Zlý chlap spí dobře (1960)

Aj keď má film trochu natahovaný začiatok a sčasti aj koniec, námet filmu je skvelý a od istého momentu začne byť strašne zaujímavý, atmosférický a vy si užívate herecké kreácie, dialógy a scény. Pri niektorých sa nezdržíte úsmevu (v pozitívnom slova zmysle), napr: šéf podriadenému: "Máte 2,5 hodiny na prípravu. -Prepáčte, na prípravu čoho? Musím to snáď povedať nahlas!", a takých je tam viacej. Mifune je ako vždy perfektný, tá jeho meravá tvár nikdy nesklame. Hodnotenie: 80%

The Goal Rush (1932)

27. diel seriálu Flip the Frog - uletený americký futbal v prevedení Flipa, ktorému k víťazstvu dopomôže aj prasnica. Ešte, že mám slabosť pre šport v animákoch :) 65%

Circus (1932)

26. diel seriálu Flip the Frog - skôr ako o cirkuse tu vidíme náháňačku za zlodejom kabeliek. 40%

Borgis (1985) (TV film)

Zaujímavá televízna hra, ktorá nie je len pre mládež. Je zaujímavé sledovať tlačiarenských učňov tej doby, ich záujmy či skúsenosť s nie práve najprajnejším nadriadeným. Dočko v zápornej roli sa často nevidí.

Kočky netančí (1997)

Animácia je velmi pekná, aj samotné postavy či pohyby animácie, tiene a pod, ale príbeh je skoro o ničom. Vo filme je nenormálna dávka akcie a superýchleho pohybu, keď neviete čo skôr sledovať a to je mínus. Autori si zrejme mysleli, čím viac, tým lepšie...opak je však v tomto prípade pravdou. Hodnotenie: 60%

Žít (1952)

Už len kvôli tej ukrutnej stopáži a nezáživnej poslednej tretine filmu nemôžem dať 4*, aj keď samotný príbeh by si to možno zaslúžil. Akonáhle chlapík zomrie, spomínanie jeho kolegov z práce naňho je veľmi nezáživné. Hodnotenie: 65%

Gohiki no šinši (1966)

Solídne natočený filmík, štylizovaný do žánru noir Ameriky 20.-30. rokov - klobúky a kabáty, striptíz, hudba, gangy. Začiatok sa mi páčil ale viac ako stred a koniec filmu, ktorý je ľahko predvídateľný. Hodnotenie: 70%

Opilý anděl (1948)

Mifunemu sadla rola šéfa gangu a frajera ako uliata. Zbytok dosť zaostáva. Chýba akási gradácia, nejaká pomyselná nit, ktorá by ťahala príbeh dopredu. Hodnotenie: 60%

Televízia po slovensky (2011) (seriál)

Videl som niekoľko dielov, a celkom kvalitne ponali tento doku-seriál, páči sa mi tiež ten humor a nadsázka. 80%