Poutníci za sluncem (1960)

Príjemná a nenáročná oddychovka z austrálskych plání so sympatickou dvojkou Mitchum-Kerrová. Veľa humoru, možno až príliš, pretože naozajstných dramatických situácií je iba ako šafránu. Ak divák ale očakáva dobrodružný námet, odľahčenosť s trochou vône niekdajšej Austrálie a nevadí mu dlhšia stopáž, je na správnom mieste.

V sobotu večer, v neděli ráno (1960)

Už úvodných pár viet hlavného antihrdinu stačí, aby som vedel, že si s ním rozumiem určite nebudem. Mladý nesympatický človek, ktorý si neváži ničoho a nikoho, nechce sa podriadiť pravidlám, chce ich vždy len podliezať. Len brať a nič nedávať. Hnevá sa a pritom ani nemá dôvod. Spoločnosť mu tak logicky uštedruje jednu facku za druhou. Páčilo sa mi verné vykreslenie povojnového Spojeného kráľovstva a rovnako aj herecké výkony. Záver však skončil niekde do stratena. Prečo práve na mňa vyšlo 666. hodnotenie?

A Blueprint for Murder (1953)

Mysteriózna záležitosť, ktorá má čisto béčkové spracovanie. Je síce fajn, že divák do poslednej chvíľe nevie, kde je pravda, je teda v neistote. Ale lacnejšie spracovanie a vágne tempo to trochu dupú. Vyšetrovateľské postupy takmer až nudia. Ani Cotten nie je v tomto prípade žiadna výhra.

Strom přání (2020)

Austrálsky animák pôsobí moderne, aj keď je škoda, že je určený skôr pre menšie deti. Tomu zodpovedá aj infantilnejší humor, aj keď relatívne častý (chýba žáner komédia). Deti ocenia hlavne farebnosť a všemožné zvieratká a o jednoduchší príbeh sa až tak starať nebudú. Nevšimnú si asi ani občasne zjednodušenú animáciu (myslel som si, že časy 3D animácie, kde napr. vlasy sú z tvorené pár strapcov a z jednoduchých geometrických tvarov sú už preč), hlavne že oči postavičiek sú tvorené obrovskými buľvami a zreniskami (ala anime). Vačice ako hlavné hrdinky animáku nie sú príliš sympatické, rovnako ako aj ďalšie postavičky, aj keď sú do istej miery originálne. Príbeh však nepostráda dobrodružnosť a výpravnosť, občas je možno prekombinovaný, ale štandartné parametre spĺňa.

Velký risk (1960)

Nie zlý film z francúzskeho gangestrského prostredia, ktorý sleduje život po zenite zlodeja-gangstera a jeho rodiny. Práve časť s adaptovaním sa do nových podmienok je najzaujímavejšia. Škoda, že tempo filmu postupne upadá. Prvok občasného rozprávača, ktorý osvetľuje niektoré situácie, je pre takýto typ filmu zasa nevhodný. Jednoznačným ťahúňom je skvelý Ventura, vtedajšie zelené ucho Belmondo je viacmenej do počtu.

Le Monte-charge (1962)

Trochu sa príbeh filmu tiahne a mysterióznosti je len ako šafránu, o trileri sa nebavme ani v náznakoch. Vidíme vlastne jeden podarený zvrat niekde pred záverom a jedno zamotanie v úplnom závere. Vlastne koniec filmu drží nad vodou celý film, pretože to predtým veľa neponúkne.

Pozor na nepřítele (1968)

Nesympatické trio (dupľovane ten chlapec) na relatívne nezáživnej promenáde uprostred málo vierohodne vykresleného vojnového prostredia. Podpriemerné herecké výkony a rovnako podpriemerná vojnová akcia. Jediný podarený bol vlastne len záver, ktorý ironicky dokumentoval nezmyselnosť vojny.

Total Recall 2070 - Meet My Maker (1999) (epizoda)

Záverečná epizóda o odhalení tvorcu umelej inteligencie je síce nadštandartná a vďaka akcii a vysvetleniu otázok, ktoré prenikali naprieč seriálom, veľmi fajn. Napriek tomu som asi očakával epickejšie a nadupanejšie  záverečné divadlo. Aj toho hrania na city bolo akosi veľa. Potešil aspoň úplný záver, kde sa ukázala umelá inteligencia aj po tom, čo bola "zničená". Ako už bolo predpovedané, ona s nami ostane už navždy.

Total Recall 2070 - Virtual Justice (1999) (epizoda)

Virtuálna realita nie je nič, čo by uchvátilo v tomto kyberpunkovom seriáli. Zápletka je síce o odhalení tajnej organizácie, dokonca z prostredia tajnej polície, ale nie je to v seriáli nič nové. Poteší drobná rola Martina Sheena.

Star Trek: Nová generace - Série 4 (1990) (série)

Štvrtá séria je o máličko slabšia ako skvelá tretia séria. Obsahuje veľa skvelých epizód, ale aj veľa nadpriemerných a dokonca jednu iba priemernú (Amorek). Nemá žiadny nosný príbeh, ku ktorému by sa nejako vracala, ale na konci poteší prítomnosťou Leonarda Nimoa alias Spocka. 5*-vých epizód je mnoho, najlepšie z nich sú To najlepšie z oboch svetov (2), Spomeň si na mňa, Prvý kontakt, Poľný súd a Oko mysle.