Fotbalový turnaj o Stříbrný pohár (1914)

Klasický dokumentační film své doby, tentokrát zachycující fotbal. A docela by mě zajímalo, zda místo, kde Viktorka hraje, je stále to samé.

V pasti - Série 2 (2018) (série)

První série byla skvělou podívanou, proto jsem se té druhé docela obával. A přijde mi, že docela oprávněně. Byť většina dílů seriálu mě bavila, zpětně se příběh ukázal dost přitažený za vlasy. Navíc se úplně vytratil význam seriálu, což mi přišlo škoda. To bylo něco, co mě původně oslovilo.

V pasti - Epizoda 10 (2018) (epizoda)

Na závěr se objevilo takové rozuzlení, až mi připadalo zbytečně vyexponované. Až přehnané. Škoda toho, řada si držela celou dobu výbornou úroveň.

Arctic: Ledové peklo (2018)

Po delší době jsem se dostal na projekci ČSFD. Ani jsem s tím původně nepočítal, ale povedlo se. A zrovna na film, který jsem chtěl vidět. Mads Mikkelsen mi podruhé dokázal, že umí hrát i beze slov. Teda téměř beze slov. Z příběhu jsem trochu obavu, tento typ filmů bývá poněkud monotónní. A to naštěstí nenastalo. Přičítám to dobře zvolené stopáži a kvalitnímu scénáři. Asi si tento snímek zarřadím vedle Pádu do ticha.

V pasti - Epizoda 9 (2018) (epizoda)

Člověk je už z GoTu tak zblblý, že čeká změnu o stoosmdesát stupňů na každém rohu, ale to není tento případ. Tohle je Island a tady se na zmrtvýchvstání nehraje.

V pasti - Epizoda 8 (2018) (epizoda)

Až se divím, jak si tento seriál dokáže udržet po celou dobu vysokou úroveň, a to bez mrknutí oka. Klobouk dolů. A navíc se blíží velký závěr, na který se moc těším.

Archeologové na pobřeží (2016) (seriál)

Na první pohled docela dobrý způsob, jak přiblížit zajímavý typ archeologie. Ovšem, kdyby se jednalo o dvě linky, které se pravidelně střídají, bylo to ještě dobré. Ale těch linek je tam moc a člověk se v tom, co se zrovna děje, místy ztrácí. A nepřehlednost je u dokumentu problém....

M*A*S*H - Čas života (1979) (epizoda)

Když Alda pro sebe píše scénář, pak si to zahraje a zrežíruje, tak je to záruka kvality. On sám nejlíp ví, co mu sedí, a to navzdory tomu. Velmi kvalitní díl, který se musel líbit, a to i navzdory tomu, že tolik neodpovídá žánrů sitcomu.