Žiji ve strachu (1955)

Herecké výkony a medziľudské vztahy sú v kurosawových filmoch vždy veľmi dobré, tomuto však chýba lepší príbeh a tiež gradácia, postupom času skôr film upadá, rovnako ako hl. hrdina príbehu svojmu psyché. Hodnotenie: 60%

Jolly Joker (1991) (seriál)

Ako decko sa to celkom dalo pozerať, i keď už aj vtedy to postupne trochu smrdelo trápnostou. 40%

Šprýmař Till (2003)

Animácia je ok, ale to je tak asi všetko. 50%

Funny Face (1932)

31. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako zaľubený menič ksichtov...či mu to pomôže...? 50%

Nurse Maid (1932)

30. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako velký smoliar bojujúci so sopliakom o nejakú tú "kojunku" :) 55%

Skandál (1950)

Príbeh je síce všedný, nijako extra negradujúci, ale zato zaujímavý, podaný odlišním spôsobom (ako by sme čakali). Aj ked je to pre Mifune čudná rola, zhostil sa jej celkom dobre. Na druhé pozretie u mna však film asi nie je. Hodnotenie: 70%

Nový Gulliver (1935)

Hrané časti sú slabučké až otrasné, ale animovaná časť techniky stop-motion je nadčasová, masová čo do počtu figúrok a na svoju dobu bravúrne zvládnutá. Hodnotenie: 55%

Sny Akiry Kurosawy (1990)

Kvázi samostatné poviedky, niektoré slabšie (Líšky), iné celkom dobré (Dedina vodných mlynov,Hora Fudži). Hodnotenie: 60%

The Music Lesson (1932)

29. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako chlapec, ktorý sa namiesto šantenia s ostatnými chlapcami vonku, musí venovať učeniu na klavíri. 45%

Phoney Express (1932)

28. diel seriálu Flip the Frog - tentoraz Flip ako kočiš dostavníka, ktorý má problém s mexickým kovbojom. 55%

Časové pásmo bylo změněno