Pohádka o rybáři a rybce (1950)

Animácia je nádherná, hlavne pohyb postáv, len tej vaty okolo je trochu viac (začiatok či tancovanie rýb v mori). No a v príbehu mi chýba trochu zdravého selského rozumu, ale v rozprávke môžme prižmúriť očko. Hodnotenie: 85%

Farma zvířat (1954)

Vskutku výnimočný animovaný snímok. Animácia je pomaly krajšia ako u Disneyoviek a Orwellov odkaz priam nezabudnuteľný. Hodnotenie: 95%

Zázračný prsten (1952)

Очень красивая сказка :) Nádherná animácia, prepracovaná chodza a pohyby postáv, zaujímavý príbeh...proste klaniam sa štúdiu Sojuzmultifilm. Hodnotenie: 95% (6. hodnotenie, 2. komentár)

Zlatá antilopa (1954)

Ruská klasika s krásnou animáciou, skvelým prevedením chodzy a vôbec pohybov postáv. Takisto chválim slovenský dabing. Hodnotenie: 90%

Děrsu Uzala (1975)

No, pokus Kurosawu o dobrodružný snímok vyšiel všeliako...na jednej strane divoká a krásna tajga, na druhej strane veľmi pomaly až staticky plynúce osudy a priateľstvá ľudí. Menej poetiky by nezaškodilo. "Porovnaním s prírodou je človek ničotný."

Král David (1997)

Staromódna animácia s dost nesúvislým dejom. 45%

Na co dáma zapomněla? (1937)

Zatiaľ môj najstaší japonský film. Komédia má pobaviť alebo aspon uvolnit napätie, no mna to velmi nudilo. Mierne ma pobavil iba jeden moment (spiaci študent), ale ten ani nesúvisel s dejom. Hodnotenie: 50%

Nebe a peklo (1963)

Môj prvý Kurosawov film, ktorému dávam 5*, ktorý si to napriek veľmi dlhej stopáži zaslúži, pretože má prepracovaný príbeh a drží diváka "na krátko" takmer po celú jeho dĺžku. Mifune ako vždy exceluje. V druhej polke vidiet zaujímavú prácu policajtov, ktorí "poľujú" na únoscu. Istým spôsobom je tento snímok nadčasový. Hodnotenie: 90%

Techno-Cracked (1933)

34. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako lenivé decko, ktorého mama núti do "neskutočne" žložitej roboty akou je kosenie trávnika si ako samouk zostrojí robota, nakopne ho elektrinou a nacpe želozoharaburdím...a už len čakať, kedy sa jeho stroj otočí voči nemu. 60%