Tajemství rodu - Jaromír Hanzlík (2015) (epizoda)

Výborná část. Navíc mi přijde, že Hanzlík ani nehraje, že to opravdu prožívá. A tenhle pocit nemám ze všech dílů.

M*A*S*H - Řekněte to mariňákům (1981) (epizoda)

Po delší době efektivní zapojení novinářů. Když tenhle způsob prochází tak dobře, proč se nepoužíval tak často?

M*A*S*H - Smrt na prázdninách (1980) (epizoda)

Spíš smutný a silný příběh než komedie. Ale to vůbec nevadí, ne vždy je nutné se smát.

Tajemství rodu - Série 1 (2013) (série)

V první série je velká nevyrovnanost jednotlivých částí, některé velmi dobré, některé hodně slabé. Což je škoda, protože pořad takového ražení je určitě dobrý.

Tajemství rodu - Jolana Voldánová (2013) (epizoda)

Voldánová byla zajímavá ze dvou důvodů. Jednak ta provázanost se zahraničím, ale hlavně tím, že se šlo zpět za rok 1650.

Tajemství rodu - Radek Banga (2013) (epizoda)

Asi nejslabší část, ale také to může být dáno tím, že nemusím dobře chápat prostředí, ve kterém se pohybujeme.

Tajemství rodu - Tomáš Halík (2013) (epizoda)

Je zvláštní sledovat Halíka, jak místy amatérskými badateli poučován o intelektuálních elitách našeho národa.

Dva papežové (2019)

Pokud jde o životopisné filmy, které jsem zaměřeny více filozoficky, tak tenhle bych zařadil k nejlepším, co jsem zatím viděl. Celé to mělo spád, zápletka jak hrom, navíc vyústění výborné. A zajímavé je na tom to, že my už víme jak to dopadlo, aspoň pokud jsme dávali posledních deset let trochu pozor. Herci jsou skvělí, výborné prolnutí s autentickými záběry. Hodně kvituji, že Netflix zachovává originální znění. Myslím, že Ital mluví italsky Argentinec španělsky a podobně. To hodně cením. Není nic horšího, když všichni mluví anglicky a jenom jeden národ svým jazykem. Nebo když se herci snaží hrát přízvuk.