje úrovne Federácie, napriek tomu majú vymoženosti, aké na Enterprise nie sú, pritom by mali byť samozrejmosťou. A pri takej forme "utajenia" svojho nového zberateľského prírastku, aké zlodej použil, by sa o tom dozvedel po istom čase každý v známom vesmíre. Hlavnou úlohou zajatca je utiecť a Data by mal mať chytrý mozog a oproti ľudom aj rýchlosť na to, aby sa aspoň utiecť minimálne snažil. Lenže on to nečiní a iba blbo prihliada prianiam nového "pána". Pritom bolo toľko možností. Prosto nedotiahnuté a nedomyslené.

Star Trek: Nová generace - Planá zábava (1990) (epizoda)

Viac komická epizóda, v ktorej sa väčšej drámy nedočkáme, lebo je zameraná na psychológiu jednej (neznámej) postavy. Také lážo-plážo. Už viackrát mi napadlo, a tu bola aj názorná úkažka, ako nelogicky fungujú rekrepaluby, keď nie sú nijako zamknuté a tak hocikto môže do nich vstúpiť a načapať kolegu na hruškách.