Na co dáma zapomněla? (1937)

Zatiaľ môj najstaší japonský film. Komédia má pobaviť alebo aspon uvolnit napätie, no mna to velmi nudilo. Mierne ma pobavil iba jeden moment (spiaci študent), ale ten ani nesúvisel s dejom. Hodnotenie: 50%

Nebe a peklo (1963)

Môj prvý Kurosawov film, ktorému dávam 5*, ktorý si to napriek veľmi dlhej stopáži zaslúži, pretože má prepracovaný príbeh a drží diváka "na krátko" takmer po celú jeho dĺžku. Mifune ako vždy exceluje. V druhej polke vidiet zaujímavú prácu policajtov, ktorí "poľujú" na únoscu. Istým spôsobom je tento snímok nadčasový. Hodnotenie: 90%

Techno-Cracked (1933)

34. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako lenivé decko, ktorého mama núti do "neskutočne" žložitej roboty akou je kosenie trávnika si ako samouk zostrojí robota, nakopne ho elektrinou a nacpe želozoharaburdím...a už len čakať, kedy sa jeho stroj otočí voči nemu. 60%

Flip's Lunch Room (1933)

33. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako kuchár v reštike a pažravým psom a nespokojným hosťom. 55%

Coo Coo the Magician (1933)

32. diel seriálu Flip the Frog - Flip a moslimské čáry-máry. 55%

Žiji ve strachu (1955)

Herecké výkony a medziľudské vztahy sú v kurosawových filmoch vždy veľmi dobré, tomuto však chýba lepší príbeh a tiež gradácia, postupom času skôr film upadá, rovnako ako hl. hrdina príbehu svojmu psyché. Hodnotenie: 60%

Jolly Joker (1991) (seriál)

Ako decko sa to celkom dalo pozerať, i keď už aj vtedy to postupne trochu smrdelo trápnostou. 40%

Šprýmař Till (2003)

Animácia je ok, ale to je tak asi všetko. 50%

Funny Face (1932)

31. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako zaľubený menič ksichtov...či mu to pomôže...? 50%

Nurse Maid (1932)

30. diel seriálu Flip the Frog - Flip ako velký smoliar bojujúci so sopliakom o nejakú tú "kojunku" :) 55%